MAPEI DYBLE DYLATACYJNE DO JASTRYCHÓW | do uszkodzeń podłogi w obrębie dylatacji | 1 SZT

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,99 zł 29.99
Cena netto: 24,38 zł
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI DYBLE DYLATACYJNE DO JASTRYCHÓW | elastyczny dybel dylatacyjny, zapobiegający uszkodzeniom podłogi w obrębie dylatacji | 1 SZT

Dybel dylatacyjny do jastrychów jest specjalnym kołkiem kotwiącym z wytrzymałym trzpieniem stalowym, zapobiegającym pionowemu przemieszczaniu się poszczególnych części jastrychu względem siebie, bez utraty naturalnych funkcji dylatacji (kompensacja naprężeń w płaszczyźnie poziomej, będących wynikiem obciążeń termicznych lub skurczu higrometrycznego). Dyble dylatacyjne do jastrychów mogą być użyte zarówno w czasie układania jastrychu (podkładu), jak i po jego wykonaniu. Nadają się do wszystkich rodzajów jastrychów mineralnych i można je stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Producent: MAPEI

Ilość: 1 sztuka

Przykłady zastosowań

  • eliminacja lub redukcja ilości dylatacji występujących na powierzchni posadzki wykonanej z płytek ceramicznych, kamienia naturalnego lub innych okładzin (w połączeniu z włókniną odsprzęgającą Mapetex Vlies i wysokoodkształcalnymi klejami klasy C2S2 MAPEI - System Mapetex),
  • uniknięcie przesunięć pionowych pomiędzy poszczególnymi (zdylatowanymi) polami jastrychu (np. przejścia drzwiowe itp.), • połączenie sekcji grzewczych jastrychu z ogrzewaniem podłogowym lub podkładów wykonanych z różny

Właściwości techniczne

Dybel dylatacyjny do jastrychów składa się z pręta ze stali nierdzewnej, otoczonego dwiema tulejami z tworzywa sztucznego i gumowego Elastyczny dybel dylatacyjny, zapobiegający uszkodzeniom podłogi w obrębie dylatacji łącznika znajdującego się w jego środkowej części. Tuleje i łącznik umożliwiają prętowi swobodny ruch Umieszczona na gumowym łączniku pianka ekspansywna wspiera funkcję odsprzęgającą i zapobiega dostaniu się żywicy Eporip lub Eporip Turbo do wnętrza dylatacji, podczas montażu dybla w jastrychu.

Przygotowanie podłoża

Przy stosowaniu dybla w istniejącym jastrychu, w pierwszej kolejności należy wykonać nacięcia o długości 20 cm, szerokości 1,5 cm i głębokości 2 cm, Nacięcia należy wykonać poprzecznie do szczeliny dylatacyjnej w odstępach co 30-40 cm. Dybel dylatacyjny należy wcisnąć w przygotowane wcześniej nacięcie w taki sposób, aby pianka ekspansywna przylegała do bocznych powierzchni jastrychu. Następnie należy usunąć pierścień zaciskający piankę ekspansywną. Zalać dybel żywicą Eporip Turbo lub Eporip. Świeżą żywicę posypać piaskiem kwarcowym w celu zagwarantowania wystarczającej przyczepności kolejnych warstw podłogi. Po utwardzeniu żywicy usunąć nadmiar piasku oraz usunąć nadmiar pianki ekspansywnej wystającej ponad powierzchnię jastrychu.

W przypadku wykonywania nowych jastrychów, dyble należy umieszczać w świeżej mieszance, w połowie ich grubości i z zachowaniem w/w odstępów. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe odseparowanie od siebie poszczególnych fragmentów jastrychu, pomiędzy którymi stosowane są dyble. 

MAPEI-DYBLE-DYLATACYJNE-STALOWE

MAPEI-DYBLE-DYLATACYJNE-STALOWE

MAPEI-DYBLE-DYLATACYJNE-STALOWE

Zalecenia 

  • Szczeliny dylatacyjne w powierzchniach ceramicznych i z kamieni naturalnych należy stosować zgodnie z ogólnymi zasadami.
  • Dyble dylatacyjne należy stosować również w przypadku łączenia jastrychów grzewczych z sąsiadującymi podłogami nieogrzewanymi.
  • W przypadku fug szerszych niż pianka ekspansywna należy podjąć dalsze działania, aby zapobiec dostaniu się żywicy do dylatacji.
  • W przypadku zwiększonego mechanicznego obciążenia powierzchni jastrychu, przed zastosowaniem dybli, należy skontaktować się z działem technicznym.
Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl