MAPEI ADESILEX P9 BIAŁY | klej do płytek C2TE | 25 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 61,99 zł 61.99
Cena netto: 50,40 zł
ilość szt.
Zyskujesz 61 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -

Opis

Klej do płytek ADESILEX P9  to wodo- i mrozoodporny, klej cementowy występujący w kolorze białym lub szarym, składający się z odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw, żywic syntetycznych i specjalnych dodatków.

Adesilex P9 po rozrobieniu z wodą posiada następujące cechy:

• łatwy w przygotowaniu i aplikacji:

• zmniejszony spływ umożliwiający montaż płytek od góry bez efektu osuwania się;

• wydłużony czas schnięcia otwartego pozwalający na skrócenie czasu potrzebnego na montaż, ze względu na możliwość jednorazowego rozprowadzania kleju na większej powierzchni;

• wysoka przyczepność początkowa oraz wysoka odporność na intensywne użytkowanie

  • Adesilex P9 w kolorze białym przeznaczony jest w szczególności do stosowania wszędzie tam, gdzie ze względu na rodzaj użytych materiałów oraz konieczność zachowania wysokiej estetyki prac, zalecane jest zastosowanie białego kleju

Przygotowanie podłoża

Podłoże, na którym będzie stosowany klej Adesilex P9 powinno być równe, mocne, stabilne, odpowiednio wysezonowane, wystarczająco suche, pozbawione pęknięć i wszystkich substancji mogących ograniczyć przyczepność oraz w razie konieczności zagruntowane (w zależności od rodzaju podłoża i stopnia jego chłonności) odpowiednim preparatem gruntującym.

Przygotowanie kleju

Wymieszać zawartość 25 kg worka  z czystą, zimną wodą do otrzymania jednolitej masy bez grudek. Pozostawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Zaprawę należy mieszać w proporcjach 7-7,5 l wody na 25 kg szarego Adesilex P9 lub 7,25-7,75 l na 25 kg białego Adesilex P9. Otrzymany w ten sposób klej nadaje się do użytku przez około 8 godzin (w temp. + 23°C i wilgotności względnej powietrza 50%).

Należy pamiętać, że temperatura powietrza i podłoża może skrócić lub wydłużyć czas wiązania kleju, jak również jego czas schnięcia otwartego oraz czas korygowalności. Zaprawa może być stosowany w zakresie temperatur od +5°C do + 35°C.

Spoinowanie

Spoinowanie płytek można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu kleju (w zależności od temperatury i wilgotności powietrza), po 4 – 8 godzinach na ścianach i po 24 godzinach na podłogach)

OBCIĄŻENIE LEKKIM RUCHEM PIESZYM

Posadzki można poddawać obciążeniu lekkim ruchem pieszym po ok. 24 godzinach.

PEŁNE OBCIĄŻENIE

Pełne obciążenie posadzki może nastąpić po ok. 14 dniach.

Dane techniczne

Baza cement
Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Narzędzia do aplikacji pacą zębatą nr 4, 5 lub 6
Typ kleju C2 TE
Kolor biały

Opinie o produkcie (2)

13 listopada 2023

Mieszanie go z wodą było proste i szybkie, bez grudek. Również fakt, że klej po rozrobieniu ma zmniejszony spływ, to duża zaleta, szczególnie podczas montażu płytek na powierzchniach pionowych, gdzie efekt osuwania się kleju może być problemem.

13 listopada 2023

Płytki są trwale zamocowane, a ich stabilność po nałożeniu jest imponująca. Wysyłka szybka :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl