CAPAROL DISBOXID EP FILLER 461 | wstępnie wypełniona żywica do wyrównywania | 30 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 571,99 zł 1571.99
Cena netto: 1 278,04 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 571 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: -

Opis

Jako środek gruntujący i szpachlówka drapana na średnio obciążane mechanicznie, mineralne podłoża np. powierzchnie produkcyjne, magazynowe z ruchem wózków widłowych we wnętrzach oraz w obiektach parkingowych.

Właściwości:

  • wstępnie wypełniona z możliwością dodania piasku kwarcowego
  • możliwość regulowania utwardzania
  • bardzo dobre właściwości aplikacyjne
  • geprüft gegen rückwärtige Feuchteeinwirkung nach 56 und nach 250 Tagen
  • o znikomym zapachu 
  • spełnia wymagania DIN EN 1504-2 oraz DIN V 18026

PRODUCENT: CAPAROL

WAGA: 30 KG

CAPAROL ŻYWICA 2W1 GRUNT+SZPACHLOWANIA,WEWNĄTRZ Waga żywicy 30 kg

*Na zużycie ma wpływ temperatura, sposób aplikacji, rodzaj narzędzia oraz rodzaj materiału do posypywania. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce na podstawie prób bezpośrednio na obiekcie.

Odpowiednie podłoża:

Beton i jastrych cementowy. Podłoże musi być nośne, stabilne kształtowo, mocne, oczyszczone z luźnych cząstek, pyłu, oleju, smaru, ścieru gumowego i innych działających antyadhezyjnie substancji. Wytrzymałość na ściskanie dla podłoża powinna wynosić >25 N/mm². Wytrzymałość powierzchni podłoża na rozciąganie musi wynosić średnio 1,5 N/mm2 . Najmniejsza wartość jednostkowa nie może być mniejsza niż 1,0 N/mm2 . Podłoża muszą osiągnąć swoją wilgotność wyrównawczą: Beton i jastrych cementowy: maks. 4 % wagowe W przypadku możliwości wystąpienia wilgoci wznoszącej się kapilarnie, konieczne jest wykonanie gruntownia uszczelniającego. W takiej sytuacji oraz w zastosowaniu w systemie OS 8 wytrzymałość powierzchni podłoża na rozciąganie musi wynosić średnio 2,0 N/mm2 . Najmniejsza wartość jednostkowa nie może być mniejsza niż 1,5 N/mm2 . Wszystkie inne rodzaje podłoża bądź zastosowania wymagają specjalnego doradztwa.

Przygotowanie podłoża:

Istniejące podłoże cementowe należy przygotować poprzez bezpyłowe śrutowanie lub frezowanie. Stopień usunięcia nietrwałej warstwy zależny jest od nacisku i rodzaju i ilości użytych kulek do śrutowania. Szlifowanie dopuszczalne jest tylko na niewielkich powierzchniach (obróbka krawędzi), z wyjątkiem stosowania techniki szlifowania diamentem.  Uszkodzenia i ubytki w podłożu należy wypełnić zaprawami Disbocret®-PCC-Mörtel lub Disboxid EPMörtel. Nie należy stosować materiałów zawierających silikon zarówno przed jak i w trakcie przeprowadzania prac, poniewać może dojść do uszkodzenia powierzchni.

CAPAROL ŻYWICA 2W1 GRUNT+SZPACHLOWANIA,WEWNĄTRZ Marka CAPAROL
CAPAROL ŻYWICA 2W1 GRUNT+SZPACHLOWANIA,WEWNĄTRZ Kod producenta 461 EP-Filler Neu

Przygotowanie materiału:

Dodać utwardzacz do masy podstawowej. Dokładnie wymieszać przy użyciu powoli (maks. 400 obr/ min) obracającego się mieszadła. Przelać (przełożyć) do innego pojemnika i jeszcze raz dokładnie wymieszać dodając odpowiednią ilość piasku kwarcowego (do szpachlowania wyrównawczego). Nie aplikować bezpośrednio z opakowania. Utwardzanie zachodzi poprzez poliaddycję, dlatego należy ściśle zachować proporce mieszania. 

Powłoka gruntująca:

 Wymieszany materiał wylać na powierzchnię i równomiernie rozprowadzić gumowym raklem. By uniknąć błyszczących miejsc, rozprowadzony materiał wygładzić wałkiem o średnim włosiu ruchami krzyżowymi. W przypadku bardzo chłonnych podłoży wymagana jest do zamknięcia porów druga warstwa gruntująca. Warstwę gruntująca należy poddać dalszej obróbce w ciągu 24 godzin. W przypadku dłuższych przerw technologicznych, zależnie od potrzeby posypać piaskiem Disboxid 943 Einstreuquarz świeżą warstwę środka gruntującego. Warstwy pod zaprawy i powłoki samorozlewne posypać posypką kwarcową Disboxid 943 Einstreuquarz, a pod powłoki posadzkowe - posypką kwarcową Disboxid 944 Einstreuquarz. Nie posypywać warstw pod żadne powłoki strukturalne nanoszone szpachlą. Nieposypaną powłokę gruntową pokryć następną warstwą w ciągu 8 - 24 godzin.

Warunki obróbki:

Temperatura materiału, otoczenia i podłoża: Min. 10 °C, maks. 30 °C Warunki obróbki Względna wilgotność powietrza nie może przekraczać 80%Temperatura podłoża powinna zawsze być o min. 3°C wyższa od temperatury punktu rosy. Odstępy czasowe pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw powinien wynosić w temp. 20°C min. 14 h a max. 24 h. W przypadku dłuższych przerw technologicznych należy zeszlifować powierzchnie po ostatnim cyklu roboczym o ile nie była posypana piaskiem (zwrócić uwagę żeby nie przeszlifować warstwy gruntującej). Podany czas ulega wydłużeniu w niskich temperaturach i skróceniu przy wyższych temperaturach. W przypadku stosowania Disboxid 903 EP-Rapid należy w ciągu 12 godzin położyć kolejną powłokę.

  • W temperaturze 20°C i przy względnej wilgotności powietrza 60% po powłoce można chodzić po upływie ok. 14 godzin, a po ok. 3 dniach - mechanicznie ją obciążać; po ok. 7 dniach powłoka jest całkowicie utwardzona. W niższych temperaturach czasy te odpowiednio się wydłużają. Wyższe temperatury bądź dodanie Disboxid 903 EP-Rapid przyśpieszają proces utwardzania.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl