PCI DURAPOX NT | spoiwo epoksydowe do chemoodpornego klejenia i spoinowania | 4 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 499,99 zł 499.99
Cena netto: 406,50 zł
ilość szt.
Zyskujesz 499 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: PCI

Opis

PCI DURAPOX NT to żywica epoksydowa do chemoodpornego klejenia i spoinowania okładzin płytkowych. Służy do do wyklejania i spoinowania obciążonych chemikaliami okładzin ceramicznych.

Producent: PCI

Opakowanie: 4 kg

Kolory : Dostępna w 4 kolorach srebrnoszarym, piaskowoszarym, cementowoszary, stara biel

Zużycie: ok. 1.600 g/m² i mm grubości warstwy

Właściwości:

 • 2-składnikowa.
 • Wodoszczelna, odporna na starzenie i warunki atmosferyczne.
 • Chemoodporna.
 • Nisko przepuszczalna dla pary wodnej.
 • Współpracuje z taśmami PCI Pecitape® Objekt i z matami PCI Pecilastic® W.
 • Niska ścieralność – odporna na intensywne oddziaływanie tarcia posuwistego i tocznego oraz na mycie myjkami wysokociśnieniowymi.
 • Utwardza się bezskurczowo.
 • Bardzo wysoka przyczepność do niemal wszystkich materiałów budowlanych.
 • Posiada relatywnie niski moduł E oraz wykazuje bardzo wysoką adhezję do czołowych powierzchni płytek, co zapewnia jej przewagę w porównaniu z fugami cementowymi.
 • Duży zakres szerokości spoin – od 2 do 20 mm.
 • Odporna na szok termiczny.
 • Nie zawiera rozpuszczalników.
 • Łatwa w użyciu.
 • Zgodna z normą EN 12004 – klasa R2T.
 • PCI Durapox NT zawiera tylko bardzo drobne wypełniacze - zależnie od ilości dodawanego kruszywa może być aplikowana metodą wtłaczania z kartusza, szlamowania lub przy pomocy fugówki, a przy tym pozwala na uzyskanie wyjątkowo gładkiej, niskoporowatej powierzchni fugi - ułatwia utrzymanie czystości.
PCI DURAPOX NT ŻYWICA EPOKSYDOWA SREBRNOSZARA 4KG Kod producenta Durapox Nt
PCI DURAPOX NT ŻYWICA EPOKSYDOWA SREBRNOSZARA 4KG Maksymalny czas do pełnego utwardzenia 16 h

Zakres stosowania:

 • Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Do posadzek i ścian.
 • Do chemoodpornego i wodoszczelnego, wyklejania i spoinowania okładzin płytkowych na podłożach mineralnych (posadzkach betonowych, jastrychach i tynkach cementowych), stali i aluminium, na uszczelnieniu PCI Apoflex®, w kuchniach zbiorowego żywienia, browarach, mleczarniach, serowniach, rzeźniach, chłodniach, papierniach, laboratoriach chemicznych, akumulatorowniach, galwanizerniach, garbarniach, w innych zakładach przemysłu spożywczego i chemicznego, w szpitalach, w nieckach i na plażach basenów solankowych i termalnych, w saunach parowych i w obiektach gospodarki ściekowej.
 • Do chemoodpornego sklejania styków mat PCI Pecilastic® W oraz wklejania taśm PCI Pecitape® Objekt na stykach mat PCI Pecilastic® U.
 • Do mocowania blach okapowych na balkonach w połączeniu z powłoką PCI Pursol ® 1K.
 • Do szpachlowania wyrównawczego podłoży przed wykonaniem chemoodpornych powłok i okładzin płytkowych.

Przygotowanie podłoża:

Wyklejanie płytek

Podłoże powinno być równe, zwarte, nośne i czyste, tj. pozbawione wszelkich substancji zmniejszających przyczepność. Do wyrównywania posadzek cementowych zaleca się użycie masy poziomującej PCI Pericem®. Do równania ścian oraz do punktowego równania posadzek można użyć mas szpachlowych PCI Nanocret ®. Alternatywnie można szpachlować podłoża z użyciem zaprawy PCI Durapox® NT lub PCI Durapox® NT plus. Wilgotność szczątkowa podłoży cementowych nie powinna przekraczać 4% CM.

Spoinowanie

Spoiny muszą być suche i czyste (pozbawione pyłu, tłuszczu i innych substancji antyadhezyjnych). Po wyklejeniu płytek usunąć całkowicie zaprawę klejącą ze spoin i dokładnie je oczyścić. W momencie spoinowania zaprawa klejąca musi być całkowicie utwardzona.

Sposób użycia:

Przygotowanie zaprawy

1 Dodać cały utwardzacz do składnika bazowego i przez min. 3 minuty intensywnie wymieszać (najlepiej spiralnym) mieszadłem zamontowanym w wiertarce wolnoobrotowej (maks. 300 obr./min.) do uzyskania jednorodnej plastycznej masy. 2 Przełożyć całą masę do innego czystego naczynia i ponownie dokładnie przemieszać. 3 W przypadku PCI Durapox® NT dodać piasek PCI Qarzsand BCS 412 i ponownie przemieszać do uzyskania jednolitej masy.

Układanie płytek

1 Najpierw gładką stroną pacy rozetrzeć na podłożu cienką warstwę kontaktową. 2 Następnie odpowiednią pacą zębatą nanieść (możliwie w jednym kierunku) na świeżą warstwę kontaktową zaprawę klejącą. Nanosić tylko tyle zaprawy, ile można obłożyć płytkami w czasie otwartym klejenia. 3 Lekko posuwistym ruchem ułożyć płytki na zaprawie klejowej, docisnąć i ustawić we właściwym położeniu.

Spoinowanie

1 Szlamowanie Nanieść zaprawę na powierzchnię okładziny. Packą gumową do spoinowania wprowadzić materiał w spoiny i ściągnąć nadmiar diagonalnie do kierunku fug. 2 Wtłaczanie Napełnić zaprawą pusty kartusz i umieścić go wyciskarce. Nakręcić dyszę i uciąć ją stosownie do szerokości spoin. Wycisnąć zaprawę w spoiny. Zebrać nadmiar zaprawy szpatułką z tworzywa sztucznego. 3 Fugówka Wprowadzić zaprawę przy pomocy fugówki w bruzdy spoinowe i zagęścić z jednoczesnym sprasowaniem w celu uzyskania gładkiej powierzchni.

Zmywanie po spoinowaniu

1 Po ok. 10 - 45 minutach od spoinowania rozcieńczyć pozostałości spoiny na okładzinie, wykonując okrężne ruchy twardą gąbką nawilżoną niewielką ilością wody o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała.

Nie stosować gorącej wody!

2 Następnie miękką gąbką wiskozową zebrać pozostałości żywicy z okładziny, często przy tym płucząc gąbkę. 3 Moment modelowania i powtórnego zmycia okładziny zależy od warunków klimatycznych otoczenia . W typowych warunkach (w temperaturze ok. +20 °C) można to wykonać po ok. 90 minutach od mieszania zaprawy. W tym celu należy użyć powtórnie miękkiej gąbki wiskozowej i często ją płukać. Po zmyciu każdych 5 - 10 m2 okładziny należy zmieniać wodę. W celu ułatwienia zmycia cienkiego filmu żywicy, pozostającego na płytkach przy końcu mycia, można dodać do wody kwasku cytrynowego (ok. 50 g/6 l wody). 4 Po wyschnięciu okładziny zaleca się jeszcze tego samego dnia dokładnie skontrolować czystość i w razie potrzeby powtórzyć czynność mycia. 5 Po utwardzeniu się zaprawy w spoinach, można jeszcze następnego dnia usunąć ewentualne pozostałe zacieki przy użyciu roztworu środka powierzchniowo czynnego. Do likwidacji intensywniejszych i zaschniętych zabrudzeń należy użyć żelu PCI Spezial

PCI DURAPOX NT ŻYWICA EPOKSYDOWA SREBRNOSZARA 4KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 4 kg
PCI DURAPOX NT ŻYWICA EPOKSYDOWA SREBRNOSZARA 4KG Wielkość opakowania 4 kg
PCI DURAPOX NT ŻYWICA EPOKSYDOWA SREBRNOSZARA 4KG Zużycie 1.6 kg/m²/mm
PCI DURAPOX NT ŻYWICA EPOKSYDOWA SREBRNOSZARA 4KG EAN 4083200038673

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl