CAPAROL KLEBE + ARMIERUNGSMASSE LEICHT | niepalny klej do styropianu | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 239,99 zł 239.99
Cena netto: 195,11 zł
ilość szt.
Zyskujesz 239 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL KLEBE+ARMIERUNGSMASSE LEICHT to mineralna lekka zaprawa CS II według EN 998-1 do przyklejania płyt termoizolacyjnych i wykonywania warstw zbrojonych w obrębie systemów "Capatect WDVS B” (ETA-10/0160) oraz "Capatect WDVS A” (ETA-10/0436) . Capatect Klebe- und Armierungsmasse 133 Leicht można stosować do wykonywania warstwy zbrojonej pod tynkiem Capatect-Edelkratzputz K40. Przystosowana do wykonywania warstw o grubości od 5–10 mm.

Zużycie:

 • klejenie: ok. 4,0–5,0 kg/m2 - metoda obwiedniowo-punktowa
 • szpachlowanie wyrównawcze: ok. 1,5–2,0 kg/m2
 • warstwa zbrojona: ok. 1,1 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy, co odpowiada zużyciu ok. 5,5 kg/m2 przy 5mm grubości warstwy

Barwa: biel naturalna


Właściwości:

 • „niepalna“ bądź. „trudnozapalna“ w obrębie odpowiedniego systemu "Capatect WDVS"
 • odporna na czynniki atmosferyczne, hydrofobowa według DIN V 18550-1
 • wysoce przepuszczalna dla pary wodnej
 • wykazuje bardzo niskie naprężenia wewnętrzne
 • możliwość dużego obciążenia mechanicznego
 • możliwość obróbki maszynowej.
 • stateczna konsystencja (nie spływa)
 • długi czas gotowości do obróbki.
 • przyjazna dla środowiska
 • spoiwo mineralne z dodatkami uplastyczniającymi
 • dodatek substancji uszlachetniających w celu zwiększenia hydrofobizacji, łatwej obróbki i poprawy przyczepności

Przygotowanie podłoża:

Mur, beton oraz dobrze przylegające powłoki nośne powinny być czyste, suche i nośne. Należy usunąć zanieczyszczenia, substancje zmniejszające przyczepność (np. olej do smarowania deskowań) oraz nadmiar zaprawy.

Uszkodzone, odchodzące płatami warstwy malarskie i tynki strukturalne należy w miarę możliwości całkowicie usunąć. Odchodzący tynk należy usunąć (odbić), a powierzchnię ponownie dokładnie wytynkować. Silnie chłonne, piaszczące lub pylące powierzchnie należy oczyścić do warstw zwartych i zagruntować środkiem Sylitol-Konzentrat 111.

Przygotowanie materiału:

Masę Capatect-Klebe- und Armierungsmasse 133 Leicht można przygotować za pomocą typowych mieszarek lub ręcznie. Odpowiednią ilość czystej, zimnej wody (5 – 6 litrów na worek 25 kg) wlać do pojemnika przeznaczonego na zaprawę, a następnie powoli wsypywać suchą mieszankę. Dokładnie rozmieszać mocnym mieszadłem elektrycznym niskoobrotowym, aż do uzyskania jednorodnej, pozbawionej grudek masy. Pozostawić na ok. 5 min. i ponownie krótko wymieszać. Po upływie tego czasu materiał można w razie konieczności rozcieńczyć do konsystencji obróbki niewielką ilością wody.

Zapotrzebowanie na wodę: ok. 8-9 l na worek 25 kg.

W zależności od warunków atmosferycznych czas przydatności materiału do obróbki wynosi ok. 2–2,5 godz., w przypadku maszynowej obróbki wynosi maksymalnie 60 minut. Zaschniętej masy nie wolno ponownie rozrabiać wodą.

Warunki obróbki:

Temperatura otoczenia, podłoża lub samego materiału podczas obróbki i fazy schnięcia nie może być niższa niż +5°C i wyższa niż +30°C. Szpachlowania nie należy wykonywać przy bezpośrednim nasłonecznieniu lub silnym wietrze bez stosowania odpowiednich siatek lub plandek ochronnych. Nie należy stosować materiału podczas mgły oraz poniżej punktu rosy. Powyższe warunki należy utrzymać przez okres ok. 48 godzin od momentu nałożenia masy klejowo-szpachlowej.

Czas schnięcia:

W temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 65%, warstwa zbrojona z siatką wzmacniającą jest powierzchniowo sucha po 24 godzinach. Czas schnięcia wynosi mm grubości warstwy na jeden dzień.

Masa klejowo-szpachlowa Capatect 133 Leicht wiąże w procesie hydratacji (uwodnienia) oraz w sposób fizyczny tzn. przez odparowanie wody zarobowej. W związku z tym w chłodnych okresach roku oraz przy wysokiej wilgotności powietrza czas schnięcia ulega wydłużeniu.

Warstwa zbrojona:

(Nakładana ręcznie lub maszynowo) Po założeniu narożników w ościeżach okiennych i na inne krawędzie oraz wzmocnień z siatki w narożach otworów nanieść masę podkładową na płyty izolacyjne pasem o szerokości odpowiadającej szerokości siatki, a następnie wcisnąć w nią siatkę z włókna szklanego Capatect-Gewebe 650/110, na ok. 10 cm zakładkę. Całość zaszpachlować metodą „mokrym w mokre” uzyskując w ten sposób całkowite pokrycie siatki wzmacniającej na całej powierzchni. Należy zwrócić uwagę, aby siatka wzmacniająca osadzona była w przybliżeniu w 1/3 grubości licząc od zewnętrznej powierzchni warstwy zbrojącej. Całkowita grubośćć warstwy powinna wynosić 5 - 10 mm.

W przypadku zbrojenia płyt z wełny mineralnej, zaleca się wykonanie szpachlowania wyrównawczego celem poziomowania powierzchni.

Jeżeli na powierzchnię warstwy zbrojącej planuje się nałożenie tynku drapanego CapatectEdelkratzputz K40, należy wykonać warstwę o grubości 8 mm. Wilgotną jeszcze powierzchnię masy należy poziomo przeczesać przy użyciu pacy zębatej o wielkości zębów 6 mm.

Klejenie płyt izolujących:

 • metoda obwiedniowo-punktowa: Masą klejowo-szpachlową nałożyć na tylną stronę płyty metodą obwodowo-punktową (wzdłuż brzegów płyty nałożyć wałek o szerokości ok. 5 cm, a na środku płyty 3 owalne placki wielkości dłoni). Powierzchnia kontaktu oraz grubość warstwy zależy od nierówności podłoża – materiał należy nanosić tak, aby powierzchnia kontaktu płyty z klejem była ≥ 40%.
 • klejenie na całej powierzchni (wstępnie zatarta wełna mineralna- lamela): Masę klejowo-szpachlową nanieść na płytę na grubośc ok. 10 mm (ręcznie lub natryskiem). Bezpośrednio przed przyklejeniem płyty przeczesać zaprawę pacą zębatą (szerokość i głębokość zębów zależy od rodzaju podłoża). Natychmiast płytę docisnąć do ściany ruchem lekko przesuwnym, tak aby powierzchnia kontaktu płyty ze ścianą oraz płytami sąsiednimi była jak najlepsza.

 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl