CAPAROL DUPAGRUND UNIVERSAL | grunt pod farby | 2,5 L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 159,99 zł 159.99
Cena netto: 130,07 zł
ilość szt.
Zyskujesz 159 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL DUPAGRUND UNIVERSAL to bezbarwny, środek gruntujący do powierzchni zewnętrznych. Stosowany jest do wstępnej obróbki bardzo zniszczonych podłoży mineralnych, jako podkład zabezpieczający pod powłoki malarskie i tynki, do wzmacniania piaszczących, porowatych powierzchni tynku i betonu oraz zawierających cement zapraw i szpachli Disbocret, do gruntowania powierzchni po mechanicznym usunięciu starych powłok malarskich. Zastosowanie Środek powierzchniowo wzmacnia mocno przylegające, kredujące, stare powłoki malarskie. Środek Dupa-grund odspaja stare, słabo przylegające powłoki, co umożliwia łatwe ich usunięcie. Nie nadaje się do gruntowania podłoży w systemach ociepleń zawierających styropian. 

Producent: CAPAROL

wałek

Właściwości:

  • Wzmacnia stare powłoki
  • bardzo dobrze wzmacnia podłoże
  • dobrze wnika w podłoże
  • dyfuzyjny
  • odporny na alkalia
  • bezbarwny po wyschnięciu

Składowanie:

 Przechowywać w chłodnym miejscu w temp. powyżej 0°C.

 

Dane Techniczne: 

■ Gęstość: około 0,9 g/cm3

 

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być nośne, suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. Proszę zapoznać się z kartą techniczną nr 650, w której opisane są rodzaje podłoża i ich przygotowanie.

 

Układ warstw:

Na powierzchniach normalnie i słabo chłonnych nakładać w stanie nie rozcieńczonym, na mocno chłonnych powierzchniach nakładać dwukrotnie metodą „mokrym w mokre”. Po nałożeniu warstwa gruntująca nie powinna tworzyć zamkniętej, błyszczącej powłoki

 

Zużycie:

W zależności od zastosowania, właściwości podłoża a także stopnia rozcieńczenia ok.150-300 ml/m2. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce na powierzchni próbnej.

 

Warunki obróbki:

Można stosować także w temperaturach ujemnych pod warunkiem, że podłoże jest suche i nieoblodzone.

 

Czas schnięcia:

W temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha i nadaje się do powtórnego malowania po 24 godz. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza czas ten ulega wydłużeniu.

 

Narzędzia:

Dupa-grund nakładać narzędziami malarskimi odpornymi na działanie rozpuszczalników i dobrze wcierać w podłoże. Natryskiwanie wykonywać odpowiednimi urządzeniami typu airless. Nie używać aparatów pneumatycznych.

Natrysk airless:

kąt natrysku: 60°

dysza: 0,029"

ciśnienie: 50-60 bar

 

Czyszczenie narzędzi:

Narzędzia myć po użyciu rozpuszczalnikiem nitro lub środkiem do czyszczenia pędzli.

 

Wskazówka: 

Przed nakładaniem kolejnych powłok zagruntowane środkiem  Dupa-grund powierzchnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia (min 24 godz. w temp. 20°C; w niższych temperaturach odpowiednio dłużej nawet kilka dni), ponieważ „zamknięty” rozpuszczalnik dyfunduje do wewnątrz co skutkuje powstaniem charakterystycznego dla tego typu środków zapachu.

 

Tolerancja na inne materiały:

Nie wolno mieszać i łączyć z innymi materiałami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl