ATLAS MONTER T-5 | szybkowiążąca zaprawa montażowa | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 115,99 zł 115.99
Cena netto: 94,30 zł
ilość szt.
Zyskujesz 115 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS MONTER T-5  jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, wypełniaczy kwarcowych i dodatków modyfikujących. Jest wyrobem szybkosprawnym – odznacza się bardzo krótkim czasem wiązania, Bardzo szybki przyrost wytrzymałości na ściskanie – nie mniej niż 10,0 MPa już po jednej godzinie. Pozwala uzyskać trwałe zamocowanie już po 5 minutach. Pozwala wypełniać szczeliny do szerokości 40 mm - po zmieszaniu z piaskiem kwarcowym (wielkość ziarna do 2 mm) w proporcji 1:1. Nie powoduje chlorkowej korozji elementów metalowych.

Przeznaczenie

  • Z pomocą zaprawy Monter T-5 można mocować elementy stalowe oraz  z tworzywa sztucznego na powierzchniach pionowych i poziomych.
  • Wypełnianie pęknięć i ubytków w płytach stropowych i ściennych, posadzkach i tynkach cementowych (po dodaniu piasku w proporcji 1:1
  • Czasowe uszczelnianie punktowych przecieków wody – skutecznie wypełnia miejsce przecieków.

najważniejsze cechy

Wydajność: średnio zużywa się około 1,8 kg suchej masy na 1dm³ masy wypełniającej.

Przygotowanie podłoża i elementu kotwionego

Podłoże powinno być zwarte, nośne oraz oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, tłuszczów, wosku. Powierzchnia powinna być szorstka i porowata. W ten sam sposób należy przygotować element kotwiony, m.in. zaleca się usunąć z jego powierzchni rdzę i stare powłoki malarskie. W celu zmniejszenia chłonności, przed zastosowaniem zaprawy, powierzchnię podłoża należy zwilżyć wodą do stanu matowo-wilgotnego. 

Przygotowanie zaprawy bez dodatku piasku

Materiał z worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać wiertarką z mieszadłem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Zaprawę należy wykorzystać w ciągu ok. 5 minut. 

Przygotowanie zaprawy z dodatkiem piasku

Materiał z worka należy wymieszać z piaskiem o wielkości ziarna do 2 mm, stosując proporcje wagowe 1:1. Wymieszane składniki wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać wiertarką z mieszadłem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Zaprawę należy wykorzystać w ciągu ok. 5 minut. 

Mocowanie elementu

Wielkość wypełnianego zaprawą prześwitu pomiędzy ściankami otworu a mocowanym elementem powinna wynosić 25 mm. Element przeznaczony do zakotwienia należy umieścić w przygotowanym otworze lub bruździe i odpowiednio zastabilizować, by podczas zalewania nie uległ przemieszczeniu. Wolną przestrzeń wokół elementu należy wypełnić zaprawą ATLAS MONTER T-5. Uwaga. Nie wolno zmieniać położenia kotwionego elementu podczas wiązania zaprawy

montaż wspornika zawiasu

Naprawianie powierzchni

Zaprawę przygotowaną z dodatkiem piasku silnie docisnąć do podłoża i wyprofilować do żądanego kształtu. Powierzchnię można zagładzić pacą stalową lub gąbką.

Czasowe uszczelnianie punktowych wycieków wody

Szczelinę poszerzyć, ukształtować w tzw. „jaskółczy ogon” i oczyścić. I wariant – przeciek jeszcze nie występuje (profilaktyka). Przygotować zaprawę (z dodatkiem piasku lub bez dodatku) z normową ilości wody, mocno wcisnąć w szczelinę i przytrzymać ręką (poprzez folię) do całkowitego stwardnienia (ok. 5 minut). II wariant – występuje . Przygotować zaprawę (bez dodatku piasku) w konsystencji mokrej ziemi, mocno wcisnąć w szczelinę i przytrzymać ręką (poprzez folię) do całkowitego stwardnienia (ok. 5 minut).

 

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl