KERABOND TE BIAŁY | uelastyczniony klej do gresu o wysokiej przyczepności | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 34,52 zł 34.52
Cena netto: 28,07 zł
ilość szt.
Zyskujesz 34 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

KERABOND TE BIAŁY | uelastyczniony klej do gresu o wysokiej przyczepności | 25 KG

Kerabond TE jest klejem cementowym (C), normalnie wiążącym (1), o zmniejszonym spływie (T) i wydłużonym czasie schnięcia otwartego (E), typu i klasy C1TE. 

Klej Kerabond TE jest przeznaczony do cienko- i średniowarstwowego (do 10 mm) przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu (mozaiki ceramicznej, glazury, terakoty), płytek kamiennych i betonowych (pod warunkiem, że nie są wrażliwe na wilgoć) wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz płytek gresowych o maks. powierzchni 2500 cm² (długość jednego z boków maks. 60 cm) wewnątrz budynków. Kerabond TE nadaje się również do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz do klejenia materiałów izolacyjnych, jak np. płyty styropianowe, wełna mineralna, wełna szklana itp. 

Producent: Mapei 

Opakowanie: 25 kg

Kolor: biały

Zużycie: 2-5 kg/m2


Właściwości techniczne

  • zwiększona do 10 mm maks. grubość warstwy umożliwiającą korektę niewielkich nierówności podłoża podczas klejenia
  • zmniejszony spływ umożliwiający montaż płytek od góry, bez efektu osuwania się
  • wydłużony czas schnięcia otwartego pozwalający na przyspieszenie prac i komfortowy montaż płytek w warunkach podwyższonej temperatury i niskiej wilgotności względnej powietrza
  • wysoka przyczepność początkowa oraz wysoka odporność na intensywne użytkowanie
  • łatwy w przygotowaniu i aplikacji
  • długi czas użytkowania (do 8 godzin).

Przygotowanie kleju

Zawartość 25 kg worka Kerabond TE w kolorze szarym lub białym wymieszać z 6-6,5 l czystej, zimnej wody. Mieszać, aż do otrzymania jednolitej masy bez grudek. Pozostawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Otrzymany w ten sposób klej nadaje się do użytku przez ok. 8 godzin (w temp. +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%). Należy pamiętać, że temperatura powietrza i podłoża może skrócić lub wydłużyć czas wiązania kleju, jak również czas schnięcia otwartego oraz czas korygowalności. Kerabond TE może być stosowany w zakresie temperatury od +5°C do +35°C. 

Nanoszenie kleju

Aby uzyskać najlepszą przyczepność do podłoża, należy najpierw rozprowadzić na podłożu gładką stroną pacy cienką warstwę Kerabond TE i natychmiast po tym rozprowadzić właściwą ilość kleju Kerabond TE. Klej powinien być nakładany przy użyciu odpowiednio dobranej pacy zębatej (właściwa wysokość zębów) oraz odpowiedniej metody klejenia, która pozwoli uzyskać wymagany stopień wypełnienia klejem przestrzeni podpłytkowej. Dobór pacy jest uzależniony od formatu płytki i równości podłoża. 

Montaż płytek

Montaż płytek W przypadku zanieczyszczenia spodniej strony płytek przed przystąpieniem do montażu należy je dokładnie oczyścić (nie moczyć!). Podczas układania trzeba pamiętać o właściwym dociskaniu płytek do podłoża w celu zagwarantowania odpowiedniego kontaktu płytki z klejem. W trakcie montażu płytek należy kontrolować czas schnięcia otwartego kleju, który wynosi w przypadku Kerabond TE min. 30 minut. Jednorazowo należy nanieść tylko taką ilość kleju, która umożliwi ułożenie na niej płytek w ciągu czasu schnięcia otwartego (maksymalny czas liczony od momentu rozprowadzenia kleju do momentu wytworzenia się na jego powierzchni naskórka uniemożliwiającego prawidłowe przyklejenie płytki). W przypadku wytworzenia się naskórka należy ponownie rozprowadzić warstwę kleju. Niedopuszczalne jest zwilżanie wodą warstw kleju z naskórkiem, ponieważ tworzy ona tzw. warstwę antyadhezyjną (ograniczającą przyczepność). Ewentualna korekta ułożonych płytek może być przeprowadzona w ciągu ok. 45 minut od ułożenia. Płytki ułożone przy użyciu Kerabond TE należy chronić przed działaniem wody przez 24 godziny oraz mrozu i silnego nasłonecznienia przez min. 5-7 dni od ułożenia.

Klejenie materiałów izolacyjnych

Klejenie materiałów izolacyjnych Przy klejeniu materiałów izolacyjnych należy nanieść Kerabond TE w ilości dostosowanej do nierówności podłoża i wagi montowanych paneli. Metoda montażu powinna być dostosowana do wymagań (klejenie punktowe, obwodowo-punktowe, całopowierzchniowe).

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (2)

17 listopada 2023

Pracowałem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, i klej zachował swoją wydajność w różnych warunkach. Polecam

17 listopada 2023

sprawdził się świetnie w montażu moich paneli izolacyjnych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl