ATLAS ZAPRAWA MURARSKA M10 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 16,99 zł 16.99
Cena netto: 13,81 zł
ilość szt.
Zyskujesz 16 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: ATLAS

Opis

Tradycyjna zaprawa murarska

 

▪ do elementów ceramicznych, betonowych i silikatowych

▪ wysoka plastyczność

▪ wytrzymałość na ściskanie – min. 10,0 N/mm²

▪ łączy elementy w stabilny, trwały mur

 

Producent: ATLAS

Opakowanie: 25 KG

Zużycie: Poniżej

 

Właściwości:

ATLAS ZAPRAWA MURARSKA M-10 produkowana jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, wypełniaczy kwarcowych i dodatków uszlachetniających.

Wytrzymałość na ściskanie ≥ 10,0 N/mm2

Przygotowana fabrycznie - gwarantuje powtarzalność: - właściwości roboczych zaprawy, - parametrów technicznych spoin po związaniu.

Łatwa i wygodna w użyciu - charakteryzuje się: - bardzo dobrą urabialnością, - plastycznością, - wysoką przyczepnością.

Posiada wydłużony czas gotowości do pracy - ok. 4 godziny.

Do zaprawy można dodawać tzw. środki przeciwmrozowe, pozwalające na prowadzenie prac w obniżonych temperaturach, tj. poniżej +5°C - nowy zakres temperatur stosowania zaprawy, sposób jej przygotowania (zwłaszcza korektę ilości dodawanej wody), zasady prowadzenia prac i warunki wiązania zaprawy, należy przyjąć zgodnie ze wskazaniami producenta dodatku; ilość dodawanego środka przeciwmrozowego zależy od zawartości cementu w zaprawie -stosunek cement:wypełniacze w ATLAS ZAPRAWIE MURARSKIEJ M-10 wynosi 1:3. Uwaga. Producent zaprawy nie ponosi odpowiedzialności za skutki działania i jakość zastosowanych dodatków przeciwmrozowych. 

 

Przeznaczenie:

Zalecana jest do murowania na tradycyjne, grube spoiny – pozwala na korygowanie niedokładności wymiarowych elementów ściennych.

Pozwala na wznoszenie kondygnacji nadziemnych, ścian piwnic i fundamentów - zbrojonych i niezbrojnych, podlegających wymaganiom konstrukcyjnym.

Łączy elementy w stabilny i trwały mur - stanowi miękką i sprężystą osnowę, w której zatopione są sztywne elementy, takie jak cegły, kamienie i bloczki.

Chroni przed zniszczeniem pojedyncze elementy muru - cegły, bloczki, pustaki - stanowi bufor ograniczający wpływ naprężeń związanych z obciążeniem pod wpływem kolejnych warstw muru i zmian cieplno-wilgotnościowych w otoczeniu.

Rodzaj murowanych elementów - cegły, pustaki oraz inne tego typu materiały ceramiczne, wapienno-piaskowe i betonowe 

 

Dane Techniczne:

Gęstość nasypowa (suchej mieszanki): ok. 1,5 kg/dm³

Proporcje mieszania woda / sucha mieszanka:    0,12÷0,14 l / 1 kg;            3,0÷3,5 l / 25 kg

Min/max grubość zaprawy: 6 mm / 40 mm

Temperatura przygotowania zaprawy podłoża i otoczenia w trakcie prac: od +5 °C do +30 °C

Czas gotowości zaprawy do pracy: ok. 4 godziny 

 

Murowanie:

Przygotowanie elementów murowanych

Cegły, pustaki czy bloczki powinny być czyste, wolne od kurzu i suche. W czasie składowania należy chronić je przed deszczem i zbytnim nagrzewaniem.

Warunki pogodowe

Przed rozpoczęciem prac należy uwzględnić zarówno warunki atmosferyczne, w których prowadzone są roboty, jak i warunki, w których przebiegać będzie proces wiązania i wysychania zaprawy.

Przygotowanie zaprawy

Materiał z worka należy wsypać do czystego naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać mieszadłem (lub w betoniarce), aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Zaprawa nadaje się do użycia zaraz po wymieszaniu i należy ją wykorzystać w ciągu ok. 4 godzin.

Murowanie

Sposób użycia wyrobu powinien być zgodny z technologią wykonywania robót murarskich z zastosowaniem zapraw cementowych. Zaprawę należy nakładać kielnią równomiernie na poziomą płaszczyznę wcześniej wykonanej warstwy. Zarówno spoiny poziome, jak i pionowe, powinny być dokładnie wypełnione zaprawą (chyba, że technologia stosowania danego typu elementów przewiduje inny sposób łączenia, np. pióro i wpust). W ścianach przewidzianych do tynkowania należy pozostawić niewypełnioną spoinę (na głębokość 5÷10 mm) przy zewnętrznych licach. Grubość spoiny powinna być równomierna dla całej warstwy i powinna wynosić od 6 do 40 mm. 

ATLAS ZAPRAWA MURARSKA ZM 25 KG MROZOODPORNA Marka Atlas

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl