PCI EPOXIGRUND 390 | specjalny grunt epoksydowy | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 003,99 zł 1003.99
Cena netto: 816,25 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 003 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: PCI

Opis

PCI EPOXIGRUND 390 to specjalny grunt epoksydowy na podłoża chłonne i niechłonne.

 • Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Do ścian i posadzek.
 • Do gruntowania podłoży mineralnych (posadzek betonowych, jastrychów cementowych i anhydrytowych, tynków cementowych), żywicznych, ceramicznych, kamiennych, metalowych, drewnianych, bitumicznych itp. przed aplikacją mineralnych wylewek poziomujących, szpachlówek cementowych, powłok żywicznych (PCI Supracolor), jastrychów mineralnych i żywicznych (PCI Bauharz), powłok uszczelniających mineralnych (np. PCI Seccoral ®) i żywicznych (PCI Apoflex®) oraz przed wyklejaniem okładzin płytkowych, wykładzin podłogowych, przyklejaniem parkietów i paneli podłogowych.
 • Do gruntowania wilgotnych podłoży mineralnych w celu zatrzymania podciągania kapilarnego.
 • Do szpachlówek epoksydowych służących cienkowarstwowemu wyrównaniu podłoży mineralnych i żywicznych.
 • Do wypełniania w trakcie gruntowania podłoża rys włosowatych (np. rys skurczowych w jastrychach).
 • Do wykonywania zapraw epoksydowych do wodoszczelnych przejść rurowych w basenach pływackich i zbiornikach wody użytkowej.
 • Do zastosowań w budownictwie ogólnym i przemysłowym, np. w obiektach hydrotechnicznych i gospodarce ściekowej.
 • Do zastosowań na statkach - spełnia wymagania Marine Equipment Directive (MED) 96/98EC.

Producent: PCI

Opakowanie: 10 kg

Zużycie: 

- gruntowanie ok. 300 do 500 g/m2 (w zależności od właściwości powierzchni oraz chłonności podłoża)

- szpachlowanie wcierane ok. 600 g/m2 (przy 1 mm szorstkości podłoża)

Właściwości:

 • Bardzo niska lepkość.
 • Zdolność szczelnego zamykania porów podłoża.
 • Zdolność zatrzymywania podciągania kapilarnego (przy 2-krotnej aplikacji) - przy wilgotności szczątkowej do 7% CM (na jastrychach z ogrzewaniem podłogowym - do 5% CM).
 • Nie zawiera rozpuszczalników.
 • Wodo- i mrozoodporny.
 • Odporny na czynniki pogodowe.
 • Wodoszczelny.
 • Doskonała przyczepność do niemal wszystkich materiałów stosowanych w budownictwie.
 • Odporny na starzenie.
 • Ekologiczny – niska emisyjność substancji szkodliwych – oznaczony znakiem EMICODE EC 1.
 • Zgodny z normą EN 1504-2.
PCI EPOXIGRUND 390 SPECJALNY GRUNT EPOKSYDOWY 1KG Kod producenta EPOXIGRUND 390
PCI EPOXIGRUND 390 SPECJALNY GRUNT EPOKSYDOWY 1KG Marka PCI

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być równe, zwarte, nośne i czyste, tj. pozbawione wszelkich substancji zmniejszających przyczepność. Do wyrównywania posadzek cementowych zaleca się użycie masy poziomującej PCI Pericem®. Do równania ścian oraz do punktowego równania posadzek można użyć mas szpachlowych PCI Nanocret ®. Wilgotność szczątkowa podłoży cementowych w przypadku 1-krotnej aplikacji PCI Epoxigrund 390 nie powinna przekraczać 4% CM. W przypadku wilgotności wyższej (do 7% CM w jastrychach cementowych nieogrzewanych i do 5% CM w ogrzewanych), należy wykonać 2-krotne gruntowanie w odstępie od 8 godzin do 3 dni od pierwszego gruntowania

Sposób użycia:

Mieszanie

1 Utwardzacz w całości dodać do składnika bazowego i przez ok. 3 minuty intensywnie mieszać odpowiednim mieszadłem w postaci nasadki na wiertarkę wolnoobrotową (ok. 300 obr./min). Opakowanie 1 kg można umieszać ręcznie – listewką drewnianą lub szpachelką malarską. 2 Wymieszany materiał należy koniecznie przelać całkowicie do innego pojemnika i ponownie krótko zamieszać.

Gruntowanie

1 Gruntowanie czystym środkiem PCI Epoxigrund 390 Wymieszany grunt wylać na podłoże i rozprowadzić go równomiernie i do nasycenia pędzlem, szczotką lub wałkiem. Nie dopuścić do miejscowego gromadzenia się materiału. 2 Gruntowanie z jednoczesnym szpachlowaniem wyrównującym Po wymieszaniu obu składników gruntu dodać piasku kwarcowego PCI Quarzsand F 32 w proporcji wagowej PCI Epoxigrund 390 : piasek = 1:1. Dokładnie wymieszać składniki i następnie wyszpachlować podłoże packą stalową, zachowując grubość warstwy min. 0,5 mm. 3 Gruntowanie z posypką piaskową W przypadku zamierzonej aplikacji na zagruntowanym podłożu materiałów mineralnych (wylewek poziomujących, szpachlówek, cementowych zapraw klejących do płytek, cementowych uszczelnień itp.) oraz w przypadku aplikacji dopiero po wielu dniach od gruntowania powłok i zapraw żywicznych, konieczne jest obfite i dokładne przesypanie w stanie świeżym całego podłoża, pokrytego czystym gruntem PCI Epoxigrund 390 (lub wykonaną na jego bazie szpachlówką wyrównawczą), piaskiem kwarcowym PCI Quarzsand 0,3 - 0,8. Po wyschnięciu gruntu zmieść niezwiązany pi

PCI EPOXIGRUND 390 SPECJALNY GRUNT EPOKSYDOWY 1KG Pojemność 1 l
PCI EPOXIGRUND 390 SPECJALNY GRUNT EPOKSYDOWY 1KG Waga 1 kg

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl