PCI PECILASTIC U | wielowarstwowa mata oddylatowująca i uszczelniająca pod okładziny płytkowe | 5 MB

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 508,99 zł 508.99
Cena netto: 413,81 zł
ilość szt.
Zyskujesz 508 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: PCI

Opis

PCI PECILASTIC U | wielowarstwowa mata oddylatowująca i uszczelniająca pod okładziny płytkowe | 5 MB

Zakres stosowania :

 • Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Na posadzki.
 • Jako warstwa hydroizolacyjna i oddylatowująca okładziny płytkowe (ceramiczne, kamienne, szklane) wszelkich formatów od: mineralnych podłoży zarysowanych, - podłoży mieszanych (np. jastrych / deska drewniana / płytka ceramiczna), - podłoży drewnianych, podlegających słabym drganiom.
 • Jako uszczelnienie podpłytkowe na posadzkach betonowych, jastrychach cementowych i anhydrytowych, jastrychach ogrzewanych, deskach drewnianych, płytach OSB, starych płytkach itp., w łazienkach, toaletach, umywalniach, na balkonach i tarasach oraz na posadzkach przemysłowych obciążonych płynnymi chemikaliami
 • Jako warstwa tłumiąca hałasy, np. odgłos kroków
 • Na młode jastrychy cementowe (klasy minimum CT F4wg PN-EN 13818), skoro tylko osiągną wytrzymałość pozwalającą na wchodzenie na nie.
 • Do wykonywania okładzin płytkowych na niewygrzanych jeszcze wstępnie jastrychach z ogrzewaniem.
 • Do wyklejania płytek na bardzo młodych podłożach cementowych i na jastrychach anhydrytowych z wilgotnością szczątkową do 2 % CM.
 • Do budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych.

Właściwości produktu:

 1. Skutecznie oddylatowuje okładzinę płytkową od naprężeń powstających w podłożu.
 2. Mostkuje zarówno rysy zastane, jak i wtórne.
 3. Odporna na alkalia.
 4. Wodoszczelna, chroni podłoża wrażliwe na wilgoć.
 5. Wysoka izolacyjność dźwiękowa 
 6. Nie wymaga wstępnego wygrzewania jastrychu z ogrzewaniem podłogowym.
 7. Znacznie przyspiesza proces wyklejenia okładziny.
 8. Zapewnia doskonałą przyczepność do zapraw klejących do płytek.
 9. Wspomaga dyfuzję pary wodnej z warstw tarasów krytych okładziną płytkową.
 10. Chemoodporna.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być równe, zwarte, nośne i czyste, tj. pozbawione wszelkich substancji zmniejszających przyczepność.Do wyrównywania powierzchniowego posadzek zaleca się użycie masy poziomującej .Silnie chłonne podłoża cementowe należy zagruntować.Przeszlifowane i odpylone jastrychy anhydrytowe gruntować nie rozcieńczonym środkiem.Podłoża niechłonne (np. stare farby olejne, stare okładziny płytkowe, lastryko, płyty OSB, metal, PVC) zagruntować środkiem PCI Gisogrund 303 lub PCI Gisogrund  404.

Podłoża drewniane i z materiałów drewnopochodnych gruntować środkiem PCI Wadian.Maksymalna dopuszczalna wilgotność szczątkowa jastrychu anhydrytowego, mierzona metodą CM, wynosi 2 %.W przypadku podłoży cementowych kryterium dopuszczającym aplikację maty jest możliwość wchodzenia na nie i osiągnięcie wytrzymałości na zginanie minimum F4.  Stare wykładziny posadzkowe (PVC, dywanowe, linoleum itp.) nie nadają się jako podłoże i muszą być całkowicie usunięte. Należy także usunąć resztki klejów do tych wykładzin. Mocno przyklejone parkiety można pozostawić, przeszlifować, odpylić i zagruntować 2-krotnie środkiem PCI Gisogrund 404 w rozcieńczeniu 1 : 1 z wodą.

Sposób użycia

 Rozłożyć matę PCI Pecilastic U na podłożu i odciąć potrzebne odcinki. Na balkonach i tarasach przewidzieć między nimi odstęp ok. 1 cm. Na przygotowane podłoże nanieść za pomocą pacy zębatej 4 mm lub 6 mm elastyczną zaprawę klejącą. W przypadku jastrychów anhydrytowych o wilgotności szczątkowej od 0,5 do 2,0 % CM można jako zaprawy klejącej użyć izolacji PCI Lastogum, nakładanej pacą zębatą 4 - 6 mm lub grubowarstwowo pędzlem albo wałkiem. Przyklejać kolejne odcinki maty (pomarańczową stroną ku górze) i dociskać je gumowym wałkiem. W miejscach suchych nakleić w osiach styków papierową taśmę samoprzylepną o szerokości 20 mm. Na balkonach, tarasach i w pomieszczeniach mokrych. Na dylatacjach należy rozsunąć odcinki maty na odległość równą szerokości dylatacji i wkleić w izolacji taśmę. Po utwardzeniu zaprawy klejącej pod matą można przystąpić do wyklejania na niej okładzin płytkowych, stosując odpowiednie do rodzaju okładziny i warunków jej eksploatacji elastyczne zaprawy klejące i spoinowe 

 

 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl