CAPAROL DISBOPUR 374 | żywica poliuretanowa pod ekstrymalne obciążenia | 30 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 677,99 zł 1677.99
Cena netto: 1 364,22 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 677 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CAPAROL

Opis

Niskoemisyjna, prawie bezzapachowa, ciągliwie-twarda powłoka poliuretanowa na podłoża mineralne i twardy asfalt. Na podłoża mineralne i z twardego asfaltu - wewnątrz pomieszczeń – pod duże i ekstremalne obciążenia mechaniczne, jak np. hale fabryczne i zakłady produkcyjne z przemieszczającymi się wózkami widłowymi, paleciakami.

Producent: CAPAROL

Opakowanie: 30 kg

Kolor: Krzemionkowoszary RAL 7032

ŻYWICA NA BETON ASFALT NA DUŻE OBCIĄŻENIA 30 KG Marka CAPAROL
ŻYWICA NA BETON ASFALT NA DUŻE OBCIĄŻENIA 30 KG Kod producenta DISBOPUR 374

Właściwości:

  • niskoemisyjna, sprawdzona pod względem emisyjności szkodliwych substancji
  • ciągliwie-twarda
  • odporna na duże obciążenia mechaniczne
  • tolerująca lakier
  • przekrywająca rysy

Wymagany stan podłoża:

Beton i jastrych cementowy oraz jastrychy z twardego asfaltu w pomieszczeniach. Podłoże musi być nośne, stabilne kształtowo, mocne, oczyszczone z luźnych cząstek, pyłu, olejów, smarów, ścieru gumowego i innych substancji o działaniu antyadhezyjnym. Cementowe, uszlachetnione tworzywem sztucznym masy wyrównawcze sprawdzić pod względem możliwości nanoszenia powłok, ew. wykonać próby. Wytrzymałość podłoża na ściskanie musi być > 25 N/mm2 . Wytrzymałość powierzchniowa podłoża na oderwanie musi wynosić średnio 1,5 N/mm2 . Najmniejsza wartość jednostkowa nie może być mniejsza niż 1,0 N/mm2 . Podłoża muszą osiągnąć swoją wilgotność wyrównawczą. Beton i jastrych cementowy: maks. 4 % wagowe (metoda CM) Metody kontroli powyższych wartości według Wytycznych technicznych, część 3, Niemieckiej Komisji ds. Żelbetu. Gdy można się spodziewać wilgoci przenikającej od podłoża, bezwzględnie należy wykonać podkład z Disboxid 420 E.MI Primer bądź Disboxid 462 EP-Siegel Neu. W takim przypadku wytrzymałość powierzchniowa podłoża na oderwanie musi wynosić średnio 2,0 N/ mm2 . Najmniejsza wartość jednostkowa nie może być mniejsza niż 1,5 N/mm2 . Jastrychy z twardego asfaltu muszą odpowiadać klasie twardości IC 10 lub IC 15 i nie mogą się odkształcać w określonych temperaturach i przy określonych obciążeniach mechanicznych. Inne rodzaje podłoży bądź inne sposoby postępowania wymagają specjalistycznej porady doradcy ds. produktów Disbon.

Przygotowanie podłoża:

Istniejące podłoże oczyścić metodą bezpyłowego śrutowania przy jednoczesnym odsysaniu ubytku. Głębokość obróbki podłoża jak i warstw słabo trzymających się podłoża zależy od ciśnienia, rodzaju i ilości materiału ściernego. Szlifować wolno tylko małe powierzchnie (obróbka brzegów). Wyjątek stanowi szlifowanie tarczą diamentową dla usunięcia słabo trzymających się istniejących warstw. 

Ponadto należy przestrzegać arkusza roboczego BEB Federalnego Związku ds. Jastrychów i Powłok KH-0U* i arkusza roboczego BEB KH 3* oraz tabeli 2.5 z Wytycznych technicznych, część 2, Niemieckiej Komisji ds. Żelbetu. Stare, sztywne powłoki dwuskładnikowe dokładnie oczyścić, a następnie przeszlifować bądź wypiaskować na matowo (aż do przełomu białego), by na powlekanej powierzchni nie zachowały się żadne pozostałości, środki konserwujące itp. Wykruszenia i ubytki w podłożu wypełnić na równo z powierzchnią zaprawami Disbocret ®- PCCMörtel lub Disboxid EP-Mörtel. W przypadku jastrychu z twardego asfaltu kruszywo po przygotowaniu musi być widoczne przynajmniej w 75 procentach. Przed i w czasie wykonywania powłoki nie wolno w sąsiedztwie stosować materiałów silikonowych, ponieważ mogą one pogorszyć jakość powierzchni. * Federalny Związek ds. Jastrychów i Posadzek, stowarzyszenie zarejestrowane, 53842 TroisdorfOberlar.

Zużycie produktu:

ŻYWICA NA BETON ASFALT NA DUŻE OBCIĄŻENIA 30 KG Czas utwardzania 16 h
ŻYWICA NA BETON ASFALT NA DUŻE OBCIĄŻENIA 30 KG Gęstość 1.55 g/cm3
ŻYWICA NA BETON ASFALT NA DUŻE OBCIĄŻENIA 30 KG Kolor żywicy szary
 

Przygotowanie materiału:

Wymieszać składnik A (masa podstawowa) i dodać do niego składnik B (utwardzacz). Dokładnie wymieszać przy użyciu powoli (maks. 400 obr/min) obracającego się mieszadła aż do osiągnięcia równomiernego koloru bez widocznych smug. Materiał przełożyć do innego pojemnika i jeszcze raz starannie wymieszać (nie przyrządzać produktu w dostarczonym pojemniku).

Sposób nakładania:

Zależnie od zastosowania rodzaju narzędzia, kielnią do gładzenia lub odpowiednią raklą (np. raklą zębatą z twardej białej gumy). Na powierzchniach posypanych posypką w celu osiągnięcia szorstkiej powierzchni pracować wałkiem o średnim włosiu.

Układ warstw na przygotowanych podłożach:

Warstwa gruntująca 1. Podłoża mineralne zagruntować wypełniającym pory podkładem Disboxid 462 EP Siegel Neu. Szorstkie podłoża dodatkowo wyrównać szpachlówka drapaną (grunt zmieszany z piaskiem kwarcowym). Zależnie od żądania można alternatywnie stosować Disboxid 420 E.MI Primer, Disboxid 460 EP-Ground, Disboxid 461 EP-Filler Neu Szczegółowe informacje można uzyskać w odpowiednich kartach informacyjno technicznych 2. Twardy asfalt w pomieszczeniach wewnętrznych zagruntować preparatem DisboPUR 374 przy użyciu ściągaczki z twardej gumy lub rakli tak, aby przykryć pory. Szorstkie, porowate podłoża asfaltowe wyrównać z dodatkiwem szpachlówki drapanej: DisboPUR 374: 1 części wagowych, Disboxid 942 Mischquarz:  0,5 części wagowych.

Warstwa wierzchnia Warstwa samorozlewna DisboPUR 374 wylać na zagruntowane podłoże i równomiernie rozprowadzić rakla zębatą z twardej gumy. Po czasie oczekiwania ok. 10 minut świeżą warstwę samorozlewną odpowietrzyć wałkiem kolczastym. Zaprawa samorozlewna  Po przełożeniu materiału do innego pojemnika dodać przy ciągłym mieszaniu 50 % wagowych Disboxid 942 Mischquarz (0,1-0,4 mm) lub Disboxid 941 Füllsand (0,06-0,3 mm). Tak uzyskaną zaprawę samorozlewną, nieprzekraczając czasu obrabialności, wylać na zagruntowane podłoże i dalej obrabiać jak przy warstwie samorozlewnej.

Powłoka z posypką  Po przełożeniu materiału do innego pojemnika dodać przy ciągłym mieszaniu 50 % wagowych piasku kwarcowego Disboxid 942 Mischquarz (0,1-0,4 mm). Tak przygotowaną zaprawę samorozlewną jako warstwę podsypkową wylać na zagruntowane podłoże i równomiernie rozprowadzić raklą zębatą z twardej gumy. Następnie świeżą warstwę posypać na całej powierzchni posypką kwarcową Disboxid 943 Einstreuquarz (0,4 - 0,8 mm) bądź Disboxid 944 Einstreuquarz (0,7 - 1,2 mm). Po utwardzeniu zasypanej warstwy usunąć luźny piasek. Na tak uzyskanym podłożu wylać DisboPUR 374, równomiernie rozprowadzić raklą z twardej gumy i wygładzić wałkiem o średnim włosiu.

Czas schnięcia:

W temperaturze 20°C i przy względnej wilgotności powietrza 60% po ok. 16 godzinach można po powłoce chodzić, a po około 3 dniach - mechanicznie ją obciążać; całkowite utwardzenie następuje po ok. 7 dniach. W niższych temperaturach czasy te odpowiednio się wydłużają. W trakcie procesu utwardzania (ok 16 godzin w temperaturze 20°C) naniesiony materiał chronić przed wilgocią, gdyż inaczej mogą się pogorszyć jakość powierzchni i przyczepność.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl