- grubość warstwy: 2 - 15 mm
- temperatura stosowania: od +5 °C do +35 °C
- czas gotowości do pracy: ok. 4 godziny
ATLAS GEOFLEX | wysokoelastyczny klej żelowy | 25 kg





Opis
ATLAS GEOFLEX - zaprawa klejowa do podłoży nieodkształcalnych
ATLAS GEOFLEX to wysokowydajny klej przeznaczony do małych, średnich i dużych płytek. Produkowany na bazie żelu krzemianowego. Gwarantuje pełną przyczepność do podłoży o różnym stopniu chłonności. Do ścian i podłóg wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zerowy spływ okładziny daje możliwość klejenia „od góry”, bez konieczności jej podparcia na etapie montażu. Dobrze sprawdza się na wymagających podłożach w tym ogrzewanie podłogowe, płyty gipsowo-kartonowe, OSB. Możliwość spoinowania po 12 godzinach.
ZUŻYCIE:
- 1,3 – 3,5 kg/m2 (zależne od rodzaju płytek i podłoża)
KORZYŚCI TECHNOLOGII ŻELOWEJ
- bardzo wysoka przyczepność
- idealny rozpływ pod płytką
- łatwa aplikacja w wysokiej temperaturze
- możliwość fugowania już po 12 h
- brak spływu nawet przy dużych płytkach
- 3 w 1 - klejenie, wyrównanie, szpachlowanie
GŁÓWNE PARAMETRY
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być:
- stabilne – dostatecznie nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione substancji obniżających przyczepność i wysezonowane.
- równe – maksymalna grubość kleju to 15 mm, do wyrównywania podłoża przy większych nierównościach można stosować np. zaprawę wyrównującą ATLAS ZW 330, podkłady podłogowe ATLAS SMS, SAM lub POSTAR.
- oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność kleju, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Podłoże pokryte glonami, grzybami pleśniowymi itp., należy oczyścić i zabezpieczyć preparatem ATLAS MYKOS NR 1 lub ATLAS MYKOS PLUS,
- zagruntowane - ATLAS UNI-GRUNT lub ATLAS UNI-GRUNT PLUS – gdy podłoże ma nadmierną lub niejednorodną chłonność, - ATLAS GRUNTO-PLAST – gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami ograniczającymi przyczepność, - ATLAS ULTRAGRUNT – gdy płytki będą mocowane na podłożach krytycznych.
- zaizolowane – w przypadku układania płytek na powierzchniach, które są narażone na oddziaływanie wody.
PRZYGOTOWANIE KLEJU
Zawartość opakowania przesypać do naczynia z odmierzoną ilością wody. Półprodukty wymieszać mieszadłem do zapraw do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobiony klej należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Tak przygotowany klej należy wykorzystać w ciągu ok. 4 godzin (co godzinę, gotowy klej w wiadrze należy ponownie przemieszać).
NANOSZENIE KLEJU
Producent zaleca najpierw wcierać cienką warstwę kleju w podłoże, a następnie nałożyć grubszą warstwę kleju, od razu profilując ją pacą zębatą, którą najlepiej prowadzić w jednym kierunku. Na ścianach profilować klej w kierunku pionowym.
W przypadku płytek układanych na podłogach oraz okładzin wykonywanych na zewnątrz zaleca się, aby powierzchnia sklejenia była całkowita (w razie potrzeby stosować metodę kombinowaną polegającą na nanoszeniu zaprawy klejącej na podłoże i na spodnią powierzchnię płytki).
PRZYKLEJANIE OKŁADZNY
Po rozprowadzeniu na podłożu, klej zachowuje swoje właściwości przez około 30 minut (w temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności). W tym czasie należy przyłożyć do niego płytkę i dokładnie docisnąć (powierzchnia styku płytki z klejem powinna być równomierna i możliwie jak największa - min. 2/3 powierzchni płytki). Nadmiar kleju pojawiający się w spoinach przy dociskaniu płytek należy na bieżąco usuwać. Należy zachować szerokość spoin zależnie od wielkości płytek i warunków eksploatacji.
WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE ZNAJDZIESZ W ZAŁĄCZONEJ KARCIE TECHNICZNEJ ↓
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
Typ kleju | C2 TE |
Kolor | szary |