CERESIT CR 65 | zaprawa uszczelniająca | 25 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 73,99 zł 73.99
Cena netto: 60,15 zł
ilość szt.
Zyskujesz 73 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

CERESIT CR 65 | zaprawa uszczelniająca | 25 kg

Do przeciwwilgociowego i przeciwwodnego uszczelniania mocnych, nieodkształcalnych oraz niezasolonych podłoży. Stosowana do wyprawiania wnętrz basenów i zbiorników na wodę (także pitną) do 5 m głębokości. Paroprzepuszczalna, dlatego może być użyta na murach fundamentowych od strony piwnic. Po 7 dniach na warstwie CR 65 można wykonywać posadzki i tynki nie zawierające gipsu lub mocować płytki ceramiczne.

ZUŻYCIE

 • zawilgoceniu 2,0 mm ok. 3,0
 • przesączaniu wody 2,5 mm ok. 4,0
 • wodzie o słupie do 5 m 3,0 mm ok. 5,0

Maksymalna grubość: 5,0 mm ok. 8,0


WŁAŚCIWOŚCI

 • wodoszczelna i paroprzepuszczalna
 • do stosowania w zbiornikach na wodę pitną
 • zwiększa ochronę powierzchniową
 • mrozoodporna
 • ekonomiczna w stosowaniu
 • nakładanie pędzlem, pacą lub natryskiem
 • do ochrony konstrukcji betonowych

CERESIT-CR-65

USZCZELNIENIE

Ceresit CR 65 służy do przeciwwilgociowego oraz przeciwwodnego uszczelniania nieodkształcalnych i niezasolonych podłoży mineralnych. Jest odpowiednia do uszczelniania wnętrz małych, monolitycznych basenów i zbiorników na wodę (także na wodę pitną), w których głębokość słupa wody nie przekracza 10 m. Może być stosowana do izolacji cokołów, wewnętrznych i zewnętrznych (również stykających się z gruntem) elementów budynków i budowli przed działaniem wody i wilgoci konstrukcje żelbetowe, betonowe i murowe, a także powierzchnie cementowych tynków oraz podkładów pod posadzki. Może być stosowana od strony pozytywnego (do 10 m słupa wody) i negatywnego (do 5 m słupa wody) parcia wody. Gdy zaprawa będzie narażona na oddziaływania mechaniczne, np. na ruch pieszy, wtedy na warstwie CR 65 należy wykonać posadzkę na warstwie rozdzielczej lub tynk niezawierający gipsu albo mocować płytki ceramiczne zaprawami Ceresit CM. Na podłożach odkształcalnych należy stosować elastyczne i posiadające zdolność krycia rys materiały: Ceresit CR 166, CL 50, CL 51. Do tamowania lokalnych sączeń wody można zastosować Ceresit CX 5. Powłoka Ceresit CR 65 spełnia wymagania izolacji typu lekkiego, średniego i ciężkiego. Powłoka wodoszczelna może być stosowana w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych. 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

CR 65 może być stosowana na podłoża nośne, zwarte i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły):

 • beton klasy minimum C12/15 (wiek powyżej 3 miesięcy),
 • tynki cementowe o grubości ≥ 10 mm i jastrychy cementowe (o wytrzymałości ≥ 12 MPa, wiek min. 28 dni),
 • szybko twardniejąca masa posadzkowa Ceresit CN 87 (wiek minimum 3 dni),
 • mury z cegieł i pustaków o wytrzymałości ≥ 6 MPa, wykonane na pełną spoinę (wiek powyżej 3 miesięcy).

Podłoża te muszą być równe, nasiąkliwe i porowate. Istniejące zabrudzenia, warstwy o niskiej wytrzymałości oraz wszelkie powłoki malarskie i substancje antyadhezyjne trzeba usunąć. Skucia wymagają też tynki wapienne i cementowo-wapienne oraz zmurszałe powierzchnie murów. Zwietrzałe spoiny trzeba usunąć na głębokość ok. 2 cm i wypełnić mocną zaprawą cementową. Ustabilizowane rysy należy poszerzyć i wypełnić zaprawą szybkowiążącą CX 5 lub żywicą epoksydową. Głębokie ubytki i kawerny wymagają przemurowania, wypełnienia zaprawą cementową lub betonem. Podłoża o nieregularnej powierzchni i niejednorodnej strukturze (np. mury ceglano-kamienne) należy pokryć tynkiem cementowym. Krawędzie trzeba „sfazować” na ok. 3 cm, a wklęsłe naroża wyokrąglić (zaprawą cementową lub CX 5 zmieszaną z piaskiem), nadając im promień ok. 4 cm. Przed nakładaniem CR 65 podłoże należy nasycić wodą nie tworząc kałuż.

WYKONANIE

Zawartość opakowania wsypywać do odmierzonej ilości czystej, chłodnej wody i mieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Konsystencję zaprawy należy dobrać w zależności od sposobu nanoszenia:

 • do nanoszenia pędzlem – 2,5 części objętościowe CR 65 zmieszać z 1 częścią wody,
 • do nanoszenia pacą lub natryskowo – 3 części objętościowe CR 65 zmieszać z 1 częścią wody.

Powłokę trzeba nanosić na wilgotne, ale nie mokre podłoże. W przypadku aplikacji natryskiem zaprawę należy nakładać w dwóch warstwach do uzyskania pożądanej grubości. W zależności od typu agregatu, warunków atmosferycznych oraz rodzaju podłoża można zwiększyć dodatek wody nie przekraczając jednak łącznej ilości wody 7 l/25 kg zaprawy. Ostatnią warstwę izolacji należy zagładzić pacą. Przy nakładaniu ręcznym pierwszą warstwę CR 65 należy zawsze nanosić pędzlem (najlepiej „ławkowcem”), następne zaś pacą lub kilkukrotnie pędzlem. W przypadku aplikacji pędzlem kolejne warstwy należy nakładać krzyżowo. Świeżą powłokę należy bezwzględnie chronić przed zbyt szybkim przesychaniem. Kolejną warstwę można nanosić wtedy, gdy poprzednia już stwardniała, ale jest jeszcze wilgotna. Przerwa między aplikacją kolejnych warstw nie może przekroczyć 12 godzin. Po dwóch dniach po powłoce można już chodzić, lecz nawet po pełnym stwardnieniu materiał nie może być narażony na intensywne oddziaływania mechaniczne.

 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Baza cement
Gruntowanie Nie
Klej do styropianu Nie
Hydroizolacja Tak
Skład mieszanka cementów z wypełniaczami mineralnymi i modyfikatorami
Temperatura podłoża i powietrza: od +5°C do +25°C
Narzędzia do aplikacji pędzel, paca
Czas zużycia gotowej zaprawy 2 godziny

Opinie o produkcie (5)

30 października 2023

Bardzo dobra zaprawa, zastosowałem do izolacji garażu. Polecam

30 października 2023

Produkt godny polecenia :)

30 października 2023

Bardzo dobra zaprawa, zastosowałem do izolacji garażu. Polecam

6 listopada 2023

Idealna do basenów i zbiorników wodnych. Przestałem się martwić o wodę.

6 listopada 2023

Wspaniała ochrona przed wodą do dużych basenów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl