ATLAS PLUS GIPSAR | gładź finiszowa | 20 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 43,99 zł 43.99
Cena netto: 35,76 zł
ilość szt.
Zyskujesz 43 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS PLUS GIPSAR | gładź finiszowa | 20 KG

Do wykonywania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. Wypełnia niewielkie ubytki – może być używany do naprawiania powierzchni przed wykonaniem gładzi. Do różnego rodzaju podłoży – beton, gazobeton, gips, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe. Warstwa wykończeniowa – powłoki malarskie oraz tapety. 

ZUŻYCIE

 • ok. 0,8 kg masy / 1 m² / 1 mm grubości warstwy

 WŁAŚCIWOŚCI

 • Zwiększona twardość – siła wiązań międzykrystalicznych w gipsie została zwiększona poprzez dodatek nowoczesnych polimerów – redyspergowalnych żywic proszkowych - dzięki czemu GIPSAR PLUS tworzy jednolitą, mocną i gładką powierzchnię pod malowanie lub tapetowanie.
 • Możliwość szlifowania mechanicznego i ręcznego - po wyschnięciu masa nadaje się do obróbki profesjonalnymi szlifierkami z odpowiednio dobranymi tarczami szlifierskimi. Ze względu na zwiększoną twardość produktu po związaniu, nie ma ryzyka powstawania nieregularnych przetarć gładzi podczas szlifowania mechanicznego. Gładź nadaje się również do obróbki tradycyjnej, gdzie drobne nierówności można usunąć ręcznie odpowiednio dobranym papierem ściernym lub siatką do szlifowania.
 • Tworzy mocne i stabilne podłoże – powierzchnię można bez wysiłku szlifować, a powstały przy tej czynności pył nie zapycha siatki lub papieru
 • Możliwość nakładania metodą natryskową - pozwala to na znacznie szybszą aplikację gładzi, w porównaniu z metodą tradycyjną.
 • Bardzo dobre parametry robocze – masa jest plastyczna, podczas nakładania, nie „bąbelkuje”, nie wałkuje się i nie zrywa, łatwo poddając się wygładzaniu.
 • Bardzo gładka powierzchnia – estetyczna, jednolita i gładka, tworzy doskonałą powierzchnię pod malowanie lub tapetowanie.
 • Idealne krycie farbą – dodatek polimerów sprawia, że powierzchnia gładzi bardzo dobrze przyjmuje farbę, co ułatwia i przyspiesza prace wykończeniowe.
 • Odporny na spękania wynikające ze skurczu podczas wysychania.

ATLAS-GIPSAR-PLUS

WYKONYWANIE GŁADZI

Podłoże powinno być:

 • stabilne – dostatecznie sztywne i odpowiednio długo sezonowane. Przyjmuje się, że czas sezonowania podłoży wynosi: dla nowych tynków cementowych z gotowych zapraw tynkarskich ATLAS – min. 1 tydzień na każdy cm grubości, dla ścian betonowych – co najmniej 28 dni
 • suche
 • równe - maksymalna grubość całej jednej warstwy PLUS GIPSAR to 3 mm, maksymalna grubość całej gładzi 5 mm.
 • oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność masy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. 
 • zagruntowane - emulsją ATLAS UNI-GRUNT – w przypadku nadmiernej chłonności podłoża (tynki i prefabrykaty gipsowe nie wymagają gruntowania), masą ATLAS GRUNTO-PLAST – gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami ograniczającymi przyczepność. Ponadto wszystkie elementy stalowe mogące stykać się z masą powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.

ATLAS-GIPSAR-PLUS

Przygotowanie masy

Materiał z worka należy wsypać do pojemnika z czystą wodą, stosując proporcje podane w Danych Technicznych, w zależności od przewidzianego sposobu nakładania gładzi (masa do nakładania maszynowego powinna być przygotowana z maksymalną zalecaną ilością wody). Pozostawić na ok. 5 min do samoczynnego namoczenia gipsu wodą. Wymieszać ręcznie lub mechanicznie (wiertarką z mieszadłem do gipsu) do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Po przygotowaniu masę należy wykorzystać w ciągu ok. 1 godziny

Nakładanie masy

Masę można nakładać ręcznie lub maszynowo. Przy nakładaniu ręcznym zaleca się używanie gładkiej pacy ze stali nierdzewnej i w miarę postępu prac sukcesywnie wygładzać. Masę na ściany nakładać pasami w kierunku od podłogi do sufitu, wykonując ruch pacą od dołu ku górze. W przypadku sufitów, masę nakładać pasami w kierunku od okna w głąb pomieszczenia, ciągnąc pacę „do siebie”. Przy nakładaniu maszynowym wykonać natrysk prowadząc lancę urządzenia w odległości 1-1,5m od podłoża, poziomymi, zachodzącymi na siebie pasami. Zalecana dysza do lancy natryskowej to HDA651.W przypadku przerwy w nakładaniu masy powyżej 1 godziny, kosz zasypowy i wężownicę trzeba dokładnie oczyścić i przepłukać czystą wodą. Bezpośrednio po natrysku, uzyskaną powierzchnię wyrównać za pomocą stalowej pacy. W obu przypadkach, grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 3 mm.

ATLAS-GIPSAR-PLUS

Szlifowanie gładzi

Po wyschnięciu masa nadaje się do obróbki profesjonalnymi szlifierkami z odpowiednio dobranymi tarczami szlifierskimi. Masa nadaje się także do obróbki tradycyjnej, gdzie drobne nierówności można usunąć ręcznie odpowiednio dobranym papierem ściernym lub siatką do szlifowania. Powstałe niedokładności należy ponownie cienko zaszpachlować(na uprzednio zwilżone podłoże)i przeszlifować

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl