CAPAROL DISBOPOX 443 | grunt epoksydowy | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 747,99 zł 747.99
Cena netto: 608,12 zł
ilość szt.
Zyskujesz 747 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CAPAROL

Opis

Wodorozcieńczalna, transparentna, dwuskładnikowa (2K) żywica epoksydowa do gruntowania i impregnowania podłoży mineralnych. Dzięki zminimalizowanej emisji LZO (lotnych związków organicznych) polecana jest do stosowana w pomieszczeniach pobytu osób „szczególnie wrażliwych” jak np. ośrodkach zdrowia, szpitalach, szkołach, przedszkolach itp. Przeznaczona do bezbarwnej impregnacji podłoży mineralnych. Do gruntowania podłoży pod późniejsze wodorozcieńczalne posadzkowe powłoki epoksydowe. 

Producent: CAPAROL

Opakowanie: 10 kg

Kolor: Bezbarwny

Zużycie: Ok. 200 g/m2 materiału w stanie rozcieńczonym lub nierozcieńczonym na jedną warstwę na podłożach chłonnych.

Właściwości:

  • Dyfuzyjna dla pary wodnej.
  • Odporna na różne chemikalia.
  • Można ją nanosić na matowo - wilgotne powierzchnie na bazie cementu.
  • Wodorozcieńczalna
  • Niskoemisyjna o zminimalizowanej emisji LZO, podlega kontroli i nadzorowi TÜV
CAPAROL DISBOPOX 443 GRUNT EPOKSYDOWY 10 KG Marka CAPAROL
CAPAROL DISBOPOX 443 GRUNT EPOKSYDOWY 10 KG Kod producenta DISBOPOX 443

Wymagany stan podłoża:

Wszystkie podłoża mineralne (np. beton, jastrych cementowy, anhydrytowy, magnezjowy). Podłoże musi być mocne, nośne, stabilne i pozbawione luźnych cząsteczek oraz innych substancji zmniejszających przyczepność, np. pyłów, pozostałości gumy, olejów i pyłu cementowego. Cementowe, wzbogacone tworzywem sztucznym masy wyrównawcze należy sprawdzić pod kątem przydatności do pokrycia. Twarde jastrychy, beton z dodatkami oraz powierzchnie które będą poddawane obróbce chemicznej (np. środkiem do pielęgnacji świeżego betonu), muszą zostać intensywnie przygotowane mechanicznie (szlifowanie i śrutowanie). Ewentualnie przygotować powierzchnię próbną. W wypadku stosowania DisboPOX W 443 jako warstwa gruntująca pod późniejsze powłoki posadzkowe muszą być spełnione poniższe wymagania: wytrzymałość podłoża na odrywanie musi wynosić średnio min. 1,5 N/mm2 . Minimalna wartość jednostkowa nie może być mniejsza od 1,0 N/ mm2 . Podłoża muszą osiągnąć wilgotność wyrównawczą, która nie może przekraczać: Beton i jastrych cementowy: max 4% Jastrych anhydrytowy max 1 %

Przygotowanie podłoża:

Podłoże przygotować przy użyciu odpowiednich metod np. metodą śrutowania frezowania lub szlifowania tak, aby spełniało opisane wyżej wymagania. Nie nośne powierzchnie, gładkie powierzchnie bloczków cementowych i zanieczyszczenia należy intensywnie mechanicznie przygotować bądż usunąć. Pęknięcia i ubytki naprawić środkami Disbocret ® PCC-Mörtel lub masami szpachlowymi Disboxid EPMörteln. W trakcie obróbki nie stosować w otoczeniu materiałów zawierającch sylikon, ponieważ mogą uszkodzić powłokę.

Przygotowanie materiału:

Utwardzacz dodać do masy podstawowej i intensywnie wymieszać mieszadłem elektrycznym pracującym na niskich obrotach (maks. 400 obr./min) aż do uzyskania jednorodnej masy. Rozmieszany materiał przełożyć do innego pojemnika i w razie konieczności rozcieńczyć odpowiednią ilością wody (maks 5% wagowo). Ponownie dokładnie wymieszać.

Sposób nakładania:

W zależności od zastosowania pędzlem, wałkiem o krótkim włosiu lub natryskiem airless. Podczas nakładania materiał co jakiś czas zamieszać. W przypadku stosowania jako środek impregnujący może dojść do "zaognienia" podłoża. Na nierównomiernie chłonnych podłożach mogą wystąpić różnice w połysku i kolorze. Aby uzyskać jednorodną optykę, należy nakładać mokrym w mokre. Można ewentualnie podzielić powierzchnię na pola. Na tykających się powierzchniach stosować materiał z jednej szarży produkcyjnej. Znaczące przekroczenie grubości powłoki przy poszczególnych cyklach roboczych mogą prowadzić do zaburzenia w utwardzaniu i odspojenia powłoki.

Układ warstw na przygotowanych podłożach:

W przypadku wykonywania warstwy impregnującej lub powłoki zamykającej materiał należy rozcieńczyć maks 5% (wagowo) wody w zależności od chłonności podłoża i grubości warstwy. Odpowiednie aparaty natryskowe: aparat typu airless (wielkość dyszy 0,08 cala).

Gruntowanie chłonnych podłoży mineralnych pod późniejsze powłoki z materiałów wodorozcieńczalnych. Obfitą ilość materiału nanosić intensywnie i w jednym cyklu, równomiernie rozprowadzać okrągłym pędzlem lub wałkiem.

Impregnowanie / powłoki zamykające na chłonnych podłożach mineralnych. Materiał nanosić w jednym lub dwóch cyklach roboczych. W pierwszym etapie produkt nanosić okrągłym pędzlem, podczas drugiego - wałkiem o krótkim włosiu lub natryskiwać.

Czas schnięcia:

W temp. +20°C i przy względnej wilgotności powietrza 60% warstwa nadaje się do chodzenia po ok. 1 dniu. Po 3 dniach powłoka jest odporna na obciążenia mechaniczne, a po 7 dniach całkowicie zaschnięta. W niższych temperaturach czasy te ulegają wydłużeniu. W czasie utwardzania się żywicy (ok. 24 godz. przy +20°C ) chronić powierzchnię przed działaniem wilgoci, wystąpienie wilgoci w fazie schnięcia może powodować niepożądane zmiany na powierzchni oraz zmniejszyć przyczepność powłoki.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl