KRAUTOL SILIKON FASSADENFARBE | farba silikonowa | 10 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 244,99 zł 244.99
Cena netto: 199,18 zł
ilość szt.
Zyskujesz 244 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: Krautol

Opis

Kupujesz kolor biały, jeżeli chcesz zabarwić tynk zadzwoń 534 050 700.

KRAUTOL SILIKON FASSADENFARBE  farba silikonowa na zewnątrz  10 l (wszystkie kolory)

Silikonowa farba fasadowa, odporna na działanie warunków atmosferycznych. Do wykonywania białych i barwnych powierzchni. Może być stosowana również we wnętrzach.

Właściwości:

• Przyjazna dla środowiska

• Wodorozcieńczalna

• Łatwa w obróbce

• Odporna na wpływy atmosferyczne

• Kategoria przepuszczalności wody: W2 (wg PN-EN 1062)

• Kategoria przenikania pary wodnej: V2 (wg. PN-EN 1062)

• Kategoria połysku: G3 (mat)

Opakowania: 10L

Producent: Krautol

Kolor: Biały (dostepne barwienie)

Połysk: Matowy

Przechowywanie: Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu, w którym panują temperatury dodatnie. Chronić przed działaniem światła słonecznego. Zalecana temperatura przechowywania od +5 °C do maks. 30 °C. Minimalny czas przydatności do użycia w oryginalnych zamkniętych fabrycznie opakowaniach: 2 lata

Podłoża:

• Warstwa zbrojona w systemach ociepleń Krautherm

• Beton niepowlekany

• Tynk cementowo-wapienny grupy PII i PIII

• Matowe nośne powierzchnie z farb dyspersyjnych

• Nośne powierzchnie mineralne

• Stare farby dobrze związane z podłożem

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być równe, czyste, suche, twarde, stabilne i pozbawione substancji, które mogą uniemożliwić dobre przyleganie powłoki, na przykład pozostałości po odtłuszczaniu. Całkowicie usunąć luźne resztki starych lakierów, farb emulsyjnych, zapraw organicznych i inny luźny materiał. Powierzchnie o dużej chłonności oraz powierzchnie zanieczyszczone kurzem i pyłem na skutek kredowania zagruntować. Nowy tynk mineralny powinien wiązać co najmniej 2 do 4 tygodni przed pierwszym malowaniem.

Przygotowanie materiału:

Wymieszać dokładnie farbę KRAUTOL Silikon Fassadenfarbe mieszadłem wolnoobrotowym ze stali nierdzewnej. Jako powłoka gruntująca lub pośrednia: rozcieńczyć farbę KRAUTOL Silikon Fassadenfarbe maks. wodą w ilości 10%. Jako powłoka wierzchnia: zastosować farbę KRAUTOL Silikon Fassadenfarbe bez rozcieńczania lub rozcieńczyć wodą w ilości maks. 5%.

FARBA SILIKONOWA NA ZETNĄTRZ ELEWACJA 10L KOLORY Rodzaj fasadowa

Sposób nakładania:

Pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Pędzlem rozciągać cienko i delikatnie w miejscach trudnodostępnych dla wałka. Wałkiem farbę nakładać równomiernie i obficie, utrzymując mokry brzeg dla łączenia malarskich obszarów roboczych. Fakturować w jednym kierunku gdy powłoka jest jeszcze mokra. Przy natrysku hydrodynamicznym, prowadzić pistolet ruchem jednostajnym, prostopadle do malowanej powierzchni, przerywając natrysk przy zmianie kierunku ruchu. Natryskiwać na zakładkę, by uzyskać równomierną grubość powłoki.

Zużycie:

Na gładkim podłożu ok. 150 ml/m2 na każdą warstwę. Na szorstkich powierzchniach odpowiednio więcej. Dokładne zużycie należy ustalić przez wykonanie próby na obiekcie

Warunki nakładania:

Temperatura robocza: materiał, podłoże i powietrze podczas nakładania i wiązania +5 °C do około +30 °C. Nie nakładać na miejsca nasłonecznione, podczas silnego wiatru, mgły, przy dużej wilgotności, przed deszczem lub w czasie mrozu.

Czas schnięcia:

W temperaturze +20°C i przy względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha po 4-6 godz. i nadaje się do powtórnego malowania. Całkowicie sucha i w pełni wytrzymała po ok. 3 dniach. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza czas ten odpowiednio wydłuża się. W razie konieczności można zawiesić plandeki na rusztowaniach, aby zabezpieczyć powierzchnię przed deszczem na czas schnięcia.

Czyszczenie narzędzi:  Wodą natychmiast po użyciu.

Zalecenia:

Aby uniknąć powstawania widocznych styków malować w jednym ciągu metodą „mokrym w mokre”. Nie stosować na powierzchniach poziomych, narażonych na długotrwałe działanie wody.

FARBA SILIKONOWA NA ZETNĄTRZ ELEWACJA 10L KOLORY Gama kolorystyczna biel
 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl