PCI BARRASEAL FLEX | zaprawa uszczelniająca do ochrony betonu | 15 kg





Opis
PCI Barraseal Flex to elastyczna jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca do uszczelniania i ochrony betonu. Jest uniwersalna, można ją stosować na zewnątrz i wewnątrz na posadzki, ściany i sufity. Służy do uszczelniania zbiorników wody użytkowej, zbiorników wody pitnej, basenów i fontann, nadaje się również do uszczelnień powłokowych i ochrony powierzchni betonowych w budownictwie lądowym oraz wodnym. Ma swoje zastosowanie w wykonywaniu izolacji podpłytkowych w pomieszczeniach mokrych, na tarasach, balkonach, basenach oraz obiektach służby zdrowia.
Zużycie:
ok. 1,7 kg/m2 przy 2 mm grubości warstwy
Metody nakładania:
- pędzel
- paca
- natryskowo
Najważniejsze właściwości:
PCI Barraseal Flex jest elastyczną powłoką mostkująca rysy nawet przy temperaturze -10*C i stałym zanurzeniu w wodzie. Szybko wiąże i umożliwia wcześniejsze użytkowanie uszczelnianych i zabezpieczanych obiektów. Ma doskonałą przyczepność do różnych podłoży i podwyższoną odporność chemiczną. Jest odporny na działanie UV i przenikanie CO2, a receptura na bazie lekkich wypełniaczy umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności. Współpracuje z taśmą uszczelniającą.
Przygotowanie podłoża:
Podłoża odpowiednie do stosowania produktu to beton o zwartej strukturze, mur z cegły ceramicznej, cegły wapienno-piaskowej, pustaków betonowych, bloczków betonowych oraz betonu komórkowego. Przed użyciem podłoże musi być przede wszystkim czyste, równe oraz mocne, wolne od raków, jam usadowych, rys i kawern, jak również kurzu, smoły, oleju szalunkowego, starych powłok malarskich oraz innych powłok zmniejszających przyczepność. Podłoże powinno być suche lub co najwyżej lekko wilgotne. Poziome jak i pionowe narożniki należy sfazować, a w narożnikach zewnętrznych wykonać również wyoblenie o promieniu minimum 4 cm. Przygotowane podłoże należy odpowiednio wcześniej zwilżyć i w miarę możliwości utrzymywać w stanie wilgotnym do momentu aplikacji.
Mieszanie:
Zawartość opakowania dodać do ok. 5,2 litra (max. 6 litrów) czystej wody i mieszać przy użyciu mieszadła wolnoobrotowego do momentu uzyskania jednorodnej konsystencji bez grudek. Po czasie dojrzewania wynoszącym ok. 3 minuty należy materiał ponownie krótko zamieszać. W razie potrzeby dodać niewielką ilość wody w celu uzyskania odpowiedniej konsystencji. Należy przygotować taka ilość materiału, jaka może być zużyta w czasie 45 minut.
Aplikacja:
Prace należy rozpocząć od wklejenia w wymaganych miejscach taśm uszczelniających i mankietów. W momencie nanoszenia produktu podłoże powinno być matowo wilgotne, należy jednak unikać występowania zastoin wody. Pierwszą warstwę należy nanosić równomiernie na całej powierzchni pędzlem lub szczotką. Po upływie 2 do 5 godzin (w zależności od warunków aplikacji) można przystąpić do nakładania drugiej warstwy. Przedtem należy się upewnić, że pierwsza warstwa jest sucha w dotyku. Drugą warstwę należy nakładać za pomocą pędzla krzyżowo w stosunku do pierwszej lub pacą. W celu poprawy estetyki możliwe jest wykonanie kolejnych warstw.
Ochrona powierzchni:
W przypadku występowania wysokiej temperatury i silnego wiatru powłokę należy odpowiednio pielęgnować, np. przez zwilżanie wodą. W przypadku stosowania w warunkach o niższej temperaturze i podwyższonej wilgotności lub słabo wentylowanych pomieszczeniach należy się liczyć z wydłużeniem czasu wiązania lub zapewnić odpowiednią wentylacji.
UWAGA!
Tężejącej zaprawy nie rozcieńczać wodą, ani nie mieszać ze świeżą zaprawą. Nie mieszać zaprawy z cementem, piaskiem lub innymi dodatkami. Wykopu nie należy wypełniać gruzem, żwirem ani ostrymi kamieniami, co może powodować uszkodzenie powłoki.