CERESIT CR 166 16 KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 234,99 zł 234.99
Cena netto: 191,05 zł
ilość szt.
Zyskujesz 234 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CERESIT

Opis

Elastyczna, dwukomponentowa powłoka wodoszczelna. Mineralno-dyspersyjna elastyczna powłoka do uszczelniania budowli i elementów budowlanych.

 

Producent: CERESIT

Opakowanie: 16 KG

Zużycie: 

– 3,5 kg/m2 przy 2 mm grubości (zabezpieczenie przed wilgocią/wodą pod ciśnieniem)

–4,2 kg/m2 przy 2,5 mm grubości (aplikacja z wkładką z włókniny)

 

WŁAŚCIWOŚCI:

 • wysoce elastyczna i wzmocniona włóknami
 • mostkuje rysy nawet w ujemnych temperaturach
 • izolacja pod płytki ceramiczne
 • układanie płytek już po 12 godzinach
 • do basenów, tarasów, balkonów
 • do izolacji fundamentów i piwnic od wewnątrz
 • odporna na UV - zabezpiecza konstrukcje betonowe
 • zredukowane pylenie
 • współpracuje z taśmą uszczelniającą
 • do nanoszenia pędzlem, pacą, wałkiem, natryskiem

ZASTOSOWANIE:

Ceresit CR 166 to dwuskładnikowa elastyczna powłoka wodoszczelna, wzmocniona włóknami, przeznaczona do uszczelniania i zabezpieczania przed wodą odkształcalnych i nieodkształcalnych podłoży mineralnych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz na ścianach, podłogach i sufitach. Ceresit CR 166 mostkuje rysy o szerokości ≥ 0,75 mm nawet w ujemnych temperaturach.

Może być stosowana na balkonach, tarasach (także wentylowanych), basenach, na ścianach i podłogach, jako warstwa hydroizolacyjna pod okładziny ceramiczne mocowane zaprawami klejącymi Ceresit CM. Może być również używana do uszczelniania i zabezpieczania betonu, mokrych pomieszczeń, piwnic, konstrukcji podziemnych, garaży, zbiorników na wodę (także na wodę pitną), oczyszczalni ścieków i studni. Powłoka opóźnia proces karbonizacji i można ją stosować jako warstwę antykorozyjną, zabezpieczającą beton i żelbet przed zanieczyszczeniami, warunkami atmosferycznymi i agresywnymi substancjami rozpuszczonymi w wodzie (np. sole odladzające). Jest odporna na promieniowanie UV. Charakteryzuje się bardzo niską emisją lotnych związków organicznych. Udowodniono szczelność na radon powłoki.

Produkt może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

CR 166 może być stosowana na podłoża nośne, zwarte, równe, nasiąkliwe, porowate i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak tłuszcze, bitumy, pyły): beton (wiek powyżej 28 dni), jastrychy i tynki cementowe (wiek powyżej 28 dni), szybko twardniejąca masa posadzkowa Ceresit CN 87 (wiek minimum 3 dni), mury z cegieł, pustaków i bloczków wykonane na pełną spoinę (wiek powyżej 28 dni).

Inne rodzaje powierzchni: płyty gipsowe, płyty OSB i płyty wiórowe (o grubości minimum 25 mm na podłogę i 18 mm na ścianę), metal i stal, epoksydowe i stare płytki (tylko wewnątrz pomieszczeń). Należy usunąć zabrudzenia, warstwy o niskiej wytrzymałości oraz wszystkie warstwy farby i substancje antyadhezyjne. W przypadku mineralnych podłoży budowlanych, które muszą być równe i chłonne, zaleca się czyszczenie podłoża metodą piaskowania lub mycia wodą pod wysokim ciśnieniem. Ustabilizowane rysy należy poszerzyć i wypełnić zaprawą cementową Ceresit CX 5 EXPRESS lub opcjonalnie żywicą epoksydową. Zagłębienia i podłoża o nieregularnej powierzchni należy wyrównać zaprawą cementową. Ostre wypukłości, np. powstałe na styku elementów deskowań, wymagają skucia lub zeszlifowania. Krawędzie trzeba „sfazować” na ok. 3 cm, a wklęsłe naroża wyokrąglić (zaprawą cementową lub CX 5 EXPRESS zmieszaną z piaskiem), nadając im promień ok. 4 cm.

Bezpośrednio przed aplikacją masy CR 166, podłoże należy powierzchniowo zwilżyć wodą do stanu matowo wilgotnego (nie tworząc kałuż). W przypadku wykonywania uszczelnienia przy negatywnym parciu wody, podłoże musi mieć odpowiednią wytrzymałość. Przygotowanie innych podłoży: płyty GK - przed nałożeniem należy usunąć pyły i zastosować podkład Ceresit CT 17, powierzchnie metalowe i stalowe z powłokami antykorozyjnymi odtłuścić i odkurzyć, powłoki epoksydowe odtłuścić i odkurzyć, płyty OSB i wiórowe zeszlifować papierem ściernym i odkurzyć, stare płytki (tylko wewnątrz) zeszlifować i odtłuścić - wszystkie dotychczasowe płytki muszą być mocno związane z podłożem, zabrudzenia należy usunąć i wypełnić przestrzenie zaprawą Ceresit CX 20.

 

WYKONANIE:

Konsystencję zaprawy należy dobrać w zależności od sposobu nanoszenia:

 •  aplikacja pędzlem lub natryskowo – składnik B (ciecz) wlać do pojemnika, dodać 2 l wody i podczas wsypywania do cieczy składnika A (proszek) ciągle mieszać mieszarką wolnoobrotową z odpowiednio dobranym mieszadłem, 
 • aplikacja wałkiem, izolację należy nanosić za pomocą wałka (rekomendowany wałek z runem typu scotch brite)- składnik B (ciecz) wlać do pojemnika, dodać 1I wody i wsypując składnik A (proszek) ciągle mieszać mieszarką wolnoobrotową z odpowiednio dobranym mieszadłem, 
 • nakładanie pacą – składnik B (ciecz) wlać do pojemnika i podczas wsypywania do cieczy składnika A (proszek) ciągle mieszać mieszarką wolnoobrotową z odpowiednio dobranym mieszadłem.

Zaprawę należy mieszać, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Odczekać około 5 minut i jeszcze raz krótko wymieszać zaprawę. W przypadku nakładania natryskowego zaprawę należy nakładać jednowarstwowo, aż do uzyskania pożądanej grubości. W zależności od rodzaju kruszywa, warunków atmosferycznych i rodzaju podłoża pod zaprawę można dodać wody w ilości nieprzekraczającej 2 litrów na cały zestaw opakowań produktu.

Po nałożeniu natryskowym powierzchnię należy wygładzić pacą. W przypadku nakładania ręcznego pierwszą warstwę Ceresit CR 166 należy zawsze nakładać pędzlem w obfitych ilościach (najlepiej „ławkowcem”) na matowo-wilgotne podłoże natomiast kolejne warstwy można nakładać pacą, pędzlem lub wałkiem. Drugą warstwę można nanosić, gdy pierwsza stwardniała na tyle, aby jej nie uszkodzić – po około 90-120 minutach w normalnych warunkach. Każdą następną warstwę - jeśli jest wymagana - należy nakładać w ten sam sposób, nie wcześniej niż po ok. 5-6 godzinach. W przypadku nakładania ręcznego wszystkie kolejne warstwy należy nakładać krzyżowo. Po każdej aplikacji wałkiem powierzchnię należy wygładzić pacą (gdy jest jeszcze świeża). Grubość pojedynczej warstwy Ceresit CR 166 nie powinna przekraczać 2,0 mm.

Należy zadbać, aby nanoszone warstwy miały równomierną grubość – zapewni to optymalne warunki eksploatacji powłoki uszczelniającej. Bezpośrednio na niej można wykonywać posadzki na warstwie rozdzielczej, tynki niezawierające gipsu, mocować płytki ceramiczne zaprawami Ceresit CM lub malować dyspersyjną farbą podkładową. W miejscach występowania dylatacji „pracujących”, pęknięć i tam, gdzie wyokrąglanie naroży promieniem 4 cm jest kłopotliwe, między warstwami zaprawy CR 166 należy umieścić odpowiednio taśmę uszczelniającą Ceresit CL 152.

Jeśli zaprawa ma zapewnić dodatkowe zabezpieczenie prętów zbrojeniowych konstrukcji żelbetowej, to obszar stosowania CR 166 powinien wychodzić minimum 0,5 m poza narażoną strefę. Narzędzia i świeże zabrudzenia myć wodą. Po utwardzeniu, zaprawę można usunąć tylko mechanicznie. W przypadku izolacji poziomych pod stropami, izolacji poziomych fundamentów pasmowych oraz izolacji na wentylowanych balkonach i tarasach, zaleca się układanie pomiędzy warstwami Ceresit CR 166 włókniny technicznej o maksymalnej gramaturze 80 g/m2 .

W przypadku balkonów i tarasów wentylowanych należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić w sposób mechaniczny wcześniej położonej izolacji. W tym celu należy stosować podkładki ochronne, które zabezpieczają izolację i pełnią rolę warstwy poślizgowej.

 

DANE TECHNICZNE:

Proporcje mieszania:

– aplikacja pędzlem lub natryskiem: 24 kg składnika A na 8 l składnika B i 2l wody

– aplikacja wałkiem: 24 kg składnika A na 8l składnika B i 1l wody

– aplikacja pacą: 24 kg składnika A na 8l składnika B

Temperatura stosowania: od +5°C do +30°C

Czas zużycia: do 60 min

Układanie płytek: po min. 12h

Nakładanie powłok malarskich: po 3 dniach

Obciążanie wodą: po 7 dniach

Zużycie: 

– 3,5 kg/m2 przy 2 mm grubości (zabezpieczenie przed wilgocią/wodą pod ciśnieniem)

–4,2 kg/m2 przy 2,5 mm grubości (aplikacja z wkładką z włókniny) 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (2)

3 listopada 2023

Zastosowałam ten produkt do uszczelnienia warstwa hydroizolacyjna, polecam.

3 listopada 2023

Super produkt, nakładałem natryskowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl