CAPAROL DISBOCRET 518 | elastyczna farba do betonu mostkująca rysy | 12 l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 727,99 zł 727.99
Cena netto: 591,86 zł
ilość szt.
Zyskujesz 727 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

Elastyczna w niskich temperaturach, sieciująca pod wpływem UV, mostkująca rysy i pęknięcia specjalna ochronna farba do betonu. Także na stare warstwy malarskie. Powłoka chroniąca przed wnikaniem szkodliwych substancji i wody. Do stosowania na nowym, starym i naprawionym betonie i żelbecie oraz do mostkowania drobnych rys.

Producent: CAPAROL

Opakowanie: 12 L

Kolor: Biały 

Zużycie: Ok. 200–250 ml/m2 na warstwę

Właściwości:

 • mostkuje rysy ≤ 0,3 mm
 • przenosi ruchy rys ≤ 0,1 mm
 • sprawdzona klasa mostkowania rys przy -20ºC i dynamicznym obciążeniu.
 • idealna w nakładaniu.
 • odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne
 • odporna na alkalia
 • odporna na UV
 • dyfuzyjna dla pary wodnej
 • hamuje wnikanie CO2
 • drobna faktura
 • spełnia wymagania EN 1504-2 i DIN V 18026
 • W połączeniu z szpachlówkami DisboCRET® 505 PCC-Feinspachtel, DisboCRET® 510 1K-AcrylatFeinspachtel und DisboCRET® 519 PCC-Flex-Schlämme als OS 5 a (OS D II) sprawdzona według Instandsetzungsrichtlinie-Richtlinie/ZTV-ING wytycznych.
FARBA NA MIKROPĘKNIĘCIA W BETONIE 1200 KOLORÓW 12L Rodzaj do betonu
FARBA NA MIKROPĘKNIĘCIA W BETONIE 1200 KOLORÓW 12L Gama kolorystyczna inny kolor

Wymagany stan podłoża:

Normalny, ciężki i lekki beton, szpachlówki DisboCRET, tynki mineralne i stare powłoki malarskie. Minimalna wytrzymałość podłoża na odrywanie musi wynosić średnio ≥ 1,0 N/mm2, najmniejsza wartość nie może być niższa od 0,5 N/mm2.

 

Przygotowanie podłoża:

 

Podłoża mineralne: 

Podłoże musi być nośne, czyste i pozbawione luźnych cząstek. Substancje zmniejszające przyczepność (np. stare warstwy malarskie, oleje, tłuszcze) usunąć przy pomocy odpowiednich metod. Silne zabrudzenia jak mchy lub porosty oraz szkliste powierzchnie mleczka cementowego usunąć np. zmywając wodą z środkiem ciernym. Podłoże musi być wolne od składników przyspieszających korozję (np. chlorków).

Powierzchnie pokryte warstwami malarskimi:

Sprawdzić nośność powłoki. Nienośne i dyspersyjne elastyczne powłoki usunąć odpowiednią metodą np. zmywając wodą ze środkiem ciernym. Mocno przylegające, nie kredujące powłoki oczyścić np. strumieniem wody lub pary wodnej. Ponieważ w praktyce spotykane są różne rodzaje starych powłok malarskich konieczne jest wykonanie powierzchni próbnej celem sprawdzenia funkcjonalności w układzie.

Ubytki, pory, pęknięcia: Celem uzyskania równomiernej i wystarczająco grubej warstwy ochronnej po wstępnym przygotowaniu podłoża należy naprawić ubytki, pęknięcia oraz większe nierówności i szorstkości powierzchni przy użyciu odpowiednich do tego celu materiałów systemu Disbocret®.

Rysy: Rysy powyżej 0,3 mm wykształcać jak fugę

Przygotowanie materiału:

Farba dostarczana jest gotowa do użycia. Przed rozpoczęciem prac dobrze wymieszać. W zależności od sposobu nanoszenia, rodzaju podłoża i warunków atmosferycznych farbę można rozcieńczyć dodając maks. 5% wody. W wypadku natryskiwania w razie konieczności rozcieńczyć maks. 2% wody

Sposób nakładania:

Nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiwać. Agregat typu airless, średnica dyszy: 0,021 – 0,026 cala). Przy natryskiwaniu czyścić często filtry, aby zapobiec ich zatykaniu przez wypełniacze. Nie nakładać w warunkach bezpośredniego nasłonecznienia, w czasie deszczu, przy silnym wietrze oraz na rozgrzane podłoże. W razie konieczności stosować plandeki ochronne.

Czas schnięcia:

W temp. 20°C i przy względnej wilgotności powietrza wynoszącej 65% warstwa jest pyło- sucha i odporna na opady atmosferyczne po ok. 12 godz., po ok. 24 godz. powłoka nadaje się do nakładania kolejnych warstw.

Układ warstw na przygotowanych podłożach:

FARBA NA MIKROPĘKNIĘCIA W BETONIE 1200 KOLORÓW 12L Kod producenta DISBOCRET 518
 
 
 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl