CAPAROL DISBOPUR 458 PU-AQUASIEGEL | transparentna żywica poliuretanowa | 12 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 449,99 zł 1449.99
Cena netto: 1 178,85 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 449 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL DISBOPUR 458 PU-AQUASIEGEL | transparentna żywica poliuretanowa | 12 kg

Transparentna, wodorozcieńczalna, dwuskładnikowa żywica poliuretanowa do wykonywania powłok zamykających na twardych i bardzo twardych warstwach poliuretanowych i epoksydowych

Na powierzchniach ścian jako powłoka zamykająca dla farb Caparol SeidenLatex i Caparol Latex Satin 20 i Samtex 20.

Właściwości:

  •  Niskoemisyjna
  •  Dyfuzyjna
  •  Podnosi odporność na zarysowania twardych i bardzo twardych powłok poliuretanowych i epoksydowych
  •  Poprawia podatność powłoki na zmywanie
  • Redukuje występowanie zabrudzeń spowodowanych ścieraniem gumy
  •  Jest odporna na chemikalia i promieniowanie UV

Przetestowana i zatwierdzona zgodnie z kryteriami AgBB dotyczącymi emisji lotnych związków organicznych z materiałów budowlanych przeznaczonych do wnętrz. Ocena programu AgBB (Komitet ds. oceny zdrowotnej materiałów budowlanych w Niemczech) została przyjęta przez władze ochrony środowiska i zdrowia za korzystną, szczególnie przy stosowaniu materiałów budowlanych w obszarze pobytu osób „wrażliwych” np. pomieszczenia w służbie zdrowia.

Wielkość opakowań: 12kg

Producent: CAPAROL

Barwa: Transparentna

Barwniki organiczne (np. kawa, czerwone wino, liście) oraz różne związki chemiczne (np. środki dezynfekcyjne, kwasy i in.) mogą powodować przebarwienia. Szlifujące użytkowanie może powodować zarysowania. Nie wpływa to na funkcjonalność powłoki.

Stopień połysku: Matowy

Składowanie: Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Okres przechowywania materiału w oryginalnie zamkniętych opakowaniach wynosi ok. 9 miesięcy. Materiał przechowywany w niższych temperaturach należy przed rozpoczęciem prac przenieść do pomieszczenia o temp. ok. 20°C.

Dane Techniczne: 

  •  Gęstość: ok. 1,05 g/cm3
  •  Grubość warstwy suchej: ok. 44 µm/100 g/m2
  •  Ścieralność wg Tabera (CS 10/1000 obr./1000 g): 17 mg/30 cm2
CAPAROL DISBOPUR 458 PU-AQUASIEGEL ŻYWICA 12KG Marka CAPAROL

Sposób użycia:

Wymagany stan podłoża:

Twarde i bardzo twarde podłoża poliuretanowe i epoksydowe, powłoki obsypane płatkami, oraz systemy Disboxid Multicolor-, Stonecolor-, i ArteFloor. Podłoże musi być nośne, mocne, stabilne, pozbawione luźnych cząstek, pyłów, olejów, tłuszczów, resztek startej gumy oraz innych substancji zmniejszających przyczepność.

Powierzchnie ścian, z powłoką farb: Caparol SeidenLatex i Caparol Latex Satin 20 i Samtex 20 w jasnych kolorach o współczynniku jasności (HBW) 100 - 60. Na tapetach z włókna szklanego Capaver® Glasgewebe można uzyskać szczególnie mocne powierzchnie. Zastosowanie tapety z włókna szklanego innego producenta może powodować powstawanie zażółceń.

Nie stosować na podłożach chłonnych tj. np. beton jastrych lub drewno

Przygotowanie podłoża:

Podłoże dokładnie oczyścić (zamieść, odkurzyć, szczególnie dokladnnie oczyścić powierzchnie obsypane płatkami) tak aby spełniało powyższe wymagania.

Na nowych powłokach wykonanych żywicami reaktywnymi następnego dnia wykonać warstwę zamykającą. W wypadku dłuższej przerwy technologicznej przed wykonaniem warstwy zamykającej powierzchnię przeszlifować papierem ściernym drobnoziarnistym.

Stare powłoki zmatowić (przeszlifować). Nie używać papieru gruboziarnistego aby nie zarysować podłoża! Zadrapania i nierówności nie zostaną wyrównane przez powłokę uszczelniającą.

Przygotowanie materiału:

Utwardzacz dodać do masy podstawowej i intensywnie wymieszać mieszadłem elektrycznym pracującym na niskich obrotach (maks. 400 obr./min). Rozmieszany materiał przełożyć do innego pojemnika i ponownie dokładnie wymieszać, aż do uzyskania pozbawionej smug masy o jednolitym kolorze.

Proporcja mieszania Masa: Utwardzacz = 5 : 1 części wagowo

Sposób nakładania:

Nakładać wałkiem poliamidowym (np. Rotanyl 11 mm, Fa. Rotaplast) Aby uzyskać równomierną optykę nakładać „mokrym w mokre”. Przy nakładaniu wałkiem w celu uniknięcia różnic kolorystycznych, nakładać bez przerw w jednym cyklu roboczym.

Układ warstw na przygotowanych podłożach:

Powierzchnie gładkie Nakładać równomiernie, cienką warstwą ruchami krzyżowymi. W celu uniknięcia różnic, nakładać bez przerw w jednym cyklu roboczym.

Powierzchnie antypoślizgowe Do żywicy dodać 2 – 3 % wagowo kulek szklanych DisboADD 947 Glasperlen Fine, dokładnie wymieszać i nakładać tak jak opisane wyżej powierzchnie gładkie. Podczas prac materiał od czasu do czasu zamieszać.

CAPAROL DISBOPUR 458 PU-AQUASIEGEL ŻYWICA 12KG Kod producenta CAPAROL ŻYWICA POLIURETANOWA
 

Zużycie:

Powierzchnie gładkie:

DisboPUR W 458 80–120 g/m2 * na jeden cykl roboczy

Powierzchnie antypoślizgowe:

DisboPUR W 458 DisboADD 947 Glasperlen Fine ok. 130 g/m2 ok. 4 g/m2

* W wypadku szorstkich podłoży jak np. posadzka z systemu Disboxid Stonecolor (wewnątrz i na zewnątrz) konieczne jest nakładanie materiału w dwóch cyklach roboczych. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie na podstawie prób bezpośrednio na obiekcie.

Czas przydatności do obróbki po rozrobieniu, zmieszaniu:

Ok. 90 min. w temp. 20°C i względnej wilgotności powietrza 60%. W wyższych temperaturach czas gotowości do obróbki ulega skróceniu, a w niższych wydłużeniu.

Uwaga: Koniec dopuszczalnego czasu przydatności do obróbki jest optycznie niezauważalny. Jego przekroczenie może spowodować widoczne różnice w połysku lub barwie powłoki, a także obniżenie wytrzymałości materiału i zmniejszenie jego właściwości sczepnych. Nierównomierne rozprowadzenie materiału powoduje widoczne różnice w połysku lub odcieniu powłoki. Unikać zbyt obfitego nakładania materiału (większego niż 200 g/m2 ) ponieważ powoduje ono tworzenie się pęcherzy powietrza w powłoce. Zapewnić intensywną wymianę powietrza w pomieszczeniu w trakcie schnięcia i twardnienia powłoki.

Warunki obróbki:

 Żywicy nie nakładać przy temperaturze niższej niż 10°C lub w temperaturze niższej od temperatury punktu rosy ponieważ może to spowodować wystąpienie trwałych białych przebarwień. Minimalna temp. obróbki dla materiału, otoczenia i podłoża wynosi 10°C a temp. maksymalna 25°C. Względna wilgotność powietrza nie może przekraczać 80%. Temperatura podłoża musi być zawsze przynajmniej o 3°C wyższa od temp. punktu rosy

Czas schnięcia:

W temp. +20°C i przy względnej wilgotności powietrza 60% warstwa nadaje się do chodzenia i dalszej obróbki po ok. 1 dniu. Po 3 dniach powłoka jest odporna na obciążenia mechaniczne, a po 7 dniach całkowicie stwardniała. W niższych temperaturach proces twardnienia warstwy ulega wydłużeniu.

Czyszczenie narzędzi:

Natychmiast po użyciu i na czas przerw w pracy myć wodą lub ciepłą wodą z mydłem.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl