CAPAROL TYNK MINERALNY LEKKI | baranek 1,5 mm | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 58,99 zł 58.99
Cena netto: 47,96 zł
ilość szt.
Zyskujesz 58 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

caparol tynk baranek

Właściwości:

■ Niepalne w systemie Capatect MW z płytami termoizolacyjnymi z wełny mineralnej.

■ NRO w systemie Capatect EPS z płytami termoizolacyjnymi ze styropianu.

■ Wysoce przepuszczalne dla pary wodnej.

■ Łatwe w obróbce dzięki dodatkowi lekkich wypełniaczy.

■ Bardzo wydajne dzięki bardzo niskim wartościom zużycia i łatwej obróbce.

■ Przyjazne dla środowiska.

■ Spoiwo: cement biały i białe wapno hydratyzowane z niewielką ilością dodatków organicznych.

■ Dodatek substancji uszlachetniających w celu hydrofobizacji oraz ułatwienia obróbki i poprawy przyczepności.

 

Wielkość opakowań: 25 kg

Barwa: Biała naturalna

Producent: CAPAROL

Stopień połysku: Matowy

caparol tynk baranek biały

Dane Techniczne:

■ Grubość ekwiwalentnej warstwy powietrza równoważna dyfuzji SdH2O:

0,07–0,30 m wg DIN EN ISO 7783-2

■ Konsystencja:

sucha zaprawa

■ Absorpcja wody spowodowana kapilarnym podciąganiem wody:

W < 0,5 kg/m2 po 24 h, wg DIN 1609

 

Faktura: baranek

Uziarnienie (mm): 1,5

Zużycie ok. (kg/m²): 2,1

caparol tynk baranek aplikacja

Sposób użycia:

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być równe, czyste, suche, mocne, nośne oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. Powierzchnie opanowane przez glony, pleśnie i mchy oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem, zdezynfekować środkiem Capatox i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. 

Powierzchnie z zanieczyszczeniami przemysłowymi i sadzą zmyć strumieniem wody pod ciśnieniem z dodatkiem odpowiedniego środka myjącego.

Sposób nakładania:

Mokrą zaprawę nakładać pacą ze stali nierdzewnej lub natryskiwać odpowiednimi aparatami natryskowymi na całej powierzchni, a następnie ściągnąć na grubość warstwy odpowiadającej wielkości ziaren. Tynki zacierane o strukturze baranka wygładzić koliście kielnią tynkarską z tworzywa sztucznego lub łatą poliuretanową bezpośrednio po nałożeniu, a tynkom rapowanym nadać odpowiednią strukturę poziomą, pionową lub kolistą.

Wybór narzędzia do wygładzania tynku wpływa na strukturę uzyskanej powierzchni, dlatego prace należy zawsze wykonywać przy użyciu tego samego narzędzia. Przylegające do siebie płaszczyzny powinny być tynkowane przez tego samego pracownika, co ma na celu uzyskanie jednorodnej powierzchni i uniknięcie indywidualnych różnic związanych z wykonywaniem prac przez różne osoby. W celu uniknięcia różnic na złą- czach pasm roboczych należy zapewnić odpowiednią ilość pracowników na poszczególnych rusztowaniach, a powierzchnię obrabiać metodą „mokrym w mokre”.

Ze względu na użycie wypełniaczy i dodatków naturalnych możliwe są nieznaczne różnice w odcieniach. Na obrabianych na bieżąco powierzchniach należy z tego powodu używać tylko materiałów o tym samym numerze serii. Produkty posiadające różne numery serii wymieszać ze sobą

Układ warstw na przygotowanych podłożach:

Przed przystąpieniem do dalszych prac warstwa gruntująca, ewentualnie pośrednia musi być wyschnięta.

Warunki obróbki:

Minimalna temperatura stosowania: Temperatura otoczenia, podłoża lub samego materiału podczas obróbki i fazy schnięcia nie może być niższa niż +5°C i wyższa niż 30°C. Prac nie należy wykonywać przy bezpośrednim nasłonecznieniu lub silnym wietrze bez stosowania odpowiednich siatek lub plandek ochronnych. Nie należy stosować materiału podczas mgły oraz poniżej punktu rosy. Powyższe warunki należy utrzymać przez okres min. 48 godzin od momentu nałożenia masy tynkarskiej. Zachować szczególną ostrożność, w przypadku nocnych przymrozków!

Czas schnięcia:

Nowe tynki, przy temperaturze 20°C i wilgotności 65%, można malować po odpowiednio długim okresie sezonowania - zwykle po 2 tygodniach. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych np. wiatr lub deszcz, należy wydłużyć okres sezonowania.

Stosując warstwę gruntującą z CapaGrund Universal zmniejsza sie ryzyko wystąpienia wykwitów wapiennych i można wykonać powłokę malarską już po 7 dniach. 

Tynk zasycha przy udziale procesu hydratacji (uwodnienia) oraz w sposób fizyczny, tzn. przez odparowywanie wody zarobowej z zapraw. W związku z tym w chłodnych okresach roku oraz przy wysokiej wilgotności powietrza czas schnięcia ulega wydłużeniu.

Czyszczenie narzędzi:

Natychmiast po użyciu umyć wodą.

 

Zastosowanie produktu:

Zawartość opakowania dodać do czystej zimnej wody i mieszać mieszadłem wolno obrotowym do uzyskania jednolitej masy o właściwej konsystencji roboczej. Pozostawić na kilka minut i ponownie krótko zamieszać. Zależnie od warunków atmosferycznych materiał jest przydatny do użycia przez ok. 1 – 1,5 godziny od zarobienia. Nie uplastyczniać tężejącego materiału przez dodawanie wody i ponowne mieszanie. Zawartość każdego worka mieszać z dokładnie tą samą ilością wody, aby uniknąć różnic uzyskiwanej końcowej faktury.

Zużycie wody na 25 kg opakowanie: ok. 7 l

caparol logo

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl