Izohan Styropuk Dach | klej do przyklejania termoizolacji na dachu | 750 ml

Dostępność: Zapytaj o dostępność - tel. 534 050 700
Cena: 39,40 zł 39.40
Cena netto: 32,03 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan Styropuk dach to klej poliuretanowy do przyklejania ocieplenia na dachach płaskich. Jest odporny na siły ssące wiatru oraz może być stosowany w szerokim spektrum temperatur. Może być stosowany do klejenia płyt styropianowych EPS i XPS do powierzchni dachów płaskich pokrytych: blachą, papą, izolacją bitumiczną bezspoinową. Ale to nie wszystko. Sprawdzi się również na podłożach betonowych, drewnianych, z płyt OSB, z blachy stalowej ocynkowanej oraz z blachy stalowej z powłoka poliestrową.

ZUŻYCIE: ok. 12 m2

Właściwości:

  • odporność na siły ssące wiatru potwierdzona badaniami
  • umożliwia szybkie wykonanie prac (wstępne utwardzenie po 2 godzinach, pełne utwardzenie już po 24 godzinach)
  • wykazuje doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, drewnianych i drewnopochodnych, papowych oraz z blachy ocynkowanej i blachy z powłoka poliestrową
  • bardzo wydajny (średnia wydajność ok. 10-12 m2 z puszki)
  • jednoskładnikowy, niskoprężny
  • łatwy i wygodny w użyciu
  • stosowany w szerokim zakresie temperatur, szczególnie polecany w okresach chłodów jesienno-wiosennych

Przygotowanie podłoża

Płyty EPS i XPS powinny mieć proste krawędzie. Podłoża przygotowane pod klejenie płyt powinny być płaskie, wyrównane, dobrze oczyszczone oraz odpylone, pozbawione zanieczyszczeń, które mogą spowodować brak odpowiedniej przyczepności kleju do podłoża. Dopuszczalne odchylenie od poziomu nie może przekraczać – 4mm i + 2 mm. Pomiar odchyleń należy dokonywać łatą o długości 2 m z dokładnością do 1 mm.

Sposób stosowania.

Przed przystąpieniem do prac warto zajrzeć do karty technicznej producenta gdzie podaje on wszystkie niezbędne informacje które przydadzą się podczas klejenia termoizolacji. Ważne jest odpowiednie przygotowanie produktu - należy intensywnie wstrząsnąć puszką (przez ok. 30 s.) w celu dokładnego wymieszania składników. Musimy również pamiętać że pianę na płytę styropianową nakładamy co najmniej czterema pionowymi pasami o szerokości ok. 3 cm z zachowaniem równych odstępów co 20-30 cm między pasami oraz z zachowaniem dystansu 3 cm od krawędzi płyty (dla płyt szerszych niż 1000 mm należy nałożyć więcej pasów). Pamiętaj również że użycie IZOHAN STYROPUK DACH nie zwalnia od konieczności stosowania mocowania mechanicznego płyt termoizolacyjnych, jeżeli projekt techniczny przewiduje takie mocowanie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl