PCI BAUHARZ | spoiwo epoksydowe | 10 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 737,99 zł 737.99
Cena netto: 599,99 zł
ilość szt.
Zyskujesz 737 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: PCI

Opis

PCI BAUHARZ  to spoiwo epoksydowe do jastrychów przemysłowych.

Producent: PCI

Opakowanie: 10 kg

Zużycie: - jako grunt ok. 250 do 350 g/m2 - jako spoiwo do wykonywania zapraw w zależności od krzywej przesiewu kruszywa: ok. 170 do 210 g/m2 i mm grubości warstwy

Właściwości:

 • Nie zawiera rozpuszczalników.
 • Odporne na wodę, mróz i działanie czynników atmosferycznych. 
 • Wysoce odporne na ścieranie i obciążenia udarowe.
 • Odporne na działanie wielu chemikaliów.
 • Może być mieszane z kruszywami o różnych krzywych przesiewu w celu uzyskania zależnie od potrzeb zapraw o konsystencji płynnej, plastycznej lub półsuchej.
 • Bardzo ekonomiczne w zużyciu – umożliwia tworzenie zapraw o proporcji spoiwo : kruszywo nawet do 1:20.
 • Wodoszczelne.
 • Spełnia wymogi PN-EN 13813 w klasie SR-B2,0-AR0,5-IR20. 
PCI BAUHARZ MOCNE SPOIWO EPOKSYDOWE 10KG Kod producenta Bauharz
PCI BAUHARZ MOCNE SPOIWO EPOKSYDOWE 10KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 10 kg

Zakres stosowania:

 • Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Do posadzek i ścian.
 • Do wykonywania wysoce odpornych na ścieranie, poddanych wysokim obciążeniom mechanicznym i chemoodpornych jastrychów i posadzek w halach przemysłowych (np. w browarach, mleczarniach, w przemyśle chemicznym), magazynach, warsztatach i budynkach inwentarskich. 
 • Jako wodoszczelna zaprawa do osadzania przepustów rurowych i różnego typu elementów wbudowanych w betonowych zbiornikach wody użytkowej, basenach pływackich i oczyszczalniach ścieków.
 • Do wykonywania wodoprzepuszczalnej zaprawy na jednofrakcyjnym kruszywie, służącej np. do mocowania krawężników na mostach.
 • Do naprawy posadzek i płyt betonowych, montażu pokryw studzienek itp.
 • Jako czyste spoiwo nadaje się do gruntowania podłoży mineralnych pod zaprawy epoksydowe, np. na bazie PCI Bauhar

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być równe, zwarte, nośne i czyste, tj. pozbawione wszelkich substancji zmniejszających przyczepność. Przeciętna spoistość podłoża, mierzona metodą pull-off, nie może być mniejsza niż 1,5 N/mm2 (minimalna wartość to 1,0 N/mm2). Zaleca się przygotować powierzchnię podłoża za pomocą piaskowania lub śrutowania (Blastrac). Nie stosować na podłożach z wilgocią podciągającą kapilarnie.  Maksymalna wilgotność szczątkowa podłoża, zmierzona metodą CM, może wynosić 4%. Ubytki i nierówności podłoża należy wyrównać zaprawą na bazie PCI Bauharz, ewentualnie odpowiednią zaprawą cementową, np. PCI Nanocret ®.

Sposób użycia:

Gruntowanie

 Dodać w stosownej proporcji utwardzacz do składnika bazowego i zmieszać je intensywnie przez ok. 3 minuty, używając odpowiedniego mieszadła w postaci nasadki na wiertarkę wolnoobrotową (ok. 300 obr./min). Wymieszany produkt koniecznie przełożyć do czystego naczynia i ponownie dokładnie przemieszać. Wymieszany produkt wylać na podłoże i rozprowadzić go równomiernie i do nasycenia pędzlem, szczotką lub wałkiem. Nie dopuścić do miejscowego gromadzenia się materiału. Na świeżo zagruntowanym podłożu wbudować metodą "mokro na mokro" zaprawę PCI Bauharz. Jeśli nie jest to natychmiast możliwe, należy zagruntowane podłoże posypać piaskiem PCI Quarzsand 0,3 - 0,8 (orientacyjne zużycie: ok. 500 g/m2). Po utwardzeniu gruntu, należy niezwiązany piasek zmieść z powierzchni.

Zaprawa

 Wymieszać ze sobą oba składniki zgodnie z opisem w pkt. 1 Gruntowanie. Dodać odpowiednią mieszankę piasku PCI Quarzsand i ponownie intensywnie mieszać przez 2 minuty. Metodą „mokro na mokro” wbudować zaprawę na świeżo zagruntowane (ewentualnie posypane piaskiem PCI Quarzsand) podłoże. Rozprowadzić równomiernie zaprawę na podłożu na żądaną grubość, dokładnie zagęścić łatą lub pacą stalową i zatrzeć. Po upływie 16 do 48 godzin można na wbudowanym jastrychu wykonać powłokę wierzchnią za pomocą, np. PCI Supracolor

PCI BAUHARZ MOCNE SPOIWO EPOKSYDOWE 10KG EAN 4083200013557

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl