CERESIT CP 44 | jednoskładnikowa masa bitumiczna | 30 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 411,99 zł 411.99
Cena netto: 334,95 zł
ilość szt.
Zyskujesz 411 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CERESIT

Opis

Ceresit CP 44 służy do izolowania podłoży mineralnych (np. murów wykonanych na pełną spoinę, tynków, jastrychów, betonów) przeciwko wilgoci gruntowej, wodzie niewywierającej ciśnienia hydrostatycznego. Podłoże pod CP 44 mogą stanowić również istniejące powłoki bitumiczne. Może być stosowana na powierzchniach pionowych i poziomych, wewnątrz i na zewnątrz budynków, zawsze od strony naporu wody. Przeznaczona jest do wykonywania izolacji na murach fundamentowych, stropach, tarasach i balkonach. Ceresit CP 44 może być użyta do mocowania obsypywanych gruntem płyt izolacyjnych i drenażowych. W przypadku działania wody pod ciśnieniem do klejenia płyt stosować CP 43. Zgodnie z normą EN 15814 izolacja Ceresit CP 44 może być stosowana do wykonywania powłok wodoszczelnych podziemnych części budynków i budowli. Dodatkowo CP 44 jest dopuszczona jako izolacja budowli zgodnie z normą DIN 18533, w klasach oddziaływania wody W1-E oraz W4-E. Nie stosować do uszczelniania dachów, wnętrz basenów i do obiektów wody pitnej. Spełnia wymagania izolacji typu lekkiego i średniego.

Zużycie: Zużycie wynosi ok. 1,0 l/m2 i mm grubości warstwy mokrej. Podana grubość warstwy nie może być przekroczona o więcej niż 50%. 

Właściwości:

  • jednoskładnikowa
  • nie zawiera rozpuszczalników
  • gotowa do użycia bez mieszania
  • wodoszczelna
  • zawiera wypełniacze polistyrenowe
  • elastyczna i kryjąca rysy w podłożu
  • odporna na starzenie się
  • na powierzchnie pionowe i poziome
  • do wewnątrz i na zewnatrz

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być równe, zwarte, nośne, czyste, suche może być lekko wilgotne, wolne od kurzu i substancji zmniejszających przyczepność. W niskich temperaturach, należy się upewnić, że jest wolne od lodu. Krawędzie trzeba "sfazować", a wklęsłe naroża – wyokrąglić zaprawą szybkowiążącą CX 5 z dodatkiem piasku kwarcowego nadając im promień minimum 4 cm lub masą CP 44 nadając im promień max. 2 cm (czas schnięcia min. 12 godz.). Naprawić wszelkie uszkodzenia podłoża, duże pory, jamy lub "raki" na powierzchni betonu, spoiny w murze. Mury o nieregularnej powierzchni, z licznymi ubytkami i szczelinami należy pokryć tynkiem cementowym tak, aby uniknąć zamykania powietrza i powstawania pęcherzy. Podłoże należy zagruntować emulsją Ceresit CP 41 rozcieńczoną wodą stosownie do nasiąkliwości podłoża, zgodnie z instrukcją stosowania. Uzyskany roztwór nanosić pędzlem na podłoże. Przed przystąpieniem do nakładania CP 44 warstwa gruntująca musi być wyschnięta. Podłoża mokre, np. w obrębie połączenia ściany i ławy fundamentowej, należy pokryć zaprawą wodoszczelną Ceresit CR 65 lub Ceresit CR 90 zgodnie z instrukcją stosowania. 

 

Wykonanie:

Materiał jest gotowy do użycia, bez konieczności mieszania. Używać bezpośrednio z pojemnika. Gotową masę równomiernie nakładać metalową pacą na podłoże tak, aby uzyskać warstwą o odpowiedniej grubości (patrz tabela). Podczas aplikacji należy cały czas kontrolować grubość nakładanej warstwy izolacji. W przypadku izolowania podłoża przeciwko wilgoci gruntowej oraz wodzie niewywołującej ciśnienia CP 44 należy nakładać w dwóch warstwach. Drugą warstwę można aplikować, gdy pierwsza jest już dostatecznie przeschnięta tak, aby jej nie uszkodzić. Grubość warstwy mokrej powinna wynosić około 5 mm. W przypadku izolowania na powierzchniach poziomych należy w świeżą pierwszą warstwę wkleić siatkę z włókna szklanego. Drugą warstwę można aplikować, gdy pierwsza jest już dostatecznie przeschnięta tak, aby jej nie uszkodzić. Grubość warstwy mokrej powinna wynosić około 5 mm. Przy przerwaniu prac grubość warstwy zredukować do zera, ponawiając prace zastosować zakład na poprzednią warstwę. Prac nie wolno przerywać na narożnikach i brzegach budynków. Szczeliny dylatacyjne zaleca się izolować dodatkowo stosując pasy membrany samoprzylepnej Ceresit BT 21. Narzędzia i świeże zabrudzenia myć wodą. Stwardniały materiał można usunąć tylko poprzez czyszczenie mechaniczne.

 

                                

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl