CAPAROL DISBOPOX 447 | farba epoksydowa | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 818,99 zł 818.99
Cena netto: 665,85 zł
ilość szt.
Zyskujesz 818 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

Wodorozcieńczalna, dwuskładnikowa (2K) farba na bazie żywicy epoksydowej do pokrywania ścian i posadzek o niewielkim lub średnim obciążeniu ruchem kołowym.

Posadzki: Wewnętrzne posadzki betonowe i asfaltowe obciążone ruchem kołowym w zakładach przemysłowych i usługowych np. w pomieszczeniach zaopatrzeniowych, kotłowniach, magazynach, archiwach, domach towarowych, na korytarzach, drogach i schodach ewakuacyjnych, w pomieszczeniach socjalnych. Jako warstwa pośrednia stosowana w systemie Disboxid ArteFloor-System.

Powierzchnie ścian: Do mineralnych powierzchni ścian narażonych na działanie związków chemicznych, środków dezynfekcyjnych i wilgoci np. w szpitalach, szachtach wentylacyjnych, laboratoriach i pomieszczeniach produkcyjnych przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Może być stosowana jako warstwa pośrednia i wierzchnia na tapetach Capaver Glasgewebe i Capadecor AkkordVlies-Z.

Producent: CAPAROL

Opakowanie: 10 kg

Kolor:  Biały

Zużycie: Podano poniżej

Właściwości:

  • Odporna na działanie środków dezynfekujących
  • Sprawdzona na stosowanie w przemyśle spożywczym
  • Umożliwia odkażanie (dekontaminację) wg DIN 25 415.
  • Posiada właściwości dyfuzyjne
  • Posiada zmniejszoną emisję LZO
CAPAROL DISBOPOX 447 FARBA EPOKSYDOWA 10 KG Marka CAPAROL

Zużycie produktu:

CAPAROL DISBOPOX 447 FARBA EPOKSYDOWA 10 KG Waga żywicy 10 kg
 

Wymagany stan podłoża:

Wszystkie podłoża mineralne (beton, jastrychy cementowe, magnezjowe i anhydrytowe, tynki) i twardy asfalt (wewnątrz), tapety z włókna szklanego. Na ścianach można stosować na tapetach Capaver Glasgewebe i Capadecor AkkordVlies-Z oraz na szpachli Caparol-Akkordspachtel KF. Podłoże musi być nośne, mocne, stabilne, pozbawione luźnych cząstek, pyłów, olejów, tłuszczów, resztek startej gumy oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Cementowe, wzbogacone tworzywem sztucznym masy wyrównawcze należy sprawdzić pod kątem przydatności do pokrycia, w takim wypadku należy wykonać powierzchnię próbną. Średnia wytrzymałość podłoża musi wynosić min. 1,5 N/mm2 . Minimalna wartość jednostkowa nie może być mniejsza niż 1,0 N/mm2 . Podłoża muszą osiągnąć wilgotność wyrównawczą, która nie może przekraczać: Beton i jastrychy cem.: max 4% Jastrych anhydrytowy: max 1 %. Jastrychy z twardego asfaltu muszą odpowiadać klasie twardości IC 15 oraz nie mogą się odkształcać pod wpływem temperatur lub obciążeń mechanicznych.

Powierzchnie ścian: DisboPOX 447 można stosować na Capaver Glasgewebe, Capaver AkkordVlies-Z, Disbofein 332 Spachtel, Disbocret 505 Feinspachtel i Caparol-Akkordspachtel KF. Przydatność tynków z grupy PII i PIII należ sprawdzić na budowie. Podłoże musi być nośne, mocne, stabilne, pozbawione luźnych cząstek, pyłów, olejów, tłuszczów, resztek startej gumy oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Wytrzymałość powierzchni na odrywanie musi wynosić średnio 0,8 N/mm2 , a minimalna mierzona wartość jednostkowa nie może być niższa niż 0,5 N/mm2 . Warstwa zamykająca nie jest uszczelnieniem i dlatego w pomieszczeniach wilgotnych, podłoże i zastosowane masy szpachlowe muszą wykazywać odpowiednią odpornośc na wilgoć.

Przygotowanie podłoża:

Podłoża przygotować przy pomocy odpowiednich metod np. metodą śrutowania lub frezowania tak, aby spełniały powyższe wymagania. W jastrychach asfaltowych, po przygotowaniu, musi być widoczne co najmniej 75% kruszywa. Usunąć warstwy jednoskładnikowe (1K) i luźne powłoki dwuskładnikowe (2K)

Powierzchnie szkliste i sztywne dwuskładnikowe (2K) powłoki oczyścić, przeszlifować lub zmatowić względnie zagruntować produktem Disbon 481 EP-Uniprimer. Pęknięcia i miejsca ubytków w podłożu naprawić równo z powierzchnią przy użyciu zapraw Disboxid EP-Mörtel, Disbocret® PCC-Mörtel, ewentualnie odpowiedniej masy szpachlowej z grupy Disboxid lub Disbocret®. Nie należy stosować w otoczeniu prowadzenia prac materiałów zawierających sylikon, ponieważ mogą one prowadzić do uszkodzeń powierzchni.

Przygotowanie materiału:

Utwardzacz dodać do masy podstawowej i intensywnie mieszać wolnoobrotowym mieszadłem (maks. 400 obr./min) do uzyskania jednolitej barwy. Przelać do innego pojemnika i ponownie dokładnie wymieszać. Materiału przeznaczonego na warstwę pośrednią i wierzchnią nie należy rozcieńczać.

Układ warstw na przygotowanych podłożach:

Gruntowanie: Powierzchnie ścienne w zależności od rodzaju podłoża zagruntować odpowiednim preparatem. Podłoża mineralne posadzkowe zagruntować DisboPOX W 443 lub DisboPOX W 402 za pomocą szczotki malarskiej intensywnie wcierając w podłoże. Jeżeli nie jest wymagany układ dyfuzyjny można alternatywnie zastosować gruntowanie DisboXID 420 lub DisboXID 462.

Twarde jastrychy asfaltowe gruntować DisboPOX W 447 rozcieńczonym wodą 5–10 %. Mineralne podłoża przygotowane mechanicznie można gruntować DisboPOX W 447 rozcieńczonym wodą 5– 10 %, jeżeli zostanie zapewniona wystarczająca nośność i chłonność. Na słabo chłonnych powierzchniach ścian (Capaver Glasgewebe, Capaver AkkordVlies-Z, DisboFEIN 332, DisboCRET 505, Caparol-Akkordspachtel KF) DisboPOX W 447 rozcieńczać maks. 5 % wody.

Szpachlowanie wyrównawcze Do wyrównania nierówności można zastosować szpachlowanie wyrównawcze: DisboPOX W 402: 100 cz. wag. DisboADD 940: 240 cz. wag. lub DisboPOX W 453: 100 cz. wag. woda: 2 cz. wag DisboADD 942 Quarzsandmischung, 0,1 - 0,4 mm : 20 cz. wag. Przygotowaną masę wylać na zagruntowana powierzchnię, rozprowadzić równomiernie i zatrzeć na ostro na grubość ziarna.

Powłoki wierzchnie: Warstwę pośrednią i wierzchnią wykonać materiałem w stanie nierozcieńczonym. Przy radykalnej zmianie barwy oraz bardzo intensywnych kolorach (np. z bazy 3) może okazać się potrzebne wykonanie dodatkowej warstwy wierzchniej.

Wykończenie powierzchni: Wilgotną powłokę posypać kolorowymi płatkami DisboADD 948 Farbchips 2 - 4 mms i po zaschnięciu zamknąć nawierzchnię Disbopur PU-Aquasiegel 458 (gładkie wykończenie nawierzchni). Aby otrzymać nawierzchnię o właściwościach antypoślizgowych należy dodać do materiału warstwy zamykającej 3% wagowo mat. Disbon 947 Slidestop. Alternatywnie można zasypać płatkami DisboADD 8255 Farbchips 1 - 2 mm (Fast Chips) bez dodatkowej powłoki wierzchniej.

Czas przydatności do obróbki po rozrobieniu, zmieszaniu:

Ok. 90 minut w temp. 20° C i względnej wilgotności powietrza 60%. W wyższych temperaturach czas gotowości do obróbki ulega skróceniu, w niższych – wydłużeniu. Zapewnić intensywną wymianę powietrza w pomieszczeniu w trakcie schnięcia i twardnienia powłoki ponieważ parowanie materiału może powodować podwyższenie wilgotności powietrza.

Czas schnięcia:

W temp. +20° C i przy względnej wilgotności powietrza 60% warstwa nadaje się do chodzenia po ok.16 godzinach. Po 7 dniach całkowicie stwardniała i odpornana obciążenia mechaniczne i chemiczne. W niższych temperaturach czas schnięcia ulega wydłużeniu. W czasie wysychania (ok. 24 godz. przy +20° C ) chronić powierzchnię przed działaniem wilgoci, wystąpienie wilgoci w fazie schnięcia może powodować niepożądane zmiany na powierzchni oraz zmniejszyć przyczepność powłoki.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl