CERESIT CR 166 | dwuskładnikowa zaprawa do uszczelniania budowli i elementów budowlanych | 32 kg

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 399,99 zł 399.99
Cena netto: 325,20 zł
ilość szt.
Zyskujesz 399 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

Dwuskładnikowy materiał do przeciwwilgociowego i przeciwwodnego uszczelniania odkształcalnych, zwartych, niezasolonych podłoży. Kryje rysy w podłożu. Odpowiednia do uszczelniania konstrukcji zagłębionych w gruncie, pomieszczeń mokrych, tarasów, balkonów, wnętrz basenów i zbiorników na wodę (także pitną) o głębokości do 50 m. Do stosowania na podłożach betonowych, tynkach i jastrychach cementowych. Odporna na parcie negatywne. Opóźniając proces karbonatyzacji betonu, zwiększa trwałość konstrukcji

Wydajność: orientacyjne zużycie podane w tabeli poniżej "Dane techniczne"

Właściwości

 • wodoszczelna
 • elastyczna
 • mrozoodporna
 • kryjąca rysy w podłożu
 • zwiększa ochronę powierzchniową
 • współpracuje z taśmą uszczelniającą
 • zabezpiecza konstrukcje żelbetowe
 • nakładanie pędzlem, pacą lub natryskiem

Zastosowanie

Uszczelnienie

Ceresit CR 166 służy do przeciwwilgociowego oraz przeciwwodnego uszczelniania niezasolonych podłoży mineralnych. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, na podłoża odkształcalne i nieodkształcalne. Nadaje się do uszczelniania tarasów, balkonów, pomieszczeń mokrych, konstrukcji zagłębionych w  gruncie, zbiorników w  oczyszczalniach komunalnych, szamb, wnętrz basenów i zbiorników na wodę (także na wodę pitną) o głębokości do 50 m. Powłoka CR 166 jest odporna na parcie pozytywne i negatywne. Elastyczność CR 166 zapewnia krycie rys o szerokości co najmniej 0,5 mm. Bezpośrednio na niej można wykonywać posadzki na warstwie rozdzielczej, tynki niezawierające gipsu albo mocować płytki ceramiczne zaprawami Ceresit CM. W przypadku wykonywania izolacji poziomych pod stropami oraz izolacji poziomych ław fundamentowych zaleca się, aby między warstwy CR 166 wtopić fizelinę techniczną o gramaturze max 60 g/m2 . Na podłożach nieodkształcalnych oraz na zawilgoconych murach fundamentowych od strony piwnic można stosować paroprzepuszczalną powłokę uszczelniającą Ceresit CR 90. Na podłożach gipsowych i anhydrytowych należy wykonywać wodoszczelne powłoki stosując materiały Ceresit: CL 50, CL 51. Powierzchnie, na których występują wykwity solne, zaleca się pokrywać tynkiem z dodatkiem preparatu Ceresit CO 84. Do tamowania lokalnych sączeń wody można zastosować Ceresit CX 5. Powłoka CR 166 spełnia wymagania izolacji typu lekkiego, średniego i ciężkiego. Może również stanowić izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową na tarasach i balkonach zabudowanych deskami drewnianymi i kompozytowymi.

Ochrona betonu

CR 166 opóźnia proces karbonatyzacji oraz stanowi skuteczną ochronę antykorozyjną dla betonu i żelbetu przed warunkami atmosferycznymi. Izolacja CR 166 przeszła testy zgodnie z normą PN-EN 1504-2. Może być stosowana do wykonywania ochrony powierzchniowej betonu na różnego rodzaju obiektach i elementach takich jak wewnętrzne mokre pomieszczenia, garaże, filary, mosty, itp. Produkt może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

Przygotowanie podłoża

CR 166 może być stosowana na nośne, zwarte i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły) podłoża:

 • beton (wiek powyżej 28 dni),
 • jastrychy i tynki cementowe (wiek powyżej 28 dni),
 • szybko twardniejąca masa posadzkowa Ceresit CN 87 (wiek minimum 3 dni),
 • mury z cegieł, pustaków i bloczków wykonane na pełną spoinę (wiek powyżej 28 dni).

Podłoża te muszą być równe, nasiąkliwe i porowate. Istniejące zabrudzenia, warstwy o niskiej wytrzymałości oraz wszelkie powłoki malarskie i substancje antyadhezyjne należy usunąć. Zaleca się czyszczenie podłoża metodą piaskowania lub mycia wodą pod wysokim ciśnieniem. Ustabilizowane rysy należy poszerzyć i wypełnić zaprawą szybkowiążącą CX 5 lub żywicą epoksydową. Zagłębienia i podłoża o nieregularnej powierzchni należy wyrównać zaprawą cementową. Ostre wypukłości, np. powstałe na styku elementów deskowań, wymagają skucia lub zeszlifowania. Krawędzie trzeba „sfazować” na ok. 3 cm, a wklęsłe naroża wyokrąglić (zaprawą cementową lub CX 5 zmieszaną z piaskiem), nadając im promień ok. 4 cm. W przypadku wykonywania uszczelnienia przy negatywnym parciu wody, podłoże musi mieć odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Przed nakładaniem CR 166 podłoże należy obficie zwilżyć wodą nie tworząc kałuż.

Wykonanie

Konsystencję zaprawy należy dobrać w zależności od sposobu nanoszenia:

 • do nanoszenia pędzlem – składnik B (ciecz) wlać do pojemnika, dolać 2l wody i wsypując składnik A (proszek) ciągle mieszać wolnoobrotową wiertarką z mieszadłem.
 • do nanoszenia pacą lub natryskowo – składnik B (ciecz) wlać do pojemnika i wsypując składnik A (proszek) ciągle mieszać.

Zaprawę należy mieszać, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Odczekać ok. 5 minut i ponownie, krótko zamieszać. W przypadku aplikacji natryskiem zaprawę należy nakładać w  dwóch warstwach do uzyskania pożądanej grubości. W zależności od typu agregatu, warunków atmosferycznych oraz rodzaju podłoża do zaprawy można dodać wodę nie przekraczając jednak 2 l na całe opakowanie izolacji.

Ostatnią warstwę izolacji należy zagładzić pacą. Przy nakładaniu ręcznym pierwszą warstwę CR 166 należy zawsze obficie nanosić pędzlem (najlepiej „ławkowcem”) na wilgotne, ale nie mokre podłoże, następne zaś pacą lub pędzlem. Naniesioną warstwę należy chronić przed zbyt szybkim przesychaniem i promieniami słonecznymi. Drugą warstwę nanosić wtedy, gdy pierwsza stwardniała na tyle, aby jej nie uszkodzić. Podobnie nanosić trzecią warstwę, jeśli jest taka potrzeba. W przypadku aplikacji pędzlem kolejne warstwy należy nakładać krzyżowo. W przeciętnych warunkach warstwy CR 166 można nanosić, co ok. 3 godziny.

W jednym zabiegu nie można nakładać CR 166 grubiej niż 1,5 mm. W przypadku układania desek należy zwrócić szczególną uwagę  na to, aby nie uszkodzić mechanicznie położonej wcześniej izolacji pod deski tarasowe. W tym celu należy stosować podkładki ochronne, które zapobiegną przebiciu izolacji i będą stanowić warstwę poślizgową. Narzędzia i świeże zabrudzenia myć wodą. Stwardniałą zaprawę można usunąć mechanicznie. Jeśli zaprawa ma zapewnić dodatkowe zabezpieczenie prętów zbrojeniowych konstrukcji żelbetowej, to obszar stosowania CR 166 powinien wychodzić minimum 0,5 m poza narażoną strefę. W miejscach występowania dylatacji, „pracujących” pęknięć i tam, gdzie wyokrąglanie naroży promieniem 4 cm jest kłopotliwe – między warstwami zaprawy CR 166 należy umieścić odpowiednio taśmę uszczelniającą Ceresit CL 152. Po 3 dniach po warstwie CR 166 można już chodzić, lecz materiał ten nawet po całkowitym wyschnięciu nie może być narażony na intensywne oddziaływania mechaniczne

 

 

 

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl