PCI BT 21 | samoprzylepna membrana bitumiczna | 15 M

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 1 099,99 zł 1099.99
Cena netto: 894,30 zł
ilość szt.
Zyskujesz 1 099 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: PCI

Opis

PCI BT 21 to samoprzylepna membrana bitumiczna do wykonywania hydroizolacji fundamentów balkonów i tarasów stosowana od -5*C. Produkt gwarantuje natychmiastową odporność na działanie wody oraz intensywne opady atmosferyczne. Dzięki swojej wysokiej elastyczności kryje rysy w podłożu. Nie przepuszcza radonu. Posiada bardzo dobrą przyczepność na podłożach suchych, a w połączeniu z gruntem PCI BT 26 również na podłożach lekko wilgotnych. 

Zakres zastosowań:

PCI BT 21 to produkt do uszczelniania i ochrony 

  • stykających się z gruntem budowli i elementów budowlanych przed wilgotnością podłoża oraz niespiętrzającą się wodą infiltracyjną, 
  • przed wodą nie wywierającą ciśnienia hydrostatycznego na powierzchniach stropowych oraz na powierzchniach umiarkowanie obciążonych,
  • elementów budowlanych przed wodą agresywną w stosunku do betonu,
  • pod powłokami ochronnymi posadzek w piwnicach oraz budynkach niepodpiwniczonych przed wilgocią podciąganą kapilarnie,
  • balkonów i tarasów przed wodą powierzchniową z dodatkowym jastrychem jako warstwą rozkładającą nacisk,
  • typu Z/L w strefie cokołowej ścian warstwowych.

Przygotowanie podłoża:

Wszystkie podłoża mineralne pod izolację PCI BT 21 muszą być wcześniej zagruntowane odpowiednimi preparatami PCI BT 26 lub PCI BT 28. Powierzchnie metalowe i plastikowe nie wymagają gruntowania. Podłoże musi być czyste, równe oraz mocne. Izolacji PCI BT 21 nie można przyklejać na wilgotne, pokryte lodem podłoża. Ewentualne zawilgocenie występujące na warstwie powłoki gruntującej należy usunąć pozostawiając ją do wyschnięcia lub osuszyć.

Sposób użycia:

1. Gruntowanie
W celu przygotowania powierzchni dla zastosowania membrany należy ją wcześniej zagruntować. W tym celu należy przy temperaturze powyżej +0*C użyć gruntu PCI BT 26. Przy prowadzeniu prac w niższych temperaturach już do -5 °C należy zastosować specjalny grunt PCI BT 28.

2. Wykonanie narożników i krawędzi
Przed przyklejeniem arkuszy stanowiących podstawową izolację należy przykleić we wszystkich narożnikach wewnętrznych i zewnętrznych oraz wokół przejść rurowych odpowiednio przycięte paski wzmacniające z produktu o szerokości min 30 cm, następnie mocno docisnąć za pomocą gumowego wałka.

3. Montaż membrany
Przyklejenie PCI BT 21 do podłoża odbywa się poprzez dalsze ściąganie papieru ochronnego oraz dociskanie arkusza do podłoża za pomocą szczotki lub szmatki w kierunku od środka. Należy przy tym unikać powstawania zagięć oraz pęcherzyków powietrza. W obszarze krawędzi bocznych izolacja jest zaopatrzona na obu brzegach w specjalne paski bitumu, które zapewniają dodatkową ochronę zachodzących na siebie pasów membrany. Od przyklejonego do podłoża arkusza PCI BT 21 należy usunąć czerwone paski ochronne i ułożyć na nim kolejny arkusz z zakładką o szerokości min. 10 cm. Podczas izolacji powierzchni nad pomieszczeniem ogrzewanym należy stosować 2 warstwy membrany.

4. Mocowanie górnej krawędzi
Na powierzchniach pionowych górną krawędź membrany należy zamocować mechanicznie używając metalowych listew podtynkowych lub cokołowych. Jeżeli izolacja zakończona jest poniżej projektowanego poziomu terenu, zaszpachlować należy również listwę mocującą przy użyciu dwuskładnikowej powłoki bitumicznej.

5. Izolacja termiczna i zasypywanie
Membrana izolacyjna musi być zabezpieczona przed uszkodzeniem przez warstwę ochronną. W tym celu należy zastosować odpowiednie płyty izolacyjne lub włókniny. Osłony te należy tak zamocować, aby nie nastąpiło ich obsunięcie podczas zagęszczania gruntu. Po zakończeniu prac związanych z uszczelnianiem - wykop należy zasypać w ciągu 72 godzin. Do zasypywania wykopu używać tylko piasku, drobnoziarnistej pospółki lub innego drobnoziarnistego materiału. Wykopy zasypywać i zagęszczać warstwami o grubości 30 cm.

6. Uszczelnienie typu Z/L
Membranę przyciąć na odpowiednią długość. Materiału nie należy układać w spoinie poziomej, lecz przykleić bezpośrednio na warstwę konstrukcyjną muru. W miejscach połączeń należy zastosować odpowiedni zakład. PCI BT 21 należy wywinąć (z odpowiednim zakładem – uszczelnienie typu L) poniżej górnej krawędzi uszczelnienia piwnicy.

UWAGA! Izolację należy zawsze nakładać po tej stronie budowli lub elementu budynku, od której występuje obciążenie wodą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl