CAPAROL ARMARENO 700 BIAŁY | sucha zaprawa | 25 KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 159,99 zł 159.99
Cena netto: 130,07 zł
ilość szt.
Zyskujesz 159 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL ARMARENO to wysokiej jakości zaprawa UNIWERSALNA, która może być stosowana jako klej do płyt termoizolacyjnych w systemach ociepleń Capatect EPS i MW, masa do wykonywania warstw zbrojonych siatką z włókna szklanego w systemach ociepleń Capatect EPS i MW, warstwa wierzchnia w systemach ociepleń Capatect EPS i MW, zaprawa do renowacji istniejących, nośnych powierzchni tynkowanych, cienkowarstwowy tynk podkładowy zwiększający przyczepność, np. na gładkich powierzchniach betonowych, płytach XPS/R (o szorstkiej powierzchni z polistyrenu ekstrudowanego) i HWL (lekka dekoracyjna płyta laminowana), wierzchnia warstwa tynku do filcowania (z wyjątkiem obszaru cokołu narażonego na wodę rozpryskową).

Zużycie:

 • termoizolacyjne płyty polistyrenowe ok. 3,5-4,5 kg/m2
 • termoizolacyjne płyty z wełny mineralnej ok. 4,0-5,0 kg/m2
 • warstwa zbrojona: ok. 1,3-1,5 kg/m2 na mm grubości warstwy
 • zaprawa renowacyjna i tynk zwiększający przyczepność: ok. 1,3-1,5 kg/m2 na mm grubości warstwy
 • warstwa wierzchnia tynku do filcowania: ok. 4,0-4,5 kg/m2 na 3 mm grubość warstwy

Barwa: biała


Właściwości:

 • grupa zapraw ogólnego przeznaczenia CS IIIdo użytku zewnętrznego wg PN EN 998-1
 • klasa ochrony ogniowej „niepalna” bądź „trudnopalna” odpowiednio do struktury systemu ociepleń
 • odporna na wpływy atmosferyczne
 • hydrofobowa
 • bardzo dobrze paroprzepuszczalna
 • bardzo niskoskurczowa dzięki dodatkowi włókien
 • łatwość nanoszenia, ręcznego lub maszynowego
 • łatwość aplikacji z silosu i maszynowej
 • duża trwałość
 • długi okres przydatności do użycia po przyrządzeniu
 • przyjazna dla środowiska
 • zawiera dodatki polepszające hydrofobowość, ciągliwość i przyczepność

Przygotowanie podłoża:

Wskazówki ogólne: Podłoże musi być płaskie, czyste, suche, nośne, wytrzymałe i wolne od pozostałości lub substancji antyadhezyjnych bądź zmniejszających przyczepność. Podokienniki i dobudówki okleić. Starannie osłonić szkło, ceramikę, klinkier, kamień naturalny, lakierowane i eloksalowane powierzchnie.

Przyklejanie płyt termoizolacyjnych: Podłoże musi być nośne i zgodnie z dopuszczeniem systemowym odznaczać się wymaganą przyczepnością. W przypadku starych powłok malarskich należy sprawdzić wzajemną tolerancję produktów i ewentualnie przewidzieć mocowanie na kołki rozporowe.

Warstwa zbrojona: Ewentualne wzajemne przemieszczenia stykających się polistyrenowych płyt termoizolacyjnych zeszlifować na płasko/równo. Dokładnie usunąć pył szlifierski.

Zaprawa renowacyjna: W razie potrzeby oczyścić mineralne podłoża (tynk z grup zapraw PII lub PIII), aby uzyskać nośną powierzchnię. Mineralne podłoża (tynk z grup zapraw PII lub PIII) o lekko piaszczącej powierzchni oczyścić i zagruntować koncentratem Sylitol RapidGrund 111. Dobrze przyczepne i niekredujące stare powłoki malarskie oczyścić, np. za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Stare powłoki malarskie mocno przywarte, ale o lekko kredującej powierzchni, oczyścić, np. za pomocą myjki wysokociśnieniowej, i zagruntować koncentratem Sylitol RapidGrund 111. Nienośne lub łuszczące się stare powłoki malarskie usunąć. Tynki popękane można wykorzystać jako podkład tylko wtedy, gdy dalsze pękanie jest wykluczone.

Cienkowarstwowy tynk zwiększający przyczepność: W razie potrzeby oczyścić powierzchnię betonu. W przypadku płyt XPS zeszlifować nienośne lub pożółkłe obszary. Odpylić powierzchnię. W przypadku płyt HWL całkowicie usunąć luźno przywierające elementy.

Sposób nakładania:

Przyklejanie płyt termoizolacyjnych: Płyty termoizolacyjne polistyrenowe i z wełny mineralnej: świeżą zaprawę nanieść z tyłu płyty metodą pasmowo-punktową (na brzegu dookólny pasek szerokości ok. 5 cm, w środku płyty trzy placki wielkości dłoni (powierzchnia kontaktowa kleju w sumie ≥ 40%). W przypadku płyt termoizolacyjnych z wełny mineralnej najpierw dla zapewnienia początkowej przyczepności nanieść szpachlą cienką warstwę zaprawy jako warstwę przyczepną i ostro wygładzić.

Lamele z wełny mineralnej - do wyboru: Nanoszenie na całej powierzchni: bezpośrednio przed przyłożeniem płyt termoizolacyjnych nanieść zaprawę klejową szpachlą zębatą z tyłu płyty (szerokość i głębokość zębów szpachli zależy od jakości podłoża).

Nanoszenie kleju na części powierzchni: masę klejową natrysnąć maszynowo na podłoże (ścianę) w postaci wężowatych, pionowych pasemek (powierzchnia kontaktowa kleju ≥ 50 %).Pasemka kleju muszą mieć szerokość ok. 5 cm i grubość w środku przynajmniej 10 mm. Odległość między osiami pasemek nie może przy tym przekraczać 10 cm. Płyty termoizolacyjne niezwłocznie przyłożyć do świeżej zaprawy klejowej, dopasować i docisnąć. Zawsze powinno się nakładać tylko tyle kleju, ile potrzeba do bezpośredniego ułożenia płyt termoizolacyjnych.

Przy klejeniu płyt termoizolacyjnych nierówności ±1 cm mogą być skompensowane warstwą kleju. Płyty termoizolacyjne zespolone przyklejać od dołu do góry na styk i dobrze dociskać. Nie nakładać masy klejowej na styku płyt. Płyty muszą się zbiegać i być ustawione w pionie. Przed dalszą pracą odczekać przynajmniej 48 godzin.

Warstwa zbrojona: Po zabezpieczeniu krawędzi ościeżnic okiennych i po diagonalnym zazbrojeniu narożników otworów fasadowych nanieść masę zbrojeniową na szerokości pasm tkaniny i wcisnąć tkaninę CapatectGewebe 650 na zakład szerokości przynajmniej 10 cm. Następnie szpachlować mokre na mokrym aż do pokrycia całej powierzchni siatki. Można to robić do wyboru: ręcznie lub maszynowo.

Warstwa zbrojona powinna mieć równomierną grubość, a siatka znajdować się w środku bądź w górnej trzeciej części grubości warstwy. Grubość warstwy zależy od rodzaju płyt:

 • polistyrenowe płyty termoizolacyjne: 3 - 7 mm
 • płyty termoizolacyjne z wełny mineralnej: 4 - 7 mm

Zaprawa renowacyjna: Zależnie od obiektu Capatect ArmaReno 700 można stosować do:

 • napraw lokalnych uszkodzeń
 • zaszpachlowywania i wyrównywania starych tynków strukturalnych
 • całościowej renowacji tynku lub muru, przy czym zaleca się tutaj wklejenie siatki z włókna szklanego. Obróbka materiału: ręcznie lub maszynowo.

Wierzchnia warstwa tynku w systemach Capatect EPS i MW: po całkowitym wyschnięciu środka Putzgrund 610 nanieść Capatect ArmaReno 700 na grubość ok. 3 mm i zafilcować w trakcie utwardzania. Zwraca się uwagę, że przy filcowaniu powierzchni na skutek powierzchniowego gromadzenia się spoiwa (cementu) nie da się całkowicie wykluczyć drobnych rys skurczowych. Nie jest to wada podlegająca reklamacji.

Nie należy nadmiernie wygładzać materiału (blichować) produkt nie jest gładzią elewacyjną. Podczas wygładzania materiału z dodatkowym zroszeniem materiału wodą na wierzchnią część wydostaje się mleczko cementowe, które znacznie osłabia przyczepność kolejnych warstw.

Nowe tynki nadają się do malowania po odpowiednim czasie sezonowania (najwcześniej po 2 tygodniach) w temperaturze 20°C i przy względnej wilgotności powietrza 65 %. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych należy ten czas wydłużyć. Stosując gruntowanie środkiem CapaGrund Universal zmniejsza sie ryzyko wystąpienia wykwitów wapiennych, można wtedy przystąpić do gruntowania tym produktem a następnie do naniesienia dwóch warstw powłoki malarskiej farbą ThermoSan lub AmphiSilan już po 7 dniach (w temperaturze 20°C i przy względnej wilgotności powietrza 65 %).

Cienkowarstwowy tynk zwiększający przyczepność: Na betonie, płytach XPS/R i HWL itd. nanieść warstwę ArmaReno 700 grubości przynajmniej 5 mm i rozprowadzić zgrubną szpachlą zębatą bądź uszorstnić miotłą. Czas utwardzania: około jeden dzień na milimetr grubości warstwy przed naniesieniem podkładu tynkowego.

Warunki obróbki:

W czasie nakładania i w fazie schnięcia temperatura otoczenia i temperatura podłoża nie mogą spaść poniżej +5°C oraz przekroczyć +30°C. Nie pracować bezpośrednio na słońcu, na silnym wietrze, we mgle ani przy dużej wilgotności powietrza.

Czas schnięcia:

W temperaturze 20°C i przy względnej wilgotności powietrza 65 % warstwa tynku zbrojonego staje się powierzchniowo sucha po upływie 24 godzin. Nowe tynki, przy temperaturze 20°C i wilgotności 65%, można malować po odpowiednio długim okresie sezonowania - zwykle po 2 tygodniach- patrz "Sposób nakładania".

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl