MAPEI ECO PRIM T PLUS | akrylowy preparat gruntujący | 10 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 379,99 zł 379.99
Cena netto: 308,93 zł
ilość szt.
Zyskujesz 379 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI ECO PRIM T PLUS | akrylowy preparat gruntujący w dyspersji wodnej, T Plus praktycznie bezwonny, o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) | 10 KG

Uniwersalny preparat gruntujący przeznaczony do poprawy przyczepności zapraw wyrównujących na wszystkich chłonnych i niechłonnych powierzchniach. Eco Prim T Plus jest preparatem gruntującym na bazie żywic akrylowych w dyspersji wodnej, niemalże bezwonnym, łatwym do nanoszenia. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością, odpornością na działanie wody i starzenie. Błękitny płyn o lateksowej konsystencji można nanosić pędzlem lub wałkiem.

Producent: MAPEI

Opakowanie: 10 kg

Zużycie: zmienia się od 0,10 do 0,20 kg/m2 w zależności od porowatości podłoża, stopnia rozcieńczenia i metody aplikacji

Przykłady zastosowania

  • gruntowanie bardzo zwartych i gładkich tynków cementowych oraz podkładów cementowych przed aplikacją szpachlowych zapraw wyrównujących MAPEI (sprawdź produkty do przygotowania podłoża).
  • gruntowanie powierzchni, na których występują pozostałości starych klejów lub zapraw wyrównujących, przed jej wyrównywaniem lub przed aplikacją klejów cementowych,
  • gruntowanie istniejących powierzchni gipsowych, drewnianych, ze sklejki, płyt wiórowych, z ceramiki lub kamienia naturalnego przed wyrównywaniem lub przed aplikacją klejów cementowych,
  • jako promotor przyczepności (mostek sczepny) dla cementowych zapraw wyrównujących na podkładach cementowych uprzednio wzmocnionych bądź zaizolowanych przeciwwilgociowo za pomocą preparatów gruntujących Eco Prim PU 1K, Eco Prim PU 1K Turbo, Primer MF lub Primer MF EC Plus, o ile podkłady te nie zostały zasypane piaskiem kwarcowym.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być jednolicie suche, mechanicznie wytrzymałe, niezakurzone, bez luźno związanych części, pęknięć, powłok malarskich, zabrudzeń z olejów, wosków, rdzy, gipsu lub innych substancji zmniejszających przyczepność. Każdorazowo należy przestrzegać norm obowiązujących w danym kraju. Podstawową kwestią jest upewnienie się, że nie występuje podciąganie wilgoci z podłoża. Podkłady niezwiązane z podłożem wykonane na lekkim betonie lub warstwach izolacji oraz podkłady wykonane bezpośrednio na gruncie powinny być zabezpieczone barierą paroszczelną zapobiegającą podciąganiu wilgoci.

Aplikacja 

Eco Prim T Plus można nanosić przy pomocy pędzla lub wałka. Przy aplikacji na powierzchniach anhydrytowych i cementowych stosuje się go zwykle w formie rozcieńczonej w stosunku 1:2 z wodą. Na istniejących płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym, drewnie i starych klejach (pod warunkiem, że są odporne na działanie wody) stosuje się Eco Prim T Plus nierozcieńczony. Po całkowitym wyschnięciu Eco Prim T Plus możliwe jest przystąpienie do aplikacji zapraw wyrównujących lub klejów. 

Czas oczekiwania zależy od temperatury oraz wilgotności powietrza. Zaleca się jednakże nie przekraczać 24 godzin. W przypadku, gdy Eco Prim T Plus stosowany jest jako promotor przyczepności szpachlówek cementowych aplikowanych na podłożach zagruntowanych preparatami epoksydowymi lub poliuretanowymi (takimi jak Primer MF, Primer MF EC Plus, Eco Prim PU 1K, Eco Prim PU 1K Turbo), na których nie została wykonana posypka z piasku kwarcowego, Eco Prim T Plus należy zastosować nierozcieńczony po min. 4 godzinach i nie później niż po 24 godzinach od aplikacji wymienionych powyżej preparatów gruntujących. Tego rodzaju zastosowanie jest dozwolone w przypadku szpachlówek o grubości nie większej niż 10 mm oraz gdy nie jest przewidziany montaż tradycyjnej drewnianej podłogi. Słowo „Plus” w nazwie oznacza, że produkt nie powoduje wydzielania się amoniaku w kontakcie z produktami na bazie cementu portlandzkiego. 

Czyszczenie 

Dopóki Eco Prim T Plus jest świeży może być usunięty z okładzin ściennych i podłogowych, narzędzi, rąk i ubrań wodą. Po wyschnięciu należy użyć alkoholu lub preparatu Pulicol 2000.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl