
MAPEI ADESILEX PG1 | dwuskładnikowy klej epoksydowy do połączeń konstrukcyjnych | 2 KG





Opis
MAPEI ADESILEX PG1 | dwuskładnikowy, tiksotropowy klej epoksydowy do wykonywania połączeń konstrukcyjnych | 2 KG
Dwuskładnikowy klej epoksydowy do napraw konstrukcyjnych, klejenia i wzmacniania elementów betonowych, żelbetowych, kamiennych, z zapraw oraz cegieł. Produkt o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych, posiada oznakowanie EMICODE EC1PLUS.
Producent: MAPEI
Opakowanie: 2 kg
Zużycie: 1,65 - 1,75 kg/m² na 1 mm grubości
Przykłady stosowania
- Wzmocnienie konstrukcyjne belek i słupów poprzez przyklejanie płaskowników stalowych (metoda beton plaqué) lub taśm z włókien węglowych Carboplate do podłoża.
- Konstrukcyjne klejenie na sztywno elementów prefabrykowanych.
- Mocowanie pakerów iniekcyjnych oraz klejenie pęknięć powierzchniowych przed wykonaniem iniekcji niskociśnieniowej żywicą Epojet.
- Wypełnienie rys o znacznej szerokości i naprawa krawędzi dylatacji w posadzkach przemysłowych narażonych na znaczne obciążenia ruchem.
- Klejenie płyt i rur z betonu zbrojonego włóknem.
- Uszczelnianie rys o znacznej szerokości poprzez wklejanie taśm uszczelniających do podłoża betonowego (np. Mapeband TPE).
Przygotowanie materiału
Oba składniki Adesilex PG1 i Adesilex PG2 należy wymieszać ze sobą. Składnik B (biały) wlać do pojemnika ze składnikiem A (szary) i mieszać mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnego materiału (o jednolitej szarej barwie). Obydwa produkty są dostarczane w odpowiednich proporcjach. Nie zaleca się stosowania części opakowań, aby uniknąć błędów porcjowania poszczególnych składników, co mogłoby doprowadzić do niecałkowitego utwardzenia Adesilex PG1 i Adesilex PG2. Jeżeli jednak jest to konieczne, do precyzyjnego określenia ilości składników należy użyć wagi elektronicznej. Proporcja mieszania wynosi:
- 3 części wagowo składnika A
- 1 część wagowo składnika B.
Aplikacja materiału
Adesilex PG1 i Adesilex PG2 można nanosić na podłoża betonowe, kamienne, ceglane lub stalowe płaską pacą lub kielnią. Dla zapewnienia wysokiej przyczepności kleje należy nanieść na obydwie powierzchnie przeznaczone do sklejenia. Kleje powinien mieć możliwość wniknięcia szczególnie w chropowate podłoża. Po naniesieniu kleju złączyć klejone elementy i zapewnić im trwałe połączenie, aż do utwardzenia kleju. Optymalna grubość warstwy kleju, zapewniająca maksymalną przyczepność, wynosi 1 – 2 mm. Dzięki własnościom tiksotropowym zarówno Adesilex PG1 jak i Adesilex PG2 z łatwością można nanosić na powierzchnie pionowe oraz na sufit bez ryzyka spływania kleju. Temperatura otoczenia ma znaczny wpływ na czas przydatności do użycia obu klejów. W temperaturze +23°C Adesilex PG1 pozostaje urabialny przez 35 minut, a Adesilex PG2 przez 50 minut, po tym czasie rozpoczyna się proces utwardzania. Prace należy zaplanować w taki sposób, aby po wymieszaniu obu składników Adesilex PG1 lub Adesilex PG2 klej został zaaplikowany w ciągu podanego powyżej czasu przydatności.