CAPAROL CAPALITH FASSADENSPACHTEL P | mineralna szpachla renowacyjna | 25KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 90,99 zł 90.99
Cena netto: 73,98 zł
ilość szt.
Zyskujesz 90 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: CAPAROL

Opis

Mineralna szpachla renowacyjna dla obiektów historycznych i współczesnych. Do szpachlowania wyrównującego szorstkich i nierównych podłoży, naprawy uszkodzonych powierzchni tynku i betonu, wypełniania drewnianych konstrukcji szkieletowych, szpachlowania spękanych powierzchni tynków (rysy skurczowe i technologiczne, małe pęknięcia w spoinach pionowych i poziomych) z zastosowaniem siatki lub bandaży wzmacniających oraz do wyrównywania malowanych powierzchni muru licowego, betonu komórkowego i betonu. Maksymalna grubość warstwy: 10 mm w przypadku szpachlowania powierzchni, 20 mm przy naprawie ubytków.

Właściwości: 

  •  Odporna na warunki atmosferyczne
  •  Nie osiadająca
  •  Nie pęczniejąca
  •  Łatwa w obróbce
  •  O dobrej przyczepności do podłoża
  •  Możliwa do filcowania na mokro
  •  Wartość sdH20 dla warstwy o grubości 5 mm = ok. 0,06 m
  •  Z dodatkiem mikrowłókien.

Spoiwo: Spoiwo mineralne uszlachetniane żywicą syntetyczną.

Składowanie: W suchym miejscu, chronić przed wilgocią. Okres przechowywania do 12 miesięcy. Przechowywać jako produkty zawierające cement lub wapno

Produkty uzupełniające: Capatect Gewebe 650 Siatka zbrojąca z włókna szklanego. Sylitol RapidGrund 111 do gruntowania podłoża.

CAPAROL CAPALITH FASSADENSPACHTEL P 25KG SZPACHLA Kod producenta SZPACHLA MINERALNA

Sposób użycia:

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. Silnie chłonące podłoża należy zwilżyć wodą. Nierównomiernie chłonne, piaszczące i miękkie podłoża zagruntować środkiem Sylitol RapidGrund 111. Podłoża malowane oczyścić i zagruntować środkiem Putzgrund 610.

Nie jest składnikiem systemów ociepleń ETICS i nie jest zalecany do stosowania na warstwach zbrojonych siatką z włókna szklanego.

Rodzaje podłoża i ich przygotowanie:

- Tynki mineralne: Jeżeli tynk jest chłonny to należy go oczyścić i zwilżyć wodą. Nieregularnie chłonne, piaszczace i miękkie tynki mineralne zagruntować środkiem Sylitol RapidGrund 111.

- Tynki uszkodzone: Uszkodzone miejsca zwilżyć i uzupełnić szpachlówką Capalith-Fassadenspachtel P.

- Tynki z żywic syntetycznych: Oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem. Zagruntować środkiem Putzgrund 610.

- Beton: Gładki beton lub stare powłoki na betonie oczyścić i zagruntować środkiem Putzgrund 610. Nie poddany wcześniejszej obróbce, szorstki beton można bezpośrednio szpachlować po oczyszczeniu i zwilżeniu wodą.

Dalsza obróbka: Wygładzić powierzchnie szpachlowane w całości szpachlówką Capalith Fassadenspachtel P (z lub bez siatki zbrojącej). W razie potrzeby zatrzeć packą z gąbką.

Szpachlówkę Capalith-Fassadenspachtel P po odpowiedniej obróbce wstępnej można można malować na gotowo np. farbami AmphiSilan-Plus, Histolith Sol-Silikat, Sylitol Finish 130 czy CarboSol Fassadenfarbe Compact (strefa cokołowa) lub pokrywać tynkami dekoracyjnymi barwionymi w masie Sylitol, AmphiSilan lub CarboPor (strefa cokołowa).

Przygotowanie materiału:

Zawartość worka (25 kg) rozmieszać z 5 -6 litrów wody. Capalith-Fassadenspachtel P należy dokładnie wymieszać (zlikwidować grudki) i pozostawić na 5 min.

Czas przydatności do obróbki: Ok. 1,5 godz. w temperaturze +20°C i 65% względnej wilgotności powietrza. Nie rozrabiać więcej materiału niż można zużyć w ciągu podanego czasu.

Sposób nakładania:

Nakładać packą. Przy dużych powierzchniach zaleca się natryskiwanie aparatami przeznaczonymi do tynków drobnoziarnistych. Po wyrównaniu i lekkim związaniu materiał można filcować packą z gąbką lub wygładzić packą stalową.

Dalsza obróbka: W normalnych warunkach pogodowych szpachlówką Capalith-Fassadenspachtel jest sucha i nadająca się do malowania po ok. 7 dniach. Całkowite stwardnienie następuje po ok. 28 dniach. Przeznaczone do dalszej obróbki miejsca szpachlowania należy zagruntować środkami Capagrund Universal, AmphiSilan-Grundierfarbe lub Sylitol-Minera, dobranymi odpowiednio do zastosowanego systemu. Duże powierzchnie szpachlowane można bezpośrednio malować rozcieńczoną farbą, tak jak normalny tynk wapienno-cementowy. W przypadku tynków z żywic syntetycznych należy wykonać warstwę gruntującą środkiem Putzgrund 610, a tynki z grupy Sylitol należy zagruntować środkiem Sylitol-Minera.

Zużycie:

Ok. 1300 - 1500 g/m2 /mm grubości warstwy (materiał suchy) w zależności od chropowatości podłoża. Optymalna grubość nakładanej warstwy wynosi 5-10 mm, a w przypadku układania siatki zbrojącej Capatect-Gewebe 650 przynajmniej 9 mm. Maksymalna grubość jednej warstwy wynosi 10 mm, a grubość minimalna - 3-5 mm.

Warunki obróbki:Minimalna temperatura obróbki: +5°C dla otoczenia i podłoża.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl