MAPEI ADESILEX P22 | klej dyspersyjny w postaci pasty | 1 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 29,99 zł 29.99
Cena netto: 24,38 zł
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

MAPEI ADESILEX P22 | gotowy do użycia klej dyspersyjny w postaci pasty do płytek ceramicznych | 1 KG

Adesilex P22 jest zaprawą klejową w dyspersji wodnej na bazie żywic akrylowych, wyselekcjonowanych drobnoziarnistych kruszyw i specjalnych dodatków.

Adesilex P22 jest klejem gotowym do użycia, w formie lepkiej pasty, który mimo to jest łatwy do nanoszenia również na powierzchniach pionowych, i posiada wyjątkowo długi czas schnięcia otwartego. Płytki, natychmiast po zamontowaniu mają doskonałą przyczepność do podłoża, również w pionie, dzięki doskonałej przyczepności początkowej. Wiązanie Adesilex P22 następuje poprzez wyparowanie wody zawartej w gotowej zaprawie klejowej, aż do osiągnięcia dużej elastyczności i wysokiej siły klejenia, dzięki czemu zaprawa odporna jest na wibracje i odkształcenia podłoży. 

Producent: MAPEI

Opakowanie: 1 KG

Kolor kleju: biały 


Zużycie zaprawy klejowej 

Klejenie ceramiki:

 • mozaika: 1,5 kg/m2 (szpachla nr 4)
 • płytki 15x15 cm na tynk: 2,5 kg/m2 (szpachla nr 5)
 • płytki 15x15 cm na gips i gładkie powierzchnie: 1,8 kg/m2 (szpachla nr 4)

Klejenie materiałów izolacyjnych:

 • pianki, itp. klejenie punktowe: ok. 0,5-0,8 kg/m2
 • klejenie bloczków z gazobetonu,itp.: ok. 1,5 kg/m2
 • klejenie na nierówne powierzchnie: ok. 2,5 kg/m2

Przykłady stosowania

 • płytki nasiąkliwe na prefabrykowanych lub odlewanych zbrojonych ścianach betonowych
 • płytki na tynkach gipsowych, gipsie natryskiwanym lub gotowych panelach
 • płytki na ścianach z płyt gipsowych
 • płytki nasiąkliwe na ścianach z powłokami malarskimi
 • płytki nasiąkliwe na starych płytkach
 • płytki dużych formatów na ścianach
 • klejenie płyt izolacyjnych na tynkach
 • mocowanie kasetonów styropianowych na sufitach

Sposób użycia

Przygotowanie podłoża

Wszystkie podłoża muszą być równe, mocne, stabilne, suche i zabezpieczone przed podciąganiem wilgoci, odtłuszczone, oczyszczone z farb, wosków itp.

Świeże podłoża cementowe powinny być odpowiednio wysezonowane (tzn. powinny schnąć przez przynajmniej tydzień na każdy 1 cm grubości). W przeciwnym razie czas wiązania kleju Adesilex P22 wydłuży się.

Adesilex P22 może być stosowany na podłoża gipsowe i im podobne bez konieczności stosowania środka gruntującego, pod warunkiem, że podłoże jest suche i mocne.

Adesilex P22 może być stosowany do montażu chłonnych płytek ceramicznych na ścianach pomalowanych farbami emulsyjnymi, akrylowymi lub olejnymi, pod warunkiem, że są odpowiednio mocno związane z podłożem. Nie zaleca się jednak stosowania Adesilex P22 na podłoża bielone wapnem.

Nanoszenie zaprawy

Adesilex P22 nanosi się na podłoże za pomocą szpachli zębatej. Należy wybrać taką szpachlę aby pozwalała ona na pokrycie wewnętrznej strony płytek w co najmniej 65%.

 • mozaika do formatu 5x5 cm - szpachla nr 4 MAPEI o kwadratowym zębie (zużycie ok. 1,5 kg/m2);
 • płytki ceramiczne standardowe - szpachla nr 5 MAPEI o rombowym zębie (zużycie ok. 2,5 kg/m2);
 • podłoża i płytki o wyprofilowanej wewnętrznej stronie - szpachla nr 6 MAPEI o rombowym zębie (zużycie ok. 4,0 kg/m2).

Czas schnięcia 

Czas schnięcia otwartego kleju Adesilex P22 w warunkach normalnych temperatur i wilgotności wynosi 40-45 minut, w tym czasie należy wykorzystać nałożoną partię kleju (4-6 m2 przy jednej porcji kleju). Jeżeli na powierzchni wytworzyła się tzw. warstwa naskórka klejowego, rozprowadzony na powierzchni klej należy przeciągnąć jeszcze raz pacą. Nie należy prowadzić prac w temperaturach niższych niż +5°C.

Układanie płytek

Przy montażu płytek na zaprawę klejową Adesilex P22 nie jest wymagane moczenie płytek, jedynie w wypadku dużego zakurzenia wewnętrznej strony płytki, należy przepłukać je wodą. Płytki należy układać na ścianę z naniesioną zaprawą klejową, pamiętając o lekkim dociśnięciu i dobrym kontakcie płytki z zaprawą klejową; po zamocowaniu płytki nie osuwają się również na powierzchniach pionowych. Ewentualna korekta już nałożonych płytek może być wykonana w ciągu 60 minut. Płytki położone na zaprawę klejową Adesilex P22 nie powinny być narażone na działanie wody przez pierwsze 10 dni.

Klejenie materiałów izolacyjnych 

W przypadku montażu płyt izolacyjnych, ozdób sufitowych, bloczków gazobetonowych, itp., można nanosić Adesilex P22 zarówno punktowo jak i na całej powierzchni. Adesilex P22 należy nanosić przy pomocy szpachli zębatej lub kielni, w ilości zapewniającej przyklejenie materiału do powierzchni, mając na uwadze czas schnięcia otwartego. Wybrane materiały mocować lekko dociskając do podłoża, aby zagwarantować odpowiedni kontakt z klejem Adesilex P22.

Spoinowanie

Spoiny pomiędzy płytkami mogą być wypełniane po 24 godzinach gotowymi zaprawami fugowymi cementowymi lub epoksydowymi MAPEI, dostępnymi w szerokiej gamie kolorów. Przy wykonaniu spoin dylatacyjnych należy stosować odpowiednią masę silikonową dostępną w gamie kolorów zgodnej z kolorami zapraw do fugowania. 

Dopuszczanie do użytkowania

Powierzchnie mogą być obciążane po 7-14 dniach, w zależności od chłonności podłoża.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl