KRAUTOL OBJECT FARBE | akrylowa biała farba odporna na szorowanie | 15 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 87,99 zł 87.99
Cena netto: 71,54 zł
ilość szt.
Zyskujesz 87 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: Krautol

Opis

KRAUTOL OBJECT FARBE  akrylowa biała farba odporna na szorowanie 15 L

Wodorozcieńczalna, biała farba do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Prostota aplikacji, ułatwiona strukturyzacja powłoki, dobre krycie po wyschnięciu, maskowanie drobnych nierówności podłoża – te cechy redukują czas i nakład pracy na wykonanie gotowej powłoki. Dzięki temu idealnie nadaje się na inwestycjach i wielkopowierzchniowych obiektach, gdzie istotnym czynnikiem jest całkowity koszt wykonania powierzonych zakresów prac malarskich.

Opakowania: 15 litrów

Producent: CAPAROL

Kolor: Biały

Właściwości:

• Szybka i prosta w aplikacji

• Matowa

• Dyfuzyjna

• Dobrze kryjąca po wyschnięciu

• Maskująca drobne nierówności podłoża

• Bezrozpuszczalnikowa – o słabym, neutralnym zapachu

• Ekonomiczna

• Wodorozcieńczalna

• Akrylowa

• Własności wg normy PN-EN-13300:

Odporność na szorowanie na mokro: klasa 5

Zdolność krycia:

Klasa 2 w zakresie wydajności całkowitej od 5 do 6 m2 /L Klasa 1 dla wydajności całkowitej 5 m2 /L i niższej 

Kolor: Naturalny biały

Z powodu zastosowania surowców naturalnych mogą występować nieznaczne różnice w odcieniu, co nie stanowi wady produktu. Z tego powodu na obrabianych powierzchniach należy stosować materiał z tej samej szarży produkcyjnej. Materiały pochodzące z różnych szarż - zmieszać przed użyciem. 

Połysk: Matowy

Przechowywanie: Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu, w którym panują temperatury dodatnie. Chronić przed działaniem światła słonecznego. Zalecana temperatura przechowywania od +5 °C do maks. +30 °C. Minimalny czas przydatności do użycia w fabrycznie zamkniętych opakowaniach: 2 lata.

Podłoża:

• Tynki gipsowe, dyspersyjne, cementowe i cementowowapienne,

• Płyty gipsowo-kartonowe

• Beton

• Cegła wapienno-piaskowa

• Stabilne, stare powłoki farb matowych

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być równe, czyste, suche, twarde, stabilne i pozbawione substancji, które mogą uniemożliwić dobre przyleganie powłoki, na przykład pozostałości po odtłuszczaniu. Całkowicie usunąć luźne resztki starych lakierów, farb emulsyjnych, zapraw organicznych i inny luźny materiał. Powierzchnie o dużej chłonności oraz powierzchnie zanieczyszczone kurzem i pyłem na skutek kredowania zagruntować. Nowy tynk mineralny powinien wiązać co najmniej 2 do 4 tygodni przed pierwszym malowaniem.

Przygotowanie materiału:

Przed użyciem farbę dokładnie wymieszać. W razie konieczności, rozcieńczać wodą (max. 5% objętościowo dla warstwy podkładowej).

FARBA WNĘTRZ ŚCIANA SUFIT ODPORNA SZOROWANIE 15 L EAN 5907591936310

Sposób nakładania:

Wałkiem (runo 13–16 mm), pędzlem lub natryskiem (kąt 50°; dysza 0,023’’–0,026’’; ciśnienie 150–180 bar). Na typowo chłonnym podłożu nanieść pędzlem lub wałkiem 2 warstwy farby w stanie nierozcieńczonym. Powłoka w stanie mokrym jest transparentna i uzyskuje krycie dopiero po wyschnięciu. Przy natrysku hydrodynamicznym, prowadzić pistolet ruchem jednostajnym, prostopadle do malowanej powierzchni, przerywając natrysk przy zmianie kierunku ruchu. Natryskiwać na zakładkę, by uzyskać równomierną grubość powłoki.

Zużycie:

Na gładkim podłożu ok. 100 ml/m2 na każdą warstwę (zależnie od rodzaju podłoża i technologii malowania). Dokładne zużycie ustalić poprzez wymalowanie próbne.

Warunki nakładania :

Temperatura: +5°C do +30°C; wilg. wzgl. max 85%. Warunki te utrzymywać podczas całego procesu nakładania i schnięcia

Czas schnięcia:

4–6 godz. (przy +20°C i wilg. wzgl. 65%). Po tym czasie można nanosić kolejną warstwę. Czas schnięcia wydłuża się przy niższej temperaturze, wyższej wilgotności i grubszej warstwie. Nie dopuszczać do gwałtownego wysychania prowadzącego do uszkodzenia powłoki.

Czyszczenie narzędzi: Wodą natychmiast po użyciu.

Zalecenia:

Aby uniknąć powstawania widocznych śladów łączeń obszarów roboczych, malować w jednym ciągu metodą „mokre do mokrego” (utrzymując mokry brzeg). Z tego powodu, również proces fakturowania powinien być przeprowadzony na powłoce, która nie zdążyła jeszcze podeschnąć. Odznaczanie się miejsc w których wykonywane są miejscowe poprawki, zależy od wielu czynników i jest z tego powodu nie do uniknięcia. 

 FARBA WNĘTRZ ŚCIANA SUFIT ODPORNA SZOROWANIE 15 L Kod producenta CAPAROL FARBA AKRYLOWA

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl