MAPEI ADESILEX P9 SZARY | klej cementowy do płytek ceramicznych oraz kamienia | 5 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 32,99 zł 32.99
Cena netto: 26,82 zł
ilość szt.
Zyskujesz 32 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI ADESILEX P9 SZARY | klej cementowy o podwyższonych parametrach, zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie schnięcia otwartego, do wszystkich rodzajów płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego | 5 KG

Klej Adesilex P9 jest przeznaczony do cienkowarstwowego przyklejania płytek ceramicznych (glazury, terakoty, gresu, klinkieru, kamionki, płytek typu cotto, mozaiki ceramicznej) oraz płytek kamiennych i betonowych (pod warunkiem, że nie są wrażliwe na wilgoć) wewnątrz i na zewnątrz zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Adesilex P9 jest rekomendowany w szczególności do montażu okładzin małego i średniego formatu, na podłożach narażonych na intensywne użytkowanie i oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (klatki schodowe, powierzchnie handlowe, ogrzewanie podłogowe, balkony, tarasy, elewacje itp.). Adesilex P9 nadaje się również do klejenia materiałów izolacyjnych takich jak płyty styropianowe, płyty z wełny mineralnej i szklanej, Eraclit®, płyty dźwiękochłonne.

Producent: MAPEI

Opakowanie: 5 kg

Kolor: szary 

Zużycie: 2 - 5 kg/m2

Przykłady zastosowania

Klejenie ww. materiałów na następujących podłożach:

 • tynkach cementowych i cementowo wapiennych
 • odpowiednio wysezonowanych podkładach (jastrychach) cementowych
 • betonie (sezonowanym przez min. 3 miesiące, wilgotność poniżej 4%)
 • jednowarstwowych tynkach gipsowych oraz płytach gipsowo – kartonowych i gipsowo włóknowych
 • podkładach anhydrytowych
 • tarasach, balkonach, elewacjach i schodach
 • podłogach ogrzewanych
 • powłokach hydroizolacyjnych: Monolastic, Mapelastic, Mapelastic Turbo, Mapelastic Smart, Mapegum WPS
 • istniejących posadzkach ceramicznych, lastrykowych i kamiennych wewnątrz budynków
 • dobrze przylegających, starych powłokach malarskich wewnątrz budynków
 • jednorodnych, równych i zaspoinowanych, wewnętrznych murach z cegły ceramicznej, bloczków silikatowych i betonu komórkowego

Właściwości techniczne

Adesilex P9 to wodo- i mrozoodporny, klej cementowy występujący w kolorze białym lub szarym, składający się z odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, żywic syntetycznych i specjalnych dodatków, stworzony wg receptur opracowanych w laboratoriach badawczych MAPEI. Adesilex P9 po rozrobieniu z wodą posiada następujące cechy:

 • łatwy w przygotowaniu i aplikacji:
 • zmniejszony spływ umożliwiający montaż płytek od góry bez efektu osuwania się;
 • wydłużony czas schnięcia otwartego pozwalający na skrócenie czasu potrzebnego na montaż, ze względu na możliwość jednorazowego rozprowadzania kleju na większej powierzchni;
 • wysoka przyczepność początkowa oraz wysoka odporność na intensywne użytkowanie.

Nanoszenie kleju 

Aby uzyskać najlepszą przyczepność do podłoża, należy najpierw rozprowadzić na podłożu gładką stroną pacy cienką warstwę Adesilex P9 i natychmiast po tym rozprowadzić właściwą ilość kleju Adesilex P9. Klej powinien być nakładany przy użyciu prawidłowo dobranej pacy zębatej (właściwa wysokość zębów) oraz odpowiedniej metody klejenia, która pozwoli uzyskać wymagany stopień wypełnienia klejem powierzchni podpłytkowej. Dobór pacy jest uzależniony od formatu płytki i równości podłoża.

Montaż płytek

W przypadku zanieczyszczenia spodniej strony płytek, przed przystąpieniem do montażu należy je dokładnie oczyścić (nie moczyć!). Podczas układania, trzeba pamiętać o odpowiednim dociskaniu płytek do podłoża, w celu zagwarantowania odpowiedniego kontaktu płytki z klejem. W trakcie montażu płytek należy kontrolować czas schnięcia otwartego kleju, który wynosi w przypadku Adesilex P9 ok. 30 min. Jednorazowo należy nanieść tylko taką ilość kleju, która umożliwi ułożenie na niej płytek w ciągu czasu schnięcia otwartego (maksymalny czas liczony od momentu rozprowadzenia kleju do momentu wytworzenia się na jego powierzchni naskórka, uniemożliwiającego prawidłowe przyklejenie płytki). W przypadku wytworzenia się naskórka należy ponownie rozprowadzić warstwę kleju. Niedopuszczalne jest zwilżanie wodą warstwy kleju z naskórkiem, ponieważ tworzy ona tzw. warstwę antyadhezyjną (ograniczającą przyczepność). Ewentualna korekta ułożonych płytek może być przeprowadzona w ciągu ok. 45 minut od ułożenia. Płytki ułożone przy użyciu kleju Adesilex P9 należy chronić przed działaniem wody przez 24 godziny oraz mrozu i silnego nasłonecznienia przez 5-7 dni od ułożenia.

Klejenie materiałów izolacyjnych

Przy klejeniu materiałów izolacyjnych, należy nanieść Adesilex P9, w ilości dostosowanej do nierówności podłoża i wagi montowanych paneli. Metoda montażu powinna być dostosowana do wymagań (klejenie punktowe, obwodowo – punktowe, całopowierzchniowe).

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl