
CAPAROL DISBOPUR W 459 | barwiona żywica poliuretanowa zamykająca | 1 kg





Opis
Barwiona, wodorozcieńczalna, dwuskładnikowa żywica poliuretanowa do wykonywania powłok zamykających na twardych warstwach poliuretanowych i epoksydowych.
Dzięki zmniejszonej emisji LZO (lotnych związków organicznych), może być stosowana na zewnątrz w pomieszczeniach pobytu osób "szczególnie wrażliwych" jak np. ośrodki zdrowia, szpitale, szkoły, przedszkola itp.
Satynowo-matowa, barwiona powłoka zamykająca do twardych i bardzo twardych warstw poliuretanowych i epoksydowych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń do posadzek narażonych na niewielkie obciążenia.
Producent: CAPAROL
Opakowanie: 1 kg wiadro
Kolor: Wzornik kolorów poniżej
Zużycie: ok. 100-150 g/m2 na jedną warstwę
Właściwości:
- Niskoemisyjna
- Odporna na ścieranie
- Dobrze kryjąca
- Odporna na chemikalia i promieniowanie UV
- Poprawia podatność powłok na zmywanie
- Podnosi odporność na zarysowania (zadrapania) twardych i bardzo twardych powłok poliuretanowych i epoksydowych
- Dyfuzyjna
Wymagany stan podłoża:
Twarde i bardzo twarde podłoża poliuretanowe i epoksydowe. Podłoże musi być nośne, mocne, stabilne, pozbawione luźnych cząstek, pyłów, olejów, tłuszczów, resztek startej gumy oraz innych substancji zmniejszających przyczepność.
Przygotowanie podłoża:
Podłoże oczyścić (zamieść, odkurzyć) tak aby spełniało powyższe wymagania. Stare powłoki zmatowić (przeszlifować). Na nowych powłokach wykonanych żywicami reaktywnymi następnego dnia wykonać warstwę zamykającą. W wypadku dłuższej przerwy technologicznej przed wykonaniem warstwy zamykającej powierzchnię przeszlifować papierem drobnoziarnistym. Ewentualne głębokie zarysowania powstałe podczas przygotowania podłoża, nie mogą być pokryte/ przykrywane żywicą Disbopur 459. W niższych temperaturach czas ten ulega wydłużeniu. Powłoki wykonane wodnymi żywicami reaktywnymi muszą być dostatecznie suche.
Przygotowanie materiału:
Utwardzacz dodać do masy podstawowej i intensywnie wymieszać mieszadłem elektrycznym pracującym na niskich obrotach (maks. 400 obr./min). Rozmieszany materiał przełożyć do innego pojemnika i ponownie dokładnie wymieszać, aż do uzyskania pozbawionej smug masy o jednolitym kolorze.
Sposób nakładania:
Nakładać pędzlem lub wałkiem (wałek poliamidowy np. Rotanyl 8 mm, wysokość włosia 11 mm, firma. Rotaplast). Aby uzyskać równomierną optykę nakładać „mokrym w mokre”. Przy nakładaniu wałkiem pracować w jednym cyklu roboczym aby uniknąć śladów po wałku.
W przypadku ciemnych kolorów mogą powstać widoczne "zakłady", jeżeli powłoka nie będzie wykonywana "mokrym w mokre". W przypadku przerwy podczas aplikacji, powierzchnię należy okleić taśma malarską aby nie były widoczne ślady ponownego podejścia do malowania.
Układ warstw na przygotowanych podłożach:
Powierzchnie gładkie Nakładać równomiernie, cienką warstwą ruchami krzyżowymi. W celu uniknięcia różnic kolorystycznych, nakładać bez przerw w jednym cyklu roboczym. Przy niejednolitym kolorystycznie podłożu może wystąpić potrzeba naniesienia drugiej warstwy materiału w celu uzyskania wystarczającej siły krycia. Przy ekstremalnej zmianie koloru i bardzo intensywnej barwie (np. ColorExpress z bazy 3) może zaistnieć potrzeba naniesienia dodatkowych warstw w celu uzyskania zadowalającej siły krycia.
Powierzchnie antypoślizgowe Do żywicy Disbopur 459 dodać 2 % wagowo kulki szklane DisboADD 947 Glasperlen, fine 75 - 150 μm, dokładnie wymieszać i nakładać tak jak opisane wyżej powierzchnie gładkie. Podczas prac materiał od czasu do czasu zamieszać.
Czas schnięcia:
W temp. +20°C i przy względnej wilgotności powietrza 60% warstwa nadaje się do chodzenia i dalszej obróbki po ok. 16 godz. Po 3 dniach powłoka jest odporna na obciążenia mechaniczne, a po 7 dniach całkowicie stwardniała. W niższych temperaturach proces twardnienia warstwy ulega wydłużeniu.