MAJSTERPOL TYNK DEKORACYJNY MOZAIKOWY ŻYWICZNY 25 KG
Opis
MAJSTERPOL PREMIX MOZAIKOWY | 25 KG
Służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zawiera starannie dobrane kompozycje barwionego kruszywa kwarcowego nadające powierzchni efektowny i ozdobny charakter. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne jest szczególnie polecany do wykonywania cokołów, gzymsów oraz lamperii np. na klatkach schodowych.
PRODUCENT: Majsterpol
WAGA: 25 kg
ZUŻYCIE:
Rzeczywiste zużycie w dużej mierze zależy od rodzaju powierzchni, jej przygotowania, techniki nakładania i doświadczenia wykonawcy
Średnie zużycie tynku na odpowiednio przygotowanym podłożu wynosi:
- 4 kg na 1m2
W celu dokładnego określenia zużycia wyrobu zaleca się przeprowadzenie prób na danym podłożu.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU
Opakowanie zawiera produkt gotowy. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania należy bardzo dokładnie wymieszać mieszarką/wiertarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym lub skrzydełkowym aż do uzyskania jednolitej konsystencji. W razie potrzeby rozcieńczyć niewielką ilością czystej wody (max. 2% objętości opakowania). Ilość dodawanej wody powinna być jednakowa dla każdego opakowania, co zapewni jednolitość kolorystyczną tynkowanego elementu.
ZALECENIA WYKONAWCZE
- Proces przygotowania, nakładania i wysychania tynku powinien przebiegać przy pogodzie bezdeszczowej w temperaturze powietrza i podłoża od +10°C do +25°C.
- Tynku nie należy nakładać przy silnym wietrze, bezpośrednim nasłonecznieniu, opadach deszczu, bez stosowania zabezpieczeń ochronnych (siatki osłonowe).
- Warunki te należy utrzymać min. 3 dni od momentu jego nałożenia. W okresie tym niedopuszczalny jest spadek temperatury poniżej +10°C.
- Czas wysychania tynku może ulec znacznym zmianom w okresie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego też w tym czasie należy wydłużyć okres stosowania zabezpieczeń ochronnych do czasu jego całkowitego wyschnięcia. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń lub złe przygotowanie podłoża może doprowadzić do powstania trwałych różnic kolorystycznych na powierzchni wyprawy tynkarskiej (wykwity, przebarwienia), w skrajnych przypadkach do obniżenia jej trwałości, a nawet odspojenia.
- Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw metodą „mokre na mokre” stosując materiał z jednej pari produkcyjnej. Przerwanie tynkowania należy zaplanować wcześniej w miejscach, gdzie ewentualne połączenie będzie mało widoczne.
JAK WYBRAĆ KOLOR?
Do twojej dyspozycji jest 16 różnych kruszyw nazwane kolejnymi literami alfabetu (po prawej stronie wzornika). Możesz je mieszać w najróżniejszych konfiguracjach. Pamiętaj że jedno wiaderko zawiera 6 porcji kruszywa. Po prawej stronie znajdują się przykładowe mozaiki. Liczba przed literą oznacza ile porcji danego kruszywa znajdzuje się w wiaderku. I tak na przykład, kolor 5A1B (znajduje się w lewym rogu) został stworzony przez dodatnie 5 porcji kruszywa A oraz 1 porcji kruszywa B.
W razie potrzeby możesz skorzystaj z generatora mozaiki dostępnego pod tym adresem: https://www.gm-majsterpol.pl/
Po wybraniu mozaiki, swój wybór podaj w wiadomości dla sprzedającego.