CERESIT CM 49 WHITE 20 KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 125,50 zł 125.50
Cena netto: 102,03 zł
ilość szt.
Zyskujesz 125 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CERESIT

Opis

Wysoko odkształcalna biała zaprawa klejąca, wzmocniona włóknami do wszystkich typów płytek na podłożach odkształcalnych i krytycznych.

 

Producent: CERESIT

Opakowanie: 20 kg

Zużycie: Poniżej 

 

WŁAŚCIWOŚCI:

 • wysoko odkształcalna – klasa S2
 • do płytek wielkoformatowych
 • do płytek z kamienia naturalnego i sztucznego
 • do marmuru, granitu, trawertynu, konglomeratu
 • do spieków kwarcowych
 • do płytek gresowych, ceramicznych, cementowych oraz mozaiki szklanej i ceramicznej
 • wzmocniona włóknami
 • na podłoża krytyczne: tarasy, balkony, elewacje, schody
 • do basenów, zbiorników na wodę
 • na ogrzewane podłoża
 • na izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne
 • średniowarstwowa do 10 mm
 • bardzo duża odporność na poślizg
 • bardzo łatwa w przygotowaniu oraz użyciu 

CERESIT CM 49 WHITE 20KG BIAŁY KLEJ DO PŁYTEK Marka Ceresit

ZASTOSOWANIE:

Zaprawa Ceresit CM 49 służy do przyklejania płytek marmurowych, granitowych, trawertynu, konglomeratu, jasnych wapieni, z piaskowca i innych skał gruboziarnistych niewrażliwych na przebarwienia. Nadaje się również do klejenia płytek ceramicznych, gresowych, glazury, terakoty oraz wszelkich odmian mozaiki np. szklanej i ceramicznej. Dzięki wysokie odkształcalności – klasa S2, możliwe jest przyklejanie płytek wielkoformatowych jak również spieków kwarcowych.

Zaprawę można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, na podłożach krytycznych, gdzie wymagana jest wysoka odkształcalność. Może być stosowany na tarasach, balkonach, schodach, ogrzewanych podłogach, elewacjach w basenach, zbiornikach na wodę jak również na płytach OSB oraz na istniejącej już okładzinie ceramicznej (tylko wewnątrz pomieszczeń). Sprawdza się również w miejscach narażonych na intensywny ruch oraz obciążenia użytkowe takich jak: ciągi komunikacyjne, korytarze, szkoły, markety, sklepy, restauracje itp.

Dzięki zawansowanej formule LOW DUST pozwala na wykonywanie prac z zachowaniem maksymalnej czystości. Podczas wsypywania zaprawy do pojemnika z odmierzoną ilością wody i mieszania nie występuje minimalny efekt pylenia zaprawy. Pozwala to przeprowadzić prace w czystości i z mniejszą szkodliwością dla zdrowia. Każdorazowo zaleca się przed mocowaniem płytek wykonanie własnej próby stosowania, mające na celu sprawdzenie czy zaprawa nie przebarwia płytek.

Zaprawa Ceresit CM 49 w bardzo łatwy sposób rozrabia się (100% homogeniczna), ponadto podczas nakładania posiada bardzo dobre parametry robocze tzn. po każdorazowym przeciągnięciu pacą zębatą czynność ta staje się łatwiejsza. Charakteryzuje się również wysoką przyczepnością, bardzo dobrym i łatwym rozpływem pod płytką, co zapewnia elastyczne połączenie płytek z odkształcalnym podłożem, przenoszące naprężenia ścinające.

Zaprawa Ceresit CM 49 jest odpowiednia do stosowania na posadzkach ceramicznych przemysłowych, gdzie występuje duże obciążenie eksploatacyjne wyłożenia ceramicznego. Dzięki bezskurczowemu wysychaniu oraz wiązaniu przyklejone płytki są stabilne zarówno w pierwszej fazie wiązania jak i po całkowitym wyschnięciu.

W przypadku innych rodzajów płytek, podłoży lub innych zastosowań– należy używać odpowiednich klejów Ceresit. CM 49 może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Zaprawa CM 49 może być stosowana na nośne i suche podłoża, wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły):

 •  beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność poniżej 4%), 
 •  jastrychy i tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek min. 28 dni, wilgotność poniżej 4%); 
 • płyty gipsowo-kartonowe (gr. ≥ 12,5 mm) – zagruntowane preparatem Ceresit CT 17, 
 • mocne i dobrze przyczepne powłoki malarskie, przeszlifowane papierem ściernym, odkurzone i zagruntowane CT 17, 
 • podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%) i gipsowe (wilgotność poniżej 1%) – przeszlifowane, odkurzone i zagruntowane preparatem Ceresit CT 17, 
 • beton komórkowy, odpylony, zagruntowany CT 17. 
 • płyty OSB i płyty wiórowe (gr. ≥ 22 mm) – przeszlifowanie mechanicznie i zagruntowane preparatem Ceresit CN 94 lub CT 19, 
 • istniejące płytki ceramiczne i kamienne – oczyszczone, odtłuszczone i zagruntowane preparatem Ceresit CN 94 lub CT 19.

Istniejące zabrudzenia, warstwy zwietrzałe i powłoki malarskie o niskiej wytrzymałości należy usunąć mechanicznie. Podłoża nasiąkliwe zagruntować preparatem Ceresit CT 17 i odczekać do wyschnięcia, co najmniej 2 godziny. Grunt CT 19 zalecany jest również w przypadku podłoża, jakim jest lastryko, które przed aplikacja należy dokładnie oczyścić, odtłuścić.

Nierówności podłoża do 10 mm można wyrównać podczas klejenia płytek zaprawą CM 49. Przy większych nierównościach na posadzkach zastosować materiały Ceresit CN, a na ścianach Ceresit CT 29. 

CERESIT CM 49 WHITE 20KG BIAŁY KLEJ DO PŁYTEK Kod producenta ZAPRAWA KLEJOWA

WYKONANIE:

Do czystego pojemnika zawierającego odpowiednią ilość czystej, chłodnej wody, należy wsypywać stopniowo zawartość opakowania. Następnie całość wymieszać mechanicznym mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Po około 5 minutach klej należy ponownie wymieszać i przystąpić do jej aplikacji na podłoże.

Zaprawę należy nakładać na podłożę pacą zębatą o odpowiednich zębach. Zaleca się nakładanie kleju pacą zębatą w jednym kierunki np. na tarasach w kierunku spadku. Wielkość zębów pacy zależy od wielkości płytek. Prawidłowo dobrana konsystencja i wielkość zębów pacy sprawiają, że dociśnięta, typowa płytka ceramiczna nie spływa z płaszczyzny pionowej, a klej pokrywa min. 75% powierzchni spodu płytki.

W przypadku klejenia płytek na zewnątrz oraz przy klejeniu płytek z kamieni naturalnych, spieków kwarcowych należy zastosować metodę kombinowaną tzn. dodatkowo nałożyć cienką warstwę zaprawy na powierzchnie montażowe płytek. W przypadku zabrudzenia, zanieczyszczenia spodniej strony płytek przed przystąpieniem do klejenia należy je dokładnie oczyścić. Płytek nie moczyć w wodzie! Układać je na kleju i dociskać, póki jeszcze klej lepi się do rąk. Nie układać płytek na styk! Zachować szerokość spoin w zależności od wielkości płytek i warunków eksploatacji. Świeże zabrudzenia klejem zmywać wodą, a stwardniałe usuwać mechanicznie. Spoinować nie wcześniej niż po 12 godz. używając fugi CE 40 Aquastatic.

Dylatacje między płytkami, spoiny w narożach ścian, w połączeniach ścian z posadzką i przy urządzeniach sanitarnych należy wypełnić przy użyciu silikonu.

 

DANE TECHNICZNE:

 

Proporcje mieszania: ok. 4,6-5,2 l wody na 20 kg

Temperatura stosowania: od +5°C do +30°C

Czas wstępnego dojrzewania: ok. 5 min

Czas zużycia: do 3 godzim

Czas otwarty: około 40 min

Maksymalny rozmiar płytek do przyklejenia: 120x120cm

Zużycie: 

CERESIT CM 49 WHITE 20KG BIAŁY KLEJ DO PŁYTEK Wielkość opakowania 20 kg

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl