CAPAROL DISBOXID 422 CLEAR COAT | transparetna żywca epoksydowa | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 1 093,99 zł 1093.99
Cena netto: 889,42 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 093 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL DISBOXID 422 CLEAR COAT  transparetna żywca epoksydowa  10 kg

Transparentna dwuskładnikowa (2K) żywica epoksydowa do wykonywania warstwy zamykającej na posypanych barwnymi płatkami twardych posadzkach wewnętrznych wykonanych żywicami epoksydowymi. 

Zastosowanie:

Dzięki zmniejszonej emisji LZO (lotnych związków organicznych) może być stosowana w pomieszczeniach pobytu osób „szczególnie wrażliwych” jak np. ośrodkach zdrowia, szpitalach, szkołach, przedszkolach itp.. Powłoka zamykająca o wysokim połysku na twarde posadzki z żywic epoksydowych obsypanych płatkami. Stanowi składnik systemu Disboxid MultiColor-System stosowanego w wewnętrznych pomieszczeniach reprezentacyjnych. Składnik systemu Disboxid ArteFloor.

Przetestowana i zatwierdzona zgodnie z kryteriami AgBB dotyczącymi emisji lotnych związków organicznych z materiałów budowlanych przeznaczonych do wnętrz. Ocena programu AgBB (Komitet ds. oceny zdrowotnej materiałów budowlanych w Niemczech) została przyjęta przez władze ochrony środowiska i zdrowia za korzystną, szczególnie przy stosowaniu materiałów budowlanych w obszarze pobytu osób „wrażliwych” np. pomieszczenia w służbie zdrowia.

Właściwości:

 •  niskoemisyjna o zminimalizowanej emisji LZO, podlega kontroli i nadzorowi TÜV
 •  przejrzysta jak szkło
 •  odporna na żółknięcie
 •  wzmacnia połysk barwy powłoki posadzki
 •  odporna na uszkodzenia i ścieranie
 •  możliwa w opcji antypoślizgowej 

Wielkość opakowań: 10kg

Barwa: Transparentna

Producent: CAPAROL

Kolor: Bezbarwny

Promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne mogą powodować niewielkie zmiany w odcieniu lub zjawisko kredowania powłoki.

Barwniki organiczne (np. kawa, czerwone wino, liście) oraz różne związki chemiczne (np. środki dezynfekcyjne, kwasy i in.) mogą powodować przebarwienia. Szlifujące użytkowanie może powodować zarysowania. Nie wpływa to na funkcjonalność powłoki.

Stopień połysku: Pełny połysk

Składowanie: Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu w temp powyżej 0°C. Okres przechowywania w oryginalnie zamkniętych opakowaniach wynosi ok. 2 lata. Przed użyciem przechowywać w temperaturze ok.20°C.

Dane Techniczne:

 •  Gęstość: ok. 1,1 g/cm3 
 •  Grubość warstwy suchej: ok. 95 µm/100 g/m2 
 •  Ścieralność wg Tabera (CS 10/1000 obr./1000 g): 23 mg/30 cm2 
 •  Twardość mierzona wahadłem wg Königa:: ok. 175 s
 •  Twardość metodą Shore (A/D): ok. D 82
CAPAROL DISBOXID 422 CLEAR COAT ŻYWICA 10KG Marka CAPAROL

Sposób użycia:

Odpowiednie podłoża:

Mocno przylegające, twarde powłoki z żywic epoksydowych oraz powlekające podłoża mineralne. Podłoże musi być nośne, zwarte, stabilne, pozbawione luźnych cząstek, pyłów, olejów, tłuszczów, fragmentów startej gumy oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Należy wykluczyć wstępującą wilgoć.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże przygotować przy pomocy odpowiednich metod np. zmieść lub odkurzyć (w szczególności w przypadku powierzchni posypanych platkami należy w razie potrzeby przeszlifować) tak, aby spełniało powyższe wymagania. Usunąć stare powłoki. Na nowych powłokach wykonanych z żywic reaktywnych wykonać następnego dnia warstwę zamykającą. W przypadku dłuższych przestojów należy powłokę delikatnie przeszlifować papierem drobnoziarnistym. Przy niższych temperaturach czas schnięcia ulega wydłużeniu.

Przygotowanie materiału:

Utwardzacz dodać do masy podstawowej i intensywnie wymieszać mieszadłem elektrycznym pracującym na niskich obrotach (maks. 400 obr./min.) do uzyskania jednolitej masy. Przelać do innego pojemnika i ponownie dokładnie wymieszać.

Proporcja mieszania masa podstawowa :

 utwardzacz = 2 : 1 wagowo

Sposób nakładania: 

Zależnie od zastosowania nakładać wałkiem o krótkim bądź średnim włosiu bądź zębatą raklą z twardej gumy. Do wykończenia antypoślizgowego zastosować PE-Glätter.

Układ warstw:

Wierzchnia powłoka zamykająca:

W przypadku systemów Disboxid ArteFloor-System i Disboxid MultiColor-System dla pomieszczen reprezentacyjnych należy zapoznać się z kartami systemowymi.

Gładkie wykończenie:

Nakładanie wałkiem: Rozmieszany Disboxid 422 E.MI ClearCoat nakładać ruchami krzyżowymi wałkiem ze średnim włosem.

Nakładanie raklą: (zalecane dla powierzchni o wysokim standardzie): Wymieszany Disboxid 422 E.MI ClearCoat wylać na zaschniętą powłokę i rozprowadzić równomiernie za pomocą rakli z twardej gumy (zęby trójkątne 2 mm). Po upływie około 10 minut odpowietrzyć ruchami krzyżowymi stosując wałek kolczasty 

CAPAROL DISBOXID 422 CLEAR COAT ŻYWICA 10KG Kod producenta CAPAROL ŻYWICA EPOKSYDOWA
 

Zużycie:

Powłoka zamykająca:

Aplikacja wałkiem na gładko: ok. 300 - 400 g/m²

Aplikacja pacą na gładko: ok. 800 g/m2 

Wykończenie antypoślizgowe: ok. 150 g/m2  + ok. 45 g/m2  Disbon 947 SlideStop Rough lub Disbon 947 SlideStop Medium

Czas przydatności do obróbki po rozrobieniu, zmieszaniu:

Ok. 60 min. w temp. 20°C i względnej wilgotności powietrza 60%. W wyższych temperaturach czas ten ulega skróceniu, w niskich wydłużeniu.

Warunki obróbki:

Minimalna temp. obróbki dla materiału, otoczenia i podłoża wynosi 12°C, maksymalna 30°C. Względna wilgotność powietrza nie może przekraczać 80%. Temperatura podłoża musi być zawsze przynajmniej o 3°C wyższa od temp. punktu rosy.

Czas schnięcia:

W temp. +20°C i przy względnej wilgotności powietrza 60% warstwa nadaje się do chodzenia po ok.24 godzinach. Po 3 dniach powłoka jest odporna na obciążenia mechaniczne, a po 7 dniach całkowicie stwardniała. W niższych temperaturach czasy te ulegają wydłużeniu. Wczasie utwardzania (ok. 24 godz. przy +20°C) chronić powierzchnię przed działaniem wilgoci, ponieważ może ona powodować niepożądane zmiany na powierzchni oraz zmniejszyć przyczepność powłoki.

Czyszczenie narzędzi:

Natychmiast po użyciu i na czas dłuższych przerw w pracy myć środkiem Disboxid 419 Verdünner 

Czyszczenie i pielęgnacja powierzchni:

Aby nie uszkodzić powierzchni, należy podkleić filcem nogi krzeseł i stołów. Aby uniknąć zadrapań i zarysowań powierzchni należy wszelkiego rodzaju meble ostrożnie ustawiać, nie przesuwać. w przypadku stosowania krzeseł biurowych na kółkach, stosować miękkie rolki.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl