CERESIT CN 72 | zaprawa samopoziomująca | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 117,99 zł 117.99
Cena netto: 95,93 zł
ilość szt.
Zyskujesz 117 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

Zaprawa Ceresit CN 72 jest przeznaczony  do wyrównywania stropów betonowych oraz podkładów cementowych i anhydrytowych pod posadzki z płytek ceramicznych, wszelkiego rodzaju podłogi drewniane (parkiety, deski z drewna klejonego, mozaikę) oraz pod panele podłogowe i wszelkiego rodzaju wykładziny, np. dywanowe, korkowe, PCW. Może być stosowana wewnątrz budynków, w pomieszczeniach nienarażonych na trwałe zawilgocenie: w magazynach, warsztatach, halach produkcyjnych, garażach, na poddaszach, w pomieszczeniach gospodarczych itp.

WŁAŚCIWOŚCI:

  • pod wszelkiego rodzaju parkiety oraz inne podłogi drewniane
  • pod płytki i wykładziny
  • odporna na obciążenia skupione i ścieranie
  • nadaje się na jastrychy ogrzewane ruch pieszy już po 3 godzinach
  • może być wylewana maszynowo łatwa w stosowaniu

ZUŻYCIE:

  • ok. 1,6 kg/m2 na każdy mm grubości

Z zaprawy CN 72 można także wylewać posadzki użytkowe grubości od 6 do 20 mm. W przypadku podłoży narażonych na duże obciążenia eksploatacyjne: mechaniczne i chemiczne, na posadzkę CN 72 należy nałożyć, w zależności od rodzaju i wielkości obciążeń, farbę posadzkową do betonu Ceresit CF 43 lub posadzkę żywiczną Ceresit CF 37. CN 72 można stosować na jastrychach z ogrzewaniem podłogowym. W szczególnych przypadkach możliwe jest użycie CN 72 w grubości od 1 mm do wygładzenia porowatych powierzchni jastrychów. Takie zastosowanie możliwe jest tylko wtedy gdy posadzka nie będzie podlegała dużym obciążeniom oraz jeśli nie będą na nią aplikowane powłoki o dużych wytrzymałościach np. posadzki żywiczne. W pomieszczeniach narażonych na trwałe zawilgocenie oraz na zewnątrz budynków, można zastosować masę posadzkową Ceresit CN 76, CN82, CN 83, CN 87.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

CN 72 może być wylewana na mocne, szorstkie, suche i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły) podłoża:

— jastrychy cementowe (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤ 4%),

— beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność ≤ 4%),

— podkłady anhydrytowe (wilgotność ≤ 0,5%)

– przeszlifowane mechanicznie i odkurzone.

Zabrudzenia, istniejące powłoki malarskie, resztki klejów i warstwy o niskiej wytrzymałości należy całkowicie usunąć. Zaleca się tu stosowanie frezarek lub śrutownic. Powierzchniowe rysy w podłożu należy poszerzyć, odkurzyć i zagruntować preparatem Ceresit CT 17 lub CN 94, a po 2 godzinach uzupełnić zaprawą szybkowiążącą Ceresit CX 5. W przypadku dużych ubytków zastosować zaprawę szybkotwardniejącą Ceresit CN 83. Suche, wyreperowane podłoże należy starannie odkurzyć, następnie obficie zagruntować CT 17 lub CN 94 i pozostawić do wyschnięcia na min. 2 godz. Gdy zagruntowane podłoże nadal jest nasiąkliwe – czynność gruntowania trzeba powtórzyć. W przypadku podkładów anhydrytowych należy je dodatkowo przeszlifować grubym papierem ściernym i dokładnie odpylić, odkurzyć, następnie zagruntować:

— CN 94 w dwóch warstwach, rozcieńczonym w proporcji 1:2 z wodą, a potem „mokre na mokre” ponowne nałożenie CN 94 w rozcieńczeniu 1:1, lub

— CT 19 w dwóch warstwach bez rozcieńczania,

lub — CF 39 lub CF 42 posypać suszonym piaskiem kwarcowym. Zagruntowanie podłoża poprawia rozpływ CN 72, zapobiega odciąganiu wody z zaprawy i pojawianiu się na jej powierzchni pęcherzyków powietrza.

WYKONANIE

Do dokładnie odmierzonej ilości czystej, chłodnej wody wsypywać zawartość opakowania i mieszać za pomocą wolnoobrotowej wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Odczekać 2 minuty i ponownie, krótko zamieszać zaprawę. Gotową porcję CN 72 w ciągu 20 minut wylać na podłoże i rozprowadzić długą stalową pacą lub listwą zgarniającą. Zaleca się używanie, co najmniej 2 pojemników. Przyśpiesza to pracę i ułatwia łączenie wylewanych porcji. Powierzchnię świeżo wylanej posadzki należy przeciągnąć wałkiem kolczastym w celu uwolnienia pęcherzyków powietrza. Zaprawę CN 72 można mieszać i wylewać przy użyciu agregatu o konstrukcji zapewniającej dokładne dozowanie wody i czas wstępnego dojrzewania oraz niepowodującej napowietrzania zaprawy. W przypadku przerw w pracy dłuższych niż 20 minut agregat i przewody płukać wodą. Stwardniały materiał można usunąć tylko mechanicznie.

UWAGA !

  • Mieszanie materiału z większą ilością wody spowoduje spadek wytrzymałości i rozwarstwienie CN 72
  • Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. 
  • Po 3 godzinach od wylania po posadzce można już chodzić.
  • Płytki ceramiczne można mocować zaprawami Ceresit CM po min. 24 godz., a inne wykładziny układać po wyschnięciu zaprawy – nie wcześniej jednak niż po 48 godz.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl