
KRAUTOL TYNK MINERALNY | 25 kg (baranek)





Opis
Lekki tynk mineralny na zaprawie wapienno-cementowej o fakturze baranka. Tynk mineralny jest składnikiem systemów ociepleń Krautherm i służy do wykańczania niewykończonych nowych lub istniejących powierzchni betonowych lub mineralnych należących do grup PII i PIII w rozumieniu normy DIN V 18550 i PN-EN 998-1.
Producent: KRAUTOL
Opakowanie: 25 kg
Typ: Baranek 1,5mm ; 2,0mm
Zużycie: około 2,4 kg/m2 ; około 2,9 kg/m2
Właściwości:
- Niepalny
- O wysokiej paroprzepuszczalności
- O równomiernej strukturze
- Hydrofobowy zgodnie z normą PN EN 998-1
- Nie powoduje naprężeń.
- Przyjazny dla środowiska.
- Składniki: biały cement i wodorotlenek wapnia, mineralne składniki wiążące zgodnie z normami DIN 1060 i DIN 1164 z dodatkami organicznymi zapewniającymi hydrofobowość.
- Łatwy w nakładaniu .
- Przyczepny.
- Zbilansowana kombinacja wypełniacza i składników wiążących z lekkim granulatem mineralnym zgodnie z normą DIN 4226.
Przygotowanie podłoża:
Warstwa wzmacniająca: Świeżo nałożona warstwa zbrojona jest gotowa do nałożenia kolejnej warstwy po całkowitym wyschnięciu. Zwietrzałe podłoże należy zagruntować.
Surowy beton, tynk mineralny:
Podłoże musi być równe, czyste, suche, twarde, stabilne i pozbawione substancji, które mogą uniemożliwić dobre przyleganie powłoki. Usunąć pleść, mech, glony myjką ciśnieniową, a następnie kontynuować czyszczenie preparatem do zwalczania glonów i odczekać do pełnego wyschnięcia. Powierzchnie zabrudzone zanieczyszczeniami przemysłowymi lub sadzą oczyścić myjką ciśnieniową z odpowiednim środkiem czyszczącym, zachowując zgodność z obowiązującymi przepisami.
Przygotowanie materiału:
Tynk KRAUTOL można przygotowywać za pomocą zwykłych mieszalników przepływowych, pomp śrubowych i agregatów tynkarskich. Maksymalny czas przydatności do użycia w przypadku podawania mechanicznego: 60 min. Wymagana ilość wody na opakowanie 25 kg:
KRAUTOL Mineralputz K15 ok. 5,5 – 6,5 l
KRAUTOL Mineralputz K20 ok. 5,5 – 6,5 l
Przygotowanie ręczne polega na wsypaniu mieszanki do odmierzonej ilości zimnej czystej wody przy jednoczesnym mieszaniu mieszalnikiem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednolitej masy.
Sposób nakładania:
Nakładać świeżo przygotowaną zaprawę równomiernie pacą ze stali nierdzewnej lub agregatem natryskowym na całej powierzchni i przetrzeć do grubości ziaren kruszywa. Następnie przecierać powierzchnię kielnią tynkarską z tworzywa sztucznego lub pacą poliuretanową wygładzając ruchami kołowymi, pionowo lub poziomo. Faktura uzyskanego wykończenia zależy od typu użytego narzędzia. Należy zawsze korzystać z narzędzia tego samego typu, aby uzyskać jednolitą strukturę. Aby uzyskać jednolitą fakturę, przylegające powierzchnie powinien wykańczać jeden pracownik (uniknie się różnic spowodowanych różną techniką). W celu uniknięcia różnic na złączach pasm roboczych na każdym poziomie rusztowania powinna pracować odpowiednia liczba pracowników. Obrabiać metodą „mokrym w mokre” Kruszywo i wypełniacz są produktami naturalnymi i czasami mogą wykazywać nieznaczne różnice koloru i faktury. Z tego powodu zaleca się korzystanie z materiału z jednej serii, a jeżeli nie jest to możliwe, należy przed rozrobieniem zmieszać cały posiadany materiał.