PCI PECIMOR 2K | bitumiczna izolacja grubowarstwowa | 30 L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 299,99 zł 299.99
Cena netto: 243,89 zł
ilość szt.
Zyskujesz 299 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: PCI

Opis

PCI Pecimor 2K to dwuskładnikowa, grubowarstwowa izolacja bitumiczna do zewnętrznych ścian piwnic i fundamentów. Służy do uszczelniania elementów budynków i budowli przeciw: wilgoci gruntowej oraz nie spiętrzającej się wodzie infiltracyjnej na płytach oraz ścianach fundamentowych, wodzie nie wywierającej ciśnienia hydrostatycznego na powierzchniach stropowych oraz na powierzchniach umiarkowanie obciążonych, spiętrzającej się wodzie infiltracyjnej oraz wodzie wywierającej ciśnienie hydrostatyczne.

 

Zużycie: 

  • warstwa mokra -> ok. 1,0 l/m2 i mm grubości 
  • warstwa sucha -> ok. 4l/m2, wydajność z opakowania ok. 7,5m2

PCI-2K

Przygotowanie podłoża:

Podłoża odpowiednie do stosowania produktu to beton o zwartej strukturze, mur z cegły ceramicznej, cegły wapienno-piaskowej, pustaków betonowych, bloczków betonowych oraz betonu komórkowego. Przed użyciem podłoże musi być przede wszystkim czyste, równe oraz mocne, wolne od raków, jam usadowych, rys i kawern, jak również kurzu, smoły, oleju szalunkowego, starych powłok malarskich oraz innych powłok zmniejszających przyczepność. Podłoże powinno być suche lub co najwyżej lekko wilgotne. Poziome jak i pionowe narożniki należy sfazować, a w narożnikach zewnętrznych wykonać również wyoblenie o promieniu minimum 4 cm. W przypadku ścian murowanych, szczególnie szczelinowych, przed rozpoczęciem prac izolacyjnych należy zabezpieczyć przed przenikaniem wody nie przykryte stropem piwnicy zwieńczenia ścian. Można to wykonać po zamknięciu zaprawą cementową otworów w zwieńczeniu poprzez szpachlowanie. W przypadku piwnic murowanych zdarza się, że na etapie stanu surowego dolne warstwy cegieł całkowicie przesiąkają wodą stojącą na płycie fundamentowej wewnątrz piwnicy jednak aby zapobiec negatywnym skutkom tego niedopuszczalnego zjawiska, wymagane jest uszczelnienie pośrednie przy zastosowaniu np. PCI Barraseal lub PCI Seccoral. Strefę połączenia płyty fundamentowej z murem piwnicy przed wykonaniem wyoblenia powinno się przeszpachlować. Szpachlowanie należy wykonać od czoła płyty fundamentowej przez wyoblenie aż do co najmniej górnej krawędzi pierwszej warstwy cegieł co pozwoli zapobiec oddziaływaniu wody od spodu na powłokę uszczelniającą. Materiały wykorzystane do przygotowania podłoża (np. wyoblenie lub uszczelnienia pośredniego) muszą być w pełni utwardzone przed rozpoczęciem prac izolacyjnych.

Sposób użycia:

  • Mieszanie przy nanoszeniu ręcznym
    Mieszając przy użyciu mieszadła w kształcie kotwicy wsypywać składnik proszkowy do składnika płynnego. Mieszać tak długo a min. przez 3 minuty, aż powstanie jednolita pastowata masa bez grudek. Należy wymieszać tylko taką ilość produktu, jaką można zużyć w ciągu 60 - 90 minut.
  • Mieszanie przy nanoszeniu mechanicznym metodą natrysku
    Mieszać tak, jak opisano w punkcie 1.1 z dodatkiem ok. 1 litra czystej wody

Powłoki uszczelniające należy zawsze nakładać w dwóch warstwach. PCI Pecimor 2K należy nakładać całopowierzchniowo za pomocą pacy lub urządzenia natryskowego, w dwóch etapach roboczych. Pierwszą warstwę nanosi się na grubość, wynoszącą maksimum połowę warstwy mokrej wymaganej dla danego przypadku obciążenia. W przypadku izolacji przeciw wilgotności gruntu oraz nie spiętrzającej się wodzie infiltracyjnej drugą warstwę można nakładać metodą „mokre na mokre”. W pozostałych przypadkach druga warstwa może być nanoszona po wyschnięciu pierwszej w stopniu uniemożliwiającym jej uszkodzenie.

Ochrona izolacji
Powłokę z nałożonym już produktem należy chronić przed uszkodzeniem, np. przy zasypywaniu wykopu, poprzez zastosowanie odpowiednich elementów drenarskich. Wykop można zasypać dopiero po utwardzeniu produktu. Do wypełniania wykopu nie nadają się gruz budowlany, grys oraz otoczaki. W przypadku powierzchni poziomych na gotowym uszczelnieniu można po ok. 2 dniach wykonywać kolejne warstwy, jak np. jastrychy na warstwie rozdzielającej.

Ocieplenie obwodowe
Na utwardzonych już warstwach produktu można przyklejać płyty izolacyjne np. styrodur, styropor lub szkło piankowe. W przypadku izolacji przeciwwilgociowej gruntu oraz wodzie nie wywierającej ciśnienia płyty przykleja się punktowo mniej więcej od 5 do 8 punktów na płytę. W przypadku izolacji przeciwwodnej pod ciśnieniem płyty należy kleić całopowierzchniowo, bez pustek powietrznych. Krawędzie płyt należy przeszpachlować w celu ochrony przed przenikaniem wody.

UWAGA! 

Izolację należy zawsze nakładać po tej stronie budowli lub elementu budynku, od której występuje obciążenie wodą.

 

 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl