
CAPAROL DISBOCRET 544 | zaprawa naprawcza do głębokich uszkodzeń | 25 kg





Opis
Cementowa, modyfikowana tworzywem sztucznym zaprawa naprawcza. Do reprofilowania i wyrównywania poziomych powierzchni betonowych przeznaczonych do ruchu pojazdów i narażonych na silne oddziaływania dynamiczne. Zaprawa do naprawy głębokich uszkodzeń i pęknięć w betonie oraz do wyrównywania powierzchni poziomych, np. pod powłokami na mostach i na balkonach. Do tworzenia jastrychów zwykłych i pływających.
Producent: CAPAROL
Opakowanie: 25 kg
Zużycie: Ok. 2,0 kg/mm/m2 Zużycie suchej zaprawy
Właściwości:
- materiał łatwy w obróbce
- niski stosunek cementowo-wodny
- zapobiega przenikaniu CO2 i wilgoci
- opóźnia wystąpienie korozji
- odporny na mróz i działanie soli drogowej
- do wykonywania warstw o gr. 30–100 mm, maksymalna wielkość ziaren: 8 mm
Odpowiednie podłoża:
Beton normalny, beton ciężki i lekki. Minimalna wytrzymałość podłoża na odrywanie nie może być niższa niż 1,0 N/mm2 i musi wynosić średnio 1,5 N/mm2 .
Przygotowanie podłoża:
Stal zbrojeniową pokryć środkiem antykorozyjnym Disbocret® 502 Protec plus zgodnie z instrukcją. Powierzchnię betonu przygotować nakładając warstwę sczepną materiału Disbocret® 502 Protec Plus zgodnie z instrukcją. Zaprawę gruboziarnista nakładać na warstwe szczepna metodą "mokrym na mokre".
Beton musi być nośny, czysty i pozbawiony luźnych cząstek. Substancje zmniejszające przyczepność (np. stare warstwy malarskie, olej, tłuszcz) usunąć przy pomocy odpowiednich metod. Kamień cementowy musi być pozbawiony substancji przyspieszających korozję (np. chlorków). Należy go usunąć do takiego stopnia, który umożliwi odpowiednie przyleganie zaprawy do kruszywa. Krawędzie ubytków wyprofilować pod kątem 45 - 60°. Przed przystąpieniem do obróbki podłoże należy zwilżyć. Zaprawę nanosić na lekko przesuszone, matowo wilgotne podłoże.
Przygotowanie materiału:
Do pojemnika wlać odmierzoną ilość wody i stopniowo wsypywać odpowiednią ilość suchej zaprawy stale mieszając wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym (maks. 400 obr./min.). Mieszać jeszcze ok. 3 min do uzyskania jednorodnej, pozbawionej grudek masy. Dodać pozostałą wodę według zapotrzebowania i mieszać kolejne 2 minuty aż do uzyskania jednorodnej zaprawy.
Sposób nakładania:
Zaprawę nakładać na warstwę sczepną metodą „mokrym w mokre” przy użyciu odpowiedniego narzędzia np. szufli, kielni lub pacy tynkarskiej i zagęścić. Rozprowadzić i ewentualnie wygładzić. Unikać przyspieszonego schnięcia na skutek bezpośredniego nasłonecznienia, wysokiej temperatury i przeciągu - zastosować odpowiednie środki pielęgnacji. Deskowanie pomocnicze wykonać zgodnie z przyjętymi zasadami sztuki budowlanej.