CERESIT CX 5 EXPRESS | zaprawa szybkowiążąca | 5 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 47,99 zł 47.99
Cena netto: 39,02 zł
ilość szt.
Zyskujesz 47 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

CERESIT CX 5 EXPRESS | zaprawa szybkowiążąca | 5 kg

Materiał do szybkiego montażu i osadzania elementów stalowych i plastikowych w betonie oraz do tamowania lokalnych sączeń wody. Do czasowego uszczelniania punktowych wycieków wody. Wewnątrz i na zewnątrz budynków. Może być stosowana w warunkach klimatycznych suchych lub stale mokrych, określonych dla klas XC1 i XC2 wg PN-EN 206+A1:2016 do: - mocowania elementów metalowych i z tworzyw sztucznych w betonie lub tynku cementowym, - wypełniania otworów montażowych oraz drobnych ubytków w miejscach mocowania kotew i elementów stalowych. CX 5 może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

ZUŻYCIE

  • ok. 1,6 kg/dm3 wypełnianej objętości

WŁAŚCIWOŚCI

  • szybkie wiązanie już w 5 minut
  • szybkotwardniejąca
  • o wysokiej wytrzymałości
  • do montażu metalowych i plastikowych elementów
  • bezskurczowa
  • do wnętrz i na zewnątrz
  • nie zawiera chlorków – nie powoduje korozji metalowych elementów

CERESIT-CX-5-EXPRESS

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Zaprawa szybkowiążąca Ceresit CX 5 EXPRESS może być stosowana na zwarte, nośne i czyste podłoża wolne od substancji obniżających przyczepność, takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły. W podłożu należy wykuć lub wywiercić otwór montażowy o odpowiedniej średnicy. W przypadku tamowania lokalnych sączeń wody istniejącą szczelinę należy rozkuć w taki sposób, by stworzyć możliwość zakleszczenia się w niej wypełnienia z Ceresit CX 5 EXPRESS . Prześwit między elementem kotwionym, a powierzchnią otworu montażowego nie powinien być większy niż 20 mm. Przy reprofilacji ubytków i większych prześwitach (max. do 50mm) materiał należy wymieszać z piaskiem kwarcowym. Podłoża należy obficie zwilżyć wodą, nie tworząc kałuż.

CERESIT-CX-5-EXPRESS

WYKONANIE

Materiał wsypywać do odmierzonej ilości wody i mieszać, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Podłoża należy obficie zwilżyć wodą, nie tworząc kałuż. W przypadku tamowania sączenia wody należy przygotować odpowiedniej wielkość porcję materiału o konsystencji plastycznej. Gdy zaprawa zacznie wiązać należy mocno wcisnąć ją w rozkutą szczelinę i przytrzymać kilka minut do stwardnienia. W przypadku kotwienia, prześwit między elementem kotwionym, a powierzchnią otworu montażowego nie powinien być większy niż 20 mm. Przy reprofilacji ubytków i większych prześwitach (max. do 50 mm)materiał należy wymieszać z czystym piaskiem kwarcowym w proporcji 1:1, następnie zarobić wodą do wymaganej konsystencji. Dodatek piasku nie ma wpływu na czas wiązania, ale obniża wytrzymałość zakotwienia

CERESIT-CX-5-EXPRESS

UWAGI

Prace wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5 do +30°C. W przypadku krańcowych temperatur można stosować odpowiednio podgrzaną lub schłodzoną wodę zarobową. Dodatek piasku nie ma wpływu na czas wiązania, ale obniża wytrzymałość zakotwienia. Zaprawa Ceresit CX 5 EXPRESS zawiera cement oraz chrom i zmieszana z wodą ma odczyn alkaliczny. Zawartość chromu (VI) poniżej 2 ppm w okresie ważności wyrobu. Chronić skórę i oczy. W przypadku kontaktu materiału z oczami lub skórą płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Do montażu ciężkich konstrukcji i maszyn należy stosować zaprawę montażową Ceresit CX 15 STRONG. Do powierzchniowego uszczelniania wnętrz zbiorników na wodę zaleca się stosowanie zapraw wodoszczelnych Ceresit: CR 65 i CR 166.

CERESIT-CX-5-EXPRESS

 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Temperatura stosowania +5°C do +25°C

Opinie o produkcie (2)

13 listopada 2023

Potrzebowałem szybkiego rozwiązania na naprawę otworu w ścianie, działa naprawdę szybko - już po 5 minutach zaczyna twardnieć. Idealne do sytuacji awaryjnych

13 listopada 2023

Świetnie sprawdził się do mocowania elementów różnych materiałów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl