MAPEI ECO PRIM GRIP PLUS | grunt szczepny na bazie żywic z dodatkiem kruszywa | 5 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 109,99 zł 109.99
Cena netto: 89,42 zł
ilość szt.
Zyskujesz 109 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI ECO PRIM GRIP PLUS | uniwersalny, gotowy do użycia grunt szczepny na bazie żywic syntetycznych w wodnej dyspersji z dodatkiem kruszywa | 5 KG

Gotowy do użycia, uniwersalny preparat gruntujący do stosowania na ścianach i podłogach, wewnątrz i na zewnątrz. Eco Prim Grip Plus może być stosowany w celu poprawy przyczepności tynków cementowych i cementowo-wapiennych do betonu, wibroprasowanych bloczków betonowych oraz murów ceglanych. Eco Prim Grip Plus zapewnia również wysoką przyczepność szpachlówek, mas samopoziomujących i klejów do ceramiki do powierzchni gładkich, niechłonnych lub o zmniejszonej chłonności, takich jak posadzki ceramiczne, lastryko i kamień naturalny. 

Producent: MAPEI

Opakowanie: 5 kg

Zużycie: waha się od 0,2 do 0,3 kg/m², w zależności od chłonności podłoża 

Przykłady zastosowania

  • gruntowanie istniejących posadzek ceramicznych, kamiennych lub lastryko przed aplikacją szpachlówek i mas samopoziomujących,
  • gruntowanie istniejących posadzek ceramicznych i kamiennych przed bezpośrednim montażem nowej posadzki ceramicznej lub kamiennej,
  • gruntowanie podłoży betonowych, ceglanych itp.

Właściwości techniczne

Eco Prim Grip Plus to bezrozpuszczalnikowy, niemalże bezwonny preparat gruntujący na bazie żywic syntetycznych w dyspersji wodnej z dodatkiem kruszyw, który charakteryzuje się doskonałą przyczepnością oraz odpornością na wodę i starzenie. Dzięki tworzeniu szorstkiej powierzchni Eco Prim Grip Plus zapewnia doskonałą przyczepność tynkom, szpachlówkom, masom samopoziomującym i klejom cementowym do gładkich niechłonnych podłoży, jak również do podłoży o zmniejszonej chłonności. Po wyschnięciu Eco Prim Grip Plus gwarantuje wysoką przyczepność tynków, szpachlówek, mas samopoziomujących oraz klejów cementowych do różnego rodzaju podłoży: betonu, cegły, kamienia, płyt gipsowo-kartonowych, drewna i materiałów drewnopochodnych, takich jak OSB i MFP ceramiki, metalu itp. Eco Prim Grip Plus jest gotowym do użycia, szarym preparatem na bazie lateksu, który jest łatwym w aplikacji przy pomocy wałka lub pędzla. Eco Prim Grip Plus jest niepalny, cechuje się bardzo niską emisją zapachu oraz lotnych związków organicznych (VOC). Eco Prim Grip Plus jest preparatem całkowicie bezpiecznym dla zdrowia osoby, która go stosuje, jak i użytkowników pomieszczeń, w których został zastosowany. Może być również przechowywany bez konieczności stosowania szczególnych środków ostrożności.

Zalecenia 

  • stosować w temperaturze od +5°C do +35°C,
  • nie należy stosować preparatu Eco Prim Grip Plus w przypadku stwierdzenia podciągania wilgoci przez podłoże oraz na podłożach, które będą na stałe zanurzone w wodzie,
  • Eco Prim Grip Plus jest gotowy do użycia i nie wymaga rozcieńczania,
  • nie należy stosować jako gruntu sczepnego pod kleje i masy wyrównujące aplikowane na posadzki betonowe zatarte mechanicznie i/lub utwardzane powierzchniowo. W takich przypadkach należy stosować Eco Prim T Plus.

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża, na których będzie stosowany Eco Prim Grip Plus powinny być czyste, suche, wysezonowane oraz pozbawione zabrudzeń z olejów, tłuszczu, mleczka cementowego i wszelkich substancji mogących ograniczyć przyczepność.

W przypadku istniejących posadzek, przed nałożeniem Eco Prim Grip Plus, należy upewnić się, że są one dobrze związane z podłożem, niespękane i odkurzone. Konieczne jest usunięcie wszelkich śladów po oleju, wosku itp., używając do tego odpowiednich produktów lub poprzez obróbkę mechaniczną. Jeśli zachodzi taka potrzeba, należy usunąć wszystkie odspojone fragmenty posadzki i uzupełnić braki za pomocą zaprawy szybkowiążącej Planitop Fast 330.

Nie ma konieczności zwilżania podłoża przed aplikacją Eco Prim Grip Plus.

Aplikacja i czyszczenie

Preparat gruntujący Eco Prim Grip Plus należy nanosić na podłoże przy pomocy wałka lub pędzla. Po wyschnięciu preparatu Eco Prim Grip Plus można przystąpić do nakładania tynku, szpachlówki, masy samopoziomującej lub zaprawy klejowej. Czas wysychania preparatu jest uzależniony od temperatury i wilgotności powietrza oraz rodzaju podłoża i wynosi od 15 do 60 minut. W razie potrzeby można nałożyć drugą warstwę Eco Prim Grip Plus nawet po bardzo długim czasie.

Dopóki Eco Prim Grip Plus jest świeży i niezaschnięty, może być usuwany ze ścian, podłóg i narzędzi wodą. Po wyschnięciu można go usunąć za pomocą alkoholu lub przy użyciu preparatu Pulicol 2000. 

Opinie o produkcie (2)

17 listopada 2023

Zastosowałem do gruntowania istniejących posadzek ceramicznyc. Polecam

17 listopada 2023

Idealnie nadaje się również do gruntowania podłoży betonowych. Polecam :D

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl