CERESIT CM 17 WHITE 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 127,99 zł 127.99
Cena netto: 104,06 zł
ilość szt.
Zyskujesz 127 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CERESIT

Opis

Wysokoelastyczna biała zaprawa klejąca wzmocniona włóknami. Średniowarstwowa do 10 mm

 

Producent: CERESIT

Opakowanie: 25 kg

Zużycie: Poniżej

 

WŁAŚCIWOŚCI:

 • do płytek z kamienia naturalnego i sztucznego
 • do marmuru, granitu, trawertynu, konglomeratui
 • do płytek gresowych, ceramicznych, cementowych oraz mozaiki szklanej
 • wzmocniona włóknami
 • na podłoża krytyczne: tarasy, balkony, elewacje, schody, baseny
 • na ogrzewane podłoża
 • na powłoki uszczelniające
 • na płyty OSB, płyty GK, stare płytki
 • średniowarstwowa do 10 mm

CERESIT CM 17 WHITE 25 KG BIAŁY KLEJ ELASTYCZNY Stan opakowania oryginalne

ZASTOSOWANIE:

Zaprawa Ceresit CM 17 White służy do przyklejania płytek marmurowych, granitowych, trawertynu, konglomeratu, jasnych wapieni, z piaskowca i innych skał gruboziarnistych niewrażliwych na przebarwienia. Nadaje się również do klejenia płytek ceramicznych, gresowych, glazury, terakoty oraz wszelkich odmian mozaiki np. szklanej i ceramicznej. Zaprawę można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, na podłożach krytycznych, gdzie wymagana jest odkształcalność. Może być stosowany w basenach, na tarasach, balkonach, schodach, ogrzewanych podłogach elewacjach jak również na płytach OSB oraz na istniejącej już okładzinie ceramicznej (tylko wewnątrz pomieszczeń).

Sprawdza się również w miejscach narażonych na intensywny ruch oraz obciążenia użytkowe takich jak: ciągi komunikacyjne, korytarze, szkoły, markety, sklepy, restauracje itp. Każdorazowo zaleca się przed mocowaniem płytek wykonanie własnej próby stosowania, mające na celu sprawdzenie czy zaprawa nie przebarwia płytek.

Zaprawa Ceresit CM 17 White w bardzo łatwy sposób rozrabia się (100% homogeniczna), ponadto podczas nakładania posiada bardzo dobre parametry robocze tzn. po każdorazowym przeciągnięciu pacą zębatą czynność ta staje się łatwiejsza. Charakteryzuje się również wysoką przyczepnością, bardzo dobrym i łatwym rozpływem pod płytką, co zapewnia elastyczne połączenie płytek z odkształcalnym podłożem, przenoszące naprężenia ścinające. Zaprawa Ceresit CM 17 White jest odpowiednia do stosowania na posadzkach ceramicznych przemysłowych, gdzie występuje duże obciążenie eksploatacyjne wyłożenia ceramicznego.

Dzięki bezskurczowemu wysychaniu oraz wiązaniu przyklejone płytki są stabilne zarówno w pierwszej fazie wiązania jak i po całkowitym wyschnięciu.

W przypadku innych rodzajów płytek, podłoży lub innych zastosowań– należy używać odpowiednich klejów Ceresit. CM 17 White może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

CERESIT CM 17 WHITE 25 KG BIAŁY KLEJ ELASTYCZNY Marka Ceresit

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Zaprawa CM 17 White może być stosowana na nośne i suche podłoża, wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły):

 •  beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność poniżej 4%),
 •  jastrychy i tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek min. 28 dni, wilgotność poniżej 4%);
 •  płyty gipsowo-kartonowe (gr. 12,5 mm) – zagruntowane preparatem Ceresit CT 17,
 •   mocne i dobrze przyczepne powłoki malarskie, przeszlifowane papierem ściernym, odkurzone i zagruntowane CT 17,
 •  podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%) i gipsowe (wilgotność poniżej 1%) – przeszlifowane, odkurzone i zagruntowane preparatem Ceresit CT 17,
 •  beton komórkowy, odpylony, zagruntowany CT 17.
 •  płyty OSB i płyty wiórowe (gr. >22 mm) – przeszlifowanie mechanicznie i zagruntowane preparatem Ceresit CN 94 lub CT 19,
 •  istniejące płytki ceramiczne i kamienne – oczyszczone, odtłuszczone i zagruntowane preparatem Ceresit CN 94 lub CT 19.

Istniejące zabrudzenia, warstwy zwietrzałe i powłoki malarskie o niskiej wytrzymałości należy usunąć mechanicznie. Podłoża nasiąkliwe zagruntować preparatem Ceresit CT 17 i odczekać do wyschnięcia, co najmniej 2 godziny. Grunt CT 19 zalecany jest również w przypadku podłoża, jakim jest lastryko, które przed aplikacja należy dokładnie oczyścić, odtłuścić.

Nierówności podłoża do 10 mm można wyrównać podczas klejenia płytek zaprawą CM 17 White. Przy większych nierównościach na posadzkach zastosować materiały Ceresit CN, a na ścianach Ceresit CT 29.

 

WYKONANIE:

Do czystego pojemnika zawierającego odpowiednią ilość czystej, chłodnej wody, należy wsypywać stopniowo zawartość opakowania. Następnie całość wymieszać mechanicznym mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Po około 5 minutach klej należy ponownie wymieszać i przystąpić do jej aplikacji na podłoże.

Klej należy nakładać na podłożę pacą zębatą o odpowiednich zębach. Wielkość zębów pacy zależy od wielkości płytek. Prawidłowo dobrana konsystencja i wielkość zębów pacy sprawiają, że dociśnięta, typowa płytka ceramiczna nie spływa z płaszczyzny pionowej, a klej pokrywa min. 75% powierzchni spodu płytki. W przypadku klejenia płytek na zewnątrz oraz przy klejeniu płytek z kamieni naturalnych, należy zastosować metodę kombinowaną tzn. dodatkowo nałożyć cienką warstwę zaprawy na powierzchnie montażowe płytek. W przypadku zabrudzenia, zanieczyszczenia spodniej strony płytek przed przystąpieniem do klejenia należy je dokładnie oczyścić.

Płytek nie moczyć w wodzie! Układać je na kleju i dociskać, póki jeszcze klej lepi się do rąk. Nie układać płytek na styk! Zachować szerokość spoin w zależności od wielkości płytek i warunków eksploatacji. Świeże zabrudzenia klejem zmywać wodą, a stwardniałe usuwać mechanicznie. Spoinować nie wcześniej niż po 24 godz. używając fugi CE 40 Aquastatic.

Dylatacje między płytkami, spoiny w narożach ścian, w połączeniach ścian z posadzką i przy urządzeniach sanitarnych należy wypełnić przy użyciu silikonu.

 

DANE TECHNICZNE:

Proporcje mieszania: ok. 7,75-8,25 l wody na 25 kg

Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C

Czas zużycia: do 2 godzin

Spoinowanie: po 24 godz. 

Maksymalny rozmiar płytek do przyklejenia: 80x80cm

Możliwość wchodzenia na posadzkę: po 24h

Odporność na temperaturę: od –30°C do +70°C

 

Orientacyjne zużycie:

dotyczy równego podłoża; w zależności od równości podłoża i rodzaju płytek zużycie może ulec zmianie

CERESIT CM 17 WHITE 25 KG BIAŁY KLEJ ELASTYCZNY Wielkość opakowania 25 kg

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl