CERESIT CN 76 | zaprawa samopoziomująca | 25 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 132,99 zł 132.99
Cena netto: 108,12 zł
ilość szt.
Zyskujesz 132 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

CERESIT CN 76 | zaprawa samopoziomująca | 25 kg

Samoczynnie wygładzająca się zaprawa do wylewania silnie obciążonych posadzek oraz do wyrównywania podkładów pod posadzki w zakresie od 4 do 50 mm.

Zaprawa Ceresit CN 76 przeznaczona jest do bezpośredniego wylewania na stropy lub podłoża betonowe. Można z niej wykonywać posadzki użytkowe lub warstwy wyrównujące pod posadzki, np. z płytek ceramicznych. Ceresit CN 76 jest wodo- i mrozoodporna. Posadzki wykonane z Ceresit CN 76 grubości od 6 do 50 mm są odporne na duże obciążenia mechaniczne i ścieranie. Mogą być stosowane w halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach, garażach. Dodatkowo można je malować farbami posadzkowymi do betonu , lub można na nie aplikować posadzki żywiczne .

Powłoki te powinny być nakładane na masę CN 76 w przypadku oddziaływania na nią obciążeń chemicznych. Zaprawa Ceresit CN 76 wymieszana z mniejszą ilością wody ma konsystencję plastyczną i można nią formować spadki. Gdy potrzeba wylać warstwę Ceresit CN 76 grubości od 15 do 50 mm, wtedy do zaprawy należy dodawać kruszywo o uziarnieniu 0–8 mm, zgodnym z normą PN-86/B-06712.

ZUŻYCIE

 • ok. 2,0 kg/m2 na każdy mm grubości

 WŁAŚCIWOŚCI

 • ruch pieszy już po 3 godzinach
 • wodoodporna
 • mrozoodporna
 • odporna na duże obciążenia

CERESIT-CN-76

Ceresit CN 76 może być wylewana na bardzo mocne, uszorstnione, suche i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły) podłoża:

 • beton klasy minimum C 20/25 (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność ≤ 4%),
 • jastrych cementowy o wytrzymałości ≥ 20 MPa (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤ 4%).

Podłoża należy uszorstnić mechanicznie, pozbawiając je powierzchniowej warstewki zaczynu cementowego i odsłaniając kruszywo. Zabrudzenia, istniejące powłoki malarskie i warstwy o niskiej wytrzymałości należy usunąć mechanicznie np. za pomocą frezarek lub śrutownic. Powierzchniowe rysy i ubytki podłoża należy poszerzyć, odkurzyć i zagruntować preparatem Ceresit CT 17, a po 2 godzinach uzupełnić zaprawą szybkowiążącą Ceresit CX 5. W przypadku dużych ubytków zastosować zaprawę szybko twardniejącą Ceresit CN 83. Podłoże należy starannie odkurzyć, a następnie obficie zagruntować Ceresit CT 17 lub Ceresit CN 94 i przez min. 2 godz. pozostawić do wyschnięcia. Gdy zagruntowane podłoże nadal jest nasiąkliwe, czynność gruntowania trzeba powtórzyć. Zagruntowanie podłoża poprawia rozpływ Ceresit CN 76, zapobiega odciąganiu wody z zaprawy i pojawianiu się na jej powierzchni pęcherzyków powietrza.

CERESIT-CN-76

Do dokładnie odmierzonej ilości czystej, chłodnej wody wsypywać zawartość opakowania i mieszać za pomocą wolnoobrotowej wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Odczekać 5 minut i ręcznie zamieszać zaprawę.

CERESIT-CN-76

Gotową porcję Ceresit CN 76 w ciągu 20 minut wylać na podłoże i rozprowadzić długą stalową pacą lub listwą zgarniającą. Zaleca się używanie co najmniej 2 pojemników. Przyśpiesza to pracę i ułatwia łączenie wylewanych porcji. Powierzchnię świeżo wylanej posadzki należy przeciągnąć wałkiem kolczastym (w przypadku wylewania warstwy o grubości większej niż 1,0 cm należy stosować wałek siatkowy) w celu wyrównania i uwolnienia pęcherzyków powietrza.

CERESIT-CN-76

Posadzkę Ceresit CN 76 można mieszać i wylewać przy użyciu agregatu o konstrukcji zapewniającej dokładne dozowanie wody i czas wstępnego dojrzewania oraz niepowodującej napowietrzania materiału. W przypadku przerw w pracy dłuższych niż 15 minut agregat i przewody płukać wodą. Jeśli grubość zaprawy Ceresit CN 76 wynosić ma od 15 do 50 mm, wtedy do zaprawy należy dodać kruszywa o uziarnieniu 0–8 mm, a mieszanie może odbywać się w betoniarce przeciwbieżnej. Zaprawę o plastycznej konsystencji należy rozkładać pacą lub ściągać łatą po prowadnicach.

UWAGI

 • Mieszanie materiału z większą ilością wody spowoduje spadek wytrzymałości i rozwarstwienie Ceresit CN 76.
 • Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Ceresit CN 76 zawiera cement i zmieszana z wodą ma odczyn alkaliczny.
 • Po 3 godzinach od wylania po posadzce można już chodzić.
 • Płytki ceramiczne można mocować zaprawami klejącymi Ceresit CM po min. 3 dniach.
 • Przy wylewaniu zaprawy na pękniętych, odkształcających się podłożach nie można wykluczyć powstania rys w posadzce i na powierzchni sztywnych wykładzin.  
Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Baza cement
Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Skład mieszanka cementów z wypełniaczami mineralnymi i modyfikatorami
Czas schnięcia do 4 godzin

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl