CAPAROL SYLITOL FASSADENPUTZ | tynk silikatowy | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 336,99 zł 336.99
Cena netto: 273,98 zł
ilość szt.
Zyskujesz 336 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.9
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL SYLITOL FASSADENPUTZ | tynk silikatowy | 25 kg

Tynk silikatowy SYLITOL FASSADENPUTZ jest szczególnie przydatny do zabezpieczania fasad budynków, wykazuje bardzo korzystną odporność na niekorzystne wpływy pogodowe. Ze względu na wysoką paroprzepuszczalność można go nakładać zarówno na styropian, jak i na wełnę mineralną. Jest on elastyczny i odporny na promieniowanie UV. Ten rodzaj tynku jest dobrym rozwiązaniem dla domów, w których trzeba utrzymać wysoką paroprzepuszczalność.

Producent: CAPAROL

Opakowanie: 25kg

Stopień połysku: matowy

Struktura: baranek

Barwa: biały


ZASTOSOWANIE

Stosowany jako wyprawa tynkarska w systemach / na:

 • w bezspoinowym systemie ocieplenia ze styropianem Capatect EPS
 • w bezspoinowym systemie ocieplenia wełną mineralną Capatect MW
 • w programie renowacji tynków
 • na tynkach podkładowych grupy PI c, PII  i PIII wg DIN 18 550 / EN 998-1
 • na nośnych powłokach mineralnych.

Tynków Sylitol Fassadenputz R i K nie należy stosować na powierzchniach z wykwitami solnymi, jak również na podłożach z tworzyw sztucznych lub drewna.

WŁAŚCIWOŚCI

 • Niepalny w systemie Capatect MW
 • Nierozprzestrzeniający ognia NRO w systemie Capatect EPS
 • Odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i wzmożone działanie promieniowania UV
 • Hydrofobowy wg DIN 4108
 • Niepęczniejący
 • Nieżółknący
 • Nie termoplastyczny
 • Wysoki stopień bieli
 • Przyjazny dla środowiska o słabym neutralnym zapachu.
 • Wysycha bez naprężeń.
 • Łatwy w nakładaniu
 • Spoiwo: szkło wodne potasowe z niewielką ilością dodatków organicznych (siloksanu).
 • Spełnia wymagania w zakresie certyfikacji budynków wg. LEED/BREEAM

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być nośne, płaskie, czyste, suche, mocne, nośne oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność.

Nienośne powłoki z lakierów, farb dyspersyjnych lub tynków z żywic syntetycznych usunąć całkowicie. Nośne powłoki oczyścić na sucho lub na mokro. Powierzchnie opanowane przez glony, pleśnie i mchy oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Następnie zdezynfekować środkiem Capatox i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Powierzchnie z zanieczyszczeniami przemysłowymi i sadzą zmyć strumieniem wody pod ciśnieniem z dodatkiem odpowiedniego środka myjącego. W wypadku większych napraw tynku całą powierzchnię (stary i nowy tynk) fluatować a następnie zmyć.

SPOSÓB NAKŁADANIA

Tynk nakładać pacą ze stali nierdzewnej lub natryskiwać odpowiednimi aparatami natryskowymi na całej powierzchni, a następnie ściągnąć na grubość warstwy odpowiadającej wielkości ziaren. Tynki typu baranek wygładzić koliście packą tynkarską z tworzywa sztucznego lub poliuretanową bezpośrednio po nałożeniu, a tynkom typu kornik nadać odpowiednią fakturę poziomą, pionową lub kolistą. Wybór narzędzia do wygładzania tynku wpływa na fakturę uzyskanej powierzchni, dlatego prace należy zawsze wykonywać przy użyciu tego samego narzędzia

Podczas natryskiwania należy zwracać szczególną uwagę na nanoszenie równomiernej warstwy materiału i unikanie kilkakrotnego natryskiwania na styku poziomów rusztowań. Wybór rozmiaru dyszy stosowanej w aparatach natryskowych zależy od wielkości ziarna tynku. Ciśnienie powinno wynosić 0,3 - 0,4 MPa (3 - 4 bar). Przylegające do siebie płaszczyzny powinny być tynkowane przez tego samego pracownika, co ma na celu uzyskanie jednorodnej powierzchni i uniknięcie indywidualnych różnic związanych z wykonywaniem prac przez różne osoby. W celu uniknięcia różnic na złączach pasm roboczych należy zapewnić odpowiednią ilość pracowników na poszczególnych poziomach rusztowań, a powierzchnię obrabiać metodą „mokrym w mokre”. Ze względu na użycie dodatków naturalnych możliwe są nieznaczne różnice w odcieniach. Na obrabianych na bieżąco powierzchniach należy z tego powodu używać tylko materiałów o tym samym numerze serii. Materiały posiadające różne numery serii wymieszać ze sobą.

Uwagi: Technika wykonania/nanoszenia tynku, narzędzia oraz równość podłoża mają znaczący wpływ na uzyskany efekt końcowy. W razie konieczności na rusztowaniu należy umieścić plandekę ochronną w celu ochrony powierzchni przed opadami atmosferycznymi w czasie fazy schnięcia. Starannie osłaniać powierzchnie przeznaczone do tynkowania. Natychmiast zmywać dużą ilością wody odpryski tynku z lakieru, szkła, ceramiki, metalu, kamienia, drewna. Tynkami Sylitolt Fassadenputze R i K nie należy pokrywać powierzchni poziomych narażonych na długotrwałe działanie wody.

UKŁAD WARSTW NA PRZYGOTOWANYCH PODŁOŻACH

W przypadku tynków barwionych, szczególnie w ciemnej i/lub intensywnej kolorystyce stosować grunt Putzgrund 610 zabarwiony na kolor tynku. Przed przystąpieniem do dalszych prac warstwa gruntująca bądź pośrednia musi być sucha.

ZUŻYCIE

ZUZYCIE-CAPAROL-TYNK-SILIKATOWY

Podane wartości zużycia są danymi orientacyjnymi, które nie uwzględniają strat przy nakładaniu. Należy uwzględnić także odchylenia uwarunkowane specyfiką obiektu i warunkami obróbki.

WARUNKI OBRÓWKI

Temperatura otoczenia, podłoża oraz samego materiału podczas obróbki i fazy schnięcia nie może być niższa niż +8°C i wyższa niż +30°C.

Prac nie należy wykonywać przy bezpośrednim nasłonecznieniu, wysokiej wilgotności powietrza, silnym wietrze bez stosowania odpowiednich siatek lub plandek ochronnych. Nie należy stosować materiału podczas mgły oraz poniżej punktu rosy. Powyższe warunki należy utrzymać przez okres min. 48 godzin od momentu nałożenia masy tynkarskiej.

CZAS SCHNIĘCIA

Nowe tynki, przy temperaturze 20°C i wilgotności 65%, można malować po odpowiednio długim okresie sezonowania - zwykle po 2 tygodniach. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych np. wiatr lub deszcz, należy wydłużyć okres sezonowania.

Stosując warstwę gruntującą z CapaGrund Universal zmniejsza sie ryzyko wystąpienia wykwitów i można wykonać powłokę malarską już po 7 dniach. Tynk zasycha w sposób fizyczny na skutek odparowania wilgoci i w sposób chemiczny poprzez krzemianowanie z podłożem. W związku z tym w chłodnych okresach roku oraz przy wysokiej wilgotności powietrza czas schnięcia ulega wydłużeniu. W takich okresach oraz przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych należy używać plandek ochronnych.

PRZYGOTOWANIE MATERIAŁU

Zawartość opakowania rozmieszać mieszadłem elektrycznym pracującym na niskich obrotach. W razie konieczności rozcieńczyć środkiem Sylitol-Konzentrat maks. 2%. Do mieszania nie używać mieszadeł aluminiowych, ponieważ mogą one powodować przebarwienia 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl