CAPAROL DISBOPUR W 459 | barwiona żywica poliuretanowa zamykająca | 1 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 321,99 zł 321.99
Cena netto: 261,78 zł
ilość szt.
Zyskujesz 321 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CAPAROL

Opis

Barwiona, wodorozcieńczalna, dwuskładnikowa żywica poliuretanowa do wykonywania powłok zamykających na twardych warstwach poliuretanowych i epoksydowych.

Dzięki zmniejszonej emisji LZO (lotnych związków organicznych), może być stosowana na zewnątrz w pomieszczeniach pobytu osób "szczególnie wrażliwych" jak np. ośrodki zdrowia, szpitale, szkoły, przedszkola itp.

Satynowo-matowa, barwiona powłoka zamykająca do twardych i bardzo twardych warstw poliuretanowych i epoksydowych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń do posadzek narażonych na niewielkie obciążenia.

Producent: CAPAROL

Opakowanie: 1 kg wiadro

Kolor: Wzornik kolorów poniżej

Zużycie: ok. 100-150 g/m2 na jedną warstwę

Właściwości:

  • Niskoemisyjna
  • Odporna na ścieranie
  • Dobrze kryjąca
  • Odporna na chemikalia i promieniowanie UV
  • Poprawia podatność powłok na zmywanie
  • Podnosi odporność na zarysowania (zadrapania) twardych i bardzo twardych powłok poliuretanowych i epoksydowych
  • Dyfuzyjna
CAPAROL DISBOPUR W 459 ŻYWICA ZAMYKAJĄCA 4 KG Marka CAPAROL
CAPAROL DISBOPUR W 459 ŻYWICA ZAMYKAJĄCA 4 KG Kod producenta DISBOPUR W 459

Wymagany stan podłoża:

Twarde i bardzo twarde podłoża poliuretanowe i epoksydowe. Podłoże musi być nośne, mocne, stabilne, pozbawione luźnych cząstek, pyłów, olejów, tłuszczów, resztek startej gumy oraz innych substancji zmniejszających przyczepność.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże oczyścić (zamieść, odkurzyć) tak aby spełniało powyższe wymagania. Stare powłoki zmatowić (przeszlifować). Na nowych powłokach wykonanych żywicami reaktywnymi następnego dnia wykonać warstwę zamykającą. W wypadku dłuższej przerwy technologicznej przed wykonaniem warstwy zamykającej powierzchnię przeszlifować papierem drobnoziarnistym. Ewentualne głębokie zarysowania powstałe podczas przygotowania podłoża, nie mogą być pokryte/ przykrywane żywicą Disbopur 459. W niższych temperaturach czas ten ulega wydłużeniu. Powłoki wykonane wodnymi żywicami reaktywnymi muszą być dostatecznie suche.

Przygotowanie materiału:

Utwardzacz dodać do masy podstawowej i intensywnie wymieszać mieszadłem elektrycznym pracującym na niskich obrotach (maks. 400 obr./min). Rozmieszany materiał przełożyć do innego pojemnika i ponownie dokładnie wymieszać, aż do uzyskania pozbawionej smug masy o jednolitym kolorze.

Sposób nakładania:

Nakładać pędzlem lub wałkiem (wałek poliamidowy np. Rotanyl 8 mm, wysokość włosia 11 mm, firma. Rotaplast). Aby uzyskać równomierną optykę nakładać „mokrym w mokre”. Przy nakładaniu wałkiem pracować w jednym cyklu roboczym aby uniknąć śladów po wałku.

W przypadku ciemnych kolorów mogą powstać widoczne "zakłady", jeżeli powłoka nie będzie wykonywana "mokrym w mokre". W przypadku przerwy podczas aplikacji, powierzchnię należy okleić taśma malarską aby nie były widoczne ślady ponownego podejścia do malowania.

Układ warstw na przygotowanych podłożach:

Powierzchnie gładkie Nakładać równomiernie, cienką warstwą ruchami krzyżowymi. W celu uniknięcia różnic kolorystycznych, nakładać bez przerw w jednym cyklu roboczym. Przy niejednolitym kolorystycznie podłożu może wystąpić potrzeba naniesienia drugiej warstwy materiału w celu uzyskania wystarczającej siły krycia. Przy ekstremalnej zmianie koloru i bardzo intensywnej barwie (np. ColorExpress z bazy 3) może zaistnieć potrzeba naniesienia dodatkowych warstw w celu uzyskania zadowalającej siły krycia.

Powierzchnie antypoślizgowe Do żywicy Disbopur 459 dodać 2 % wagowo kulki szklane DisboADD 947 Glasperlen, fine 75 - 150 μm, dokładnie wymieszać i nakładać tak jak opisane wyżej powierzchnie gładkie. Podczas prac materiał od czasu do czasu zamieszać.

Czas schnięcia:

W temp. +20°C i przy względnej wilgotności powietrza 60% warstwa nadaje się do chodzenia i dalszej obróbki po ok. 16 godz. Po 3 dniach powłoka jest odporna na obciążenia mechaniczne, a po 7 dniach całkowicie stwardniała. W niższych temperaturach proces twardnienia warstwy ulega wydłużeniu.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl