PCI APOGEL F | poliuretanowa żywica iniekcyjna | 1 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 219,99 zł 219.99
Cena netto: 178,85 zł
ilość szt.
Zyskujesz 219 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: PCI

Opis

PCI APOGEL F to specjalna żywica iniekcyjna do siłowej iniekcji rys w betonie.

Właściwości:

 • Przezroczysta.
 • O bardzo niskiej lepkości, doskonale penetruje w bardzo cienkich rysach i pustkach w betonie.
 • Dobrze przyczepna także do wilgotnego podłoża.
 • Sieciuje i utwardza się bezskurczowo.
 • Nie powoduje korozji zbrojenia.
 • Chemoodporna w stosunku do wielu kwasów i zasad.
 • Wodoszczelna.
 • Nie zawiera rozpuszczalników.
 • Odporna na temperaturę od -30 °C do +80 °C.
 • Zgodna z PN-EN 1504-5.

Producent: PCI

Opakowanie: 1 kg

PCI APOGEL F ŻYWICA INIEKCYJNA DO RYS W BETONIE Kod producenta Apogel F

Zakres stosowania:

 • Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Do posadzek, ścian i sufitów.
 • Do sklejania siłowego metodą iniekcji ciśnieniowej i nieelastycznego uszczelniania rys, pęknięć i pustek w konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych, monolitycznych i prefabrykowanych, elementach betonowych i żelbetowych takich, jak: ławy i płyty fundamentowe, ściany, słupy, podciągi, płyty stropowe.
 • Do grawitacyjnego lub ciśnieniowego wypełniania rys, pęknięć, szczelin przeciwskurczowych, przerw roboczych i pustek w jastrychach cementowych przed wykonaniem na nich okładzin płytkowych, wylewek poziomujących i wykładzin posadzkowych.
 • Do sklejania z podłożem betonowym odspojonych od niego jastrychów cementowych.
 • Do sklejania z podłożem odspojonych okładzin płytkowych, mocowanych na cementowych zaprawach klejących.
 • Do wklejania w beton kotew stalowych.
 • W budownictwie ogólnym i przemysłowym, także w żelbetowych konstrukcjach inżynierskich, np. kominach, chłodniach kominowych, tamach, falochronach, nabrzeżach portowych, zbiornikach wodnych i ściekowych.
 • Do napraw w drogowej i kolejowej inżynierii komunikacyjnej (mosty, wiadukty, estakadach drogowe, tunele itp.).
 • Do wklejania dybli PCI Apogel® Dübel.

Przygotowanie podłoża:

Rysy w betonie

Rysy muszą być czyste i odpylone. Ich wewnętrzne powierzchnie mogą być wilgotne, ale nie mokre. Przed iniekcją zamontować końcówki iniekcyjne (tzw. pakery) w wykonanych wcześniej odwiertach lub przykleić na betonie. W przypadku rys wilgotnych stosować tylko końcówki iniekcyjne w odwiertach.

Montaż końcówek iniekcyjnych w odwiertach 

Naprzemiennie po obu stronach rysy wykonać skośnie do powierzchni betonu odwierty o średnicach dopasowanych do średnic końcówek iniekcyjnych. Osie odwiertów winny przecinać rysę mniej więcej w połowie grubości elementu. Odległości między odwiertami po jednej stronie rysy nie powinny przekraczać wymiaru grubości elementu budowlanego i 60 cm. Odpylić otwory. Zamocować w otworach końcówki iniekcyjne i zaszpachlować szczelnie powierzchnię rysy alternatywnie jednym z niżej wymienionych produktów PCI. W najwyższym punkcie rysy pionowej (lub skośnej) albo na końcu rysy poziomej należy pozostawić rysę w stanie otwartym (niezaszpachlowanym) jako miejsce odpowietrzenia - ujścia powietrza, które będzie wypierane przez iniekt.Materiały do szpachlowania: - PCI Polyfix® plus, w przypadku planowanej iniekcji po 30 do 60 minutach lub w przypadku wilgotnej powierzchni betonu; - PCI Collastic®, w razie planowanej iniekcji najwcześniej po ok. 3 godzinach lub gdy w czasie szpachlowania albo iniekowania mogą wystąpić niewielkie zmiany szerokości rysy (obciążenia dynamiczne), - PCI Bauharz® lub PCI Epoxigrund® 390 z dodatkiem mączki kwarcowej, jeśli po ok. 24 godzinach planowana jest iniekcja wysokociśnieniowa.

Montaż końcówek iniekcyjnych naklejanych 

Oczyścić powierzchnię elementu budowlanego przez oszlifowanie. Wzdłuż rysy przy użyciu PCI Collastic® lub PCI Bauharz® nakleić końcówki iniekcyjne w odstępie równym grubości elementu budowlanego (maks. 60 cm). Następnie przeszpachlować powierzchnię rysy między końcówkami zgodnie z opisem dla końcówek iniekcyjnych w odwiertach.

Rysy lub nacięcia przeciwskurczowe w jastrychach Przy pomocy szlifierki kątowej poszerzyć rysę i ewentualnie pogłębić ją tak, by osiągnęła głębokość równą ½ do 2/3 grubości jastrychu. W odstępie 10 do 20 cm naciąć w podobny sposób poprzecznie do osi rysy bruzdy o długości ok. 10 cm i głębokości równej ok. 2/3 grubości jastrychu. Dokładnie odpylić rysę i poprzeczne bruzdy,

Uwaga na jastrychy z ogrzewaniem podłogowym! W przypadku jastrychów z ogrzewaniem istnieje w trakcie pogłębiania rysy i wykonywania nacięć poprzecznych poważne ryzyko uszkodzenia przewodów grzewczych. W razie wątpliwości należy zrezygnować z takiej metody naprawy rys.

Jastrychy odspojone od podłoża

Metodą opukania młotkiem określić zasięg odspojenia. Zależnie od wielkości odspojonej powierzchni na jej brzegach lub w określonym rozstawie na całym jej obszarze nawiercić pionowe otwory w jastrychu sięgające do jego podłoża. Odpylić dokładnie odwierty i osadzić w nich końcówki iniekcyjne, pozostawiając dwie lub więcej jako otwarte, w celu uniknięcia uniesienia odspojonego jastrychu pod ciśnieniem iniekcji. 

PCI APOGEL F ŻYWICA INIEKCYJNA DO RYS W BETONIE Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 1 kg

Sposób użycia:

W trakcie mieszania składników produktu oraz w czasie jego aplikacji koniecznie nosić rękawice i okulary ochronne!

Mieszanie 

Wsypać utwardzacz do składnika bazowego i wymieszać intensywnie przez ok. 2 minuty, używając do tego drewnianej szpatułki o szerokości min. 2 cm. W wymieszanym produkcie nie mogą pozostać żadne widoczne smugi. Przelać dokładnie całą mieszankę do czystego naczynia i powtórnie przemieszać. 

Zalewanie rys i nacięć przeciwskurczowych w jastrychach  Wąskie rysy i nacięcia (o szerokości do ok. 2 mm) należy zalać czystym produktem PCI Apogel ® F/-Schnell na głębokość min. 5 mm, ewentualnie równą 15-krotności szerokości rysy. Szersze rysy i nacięcia należy wypełniać produktem PCI Apogel ® F/ -Schnell zmieszanym z piaskiem kwarcowym PCI Quarzsand BCS 412 w takiej proporcji, by konsystencja otrzymanej mieszanki umożliwiała łatwe i całkowite wypełnienie rysy, orientacyjnie 1 : 1

Klamrowanie W trakcie zalewania rys i nacięć przeciwskurczowych należy w przygotowanych wcześniej poprzecznych bruzdach umieścić klamry jastrychowe PCI Estrichklammern. Jeżeli po wypełnieniu rys planowane jest aplikowanie na jastrychu kolejnych warstw mineralnych (np. wylewki poziomującej lub okładziny płytkowej na cementowej zaprawie klejącej), należy zarówno wypełnioną powierzchnię rysy jak i wszelkie ewentualne plamy rozlanej żywicy na powierzchni jastrychu dokładnie posypać w stanie świeżym piaskiem kwarcowym PCI Quarzsand 0,3 do 0,8 mm.

Iniekcja

1 Przed przystąpieniem do iniekcji należy przez przedmuchanie sprężonym powietrzem sprawdzić drożność końcówek iniekcyjnych i szczelność szpachlowania na powierzchni rysy. 2 Zainiekować umieszany produkt odpowiednimi urządzeniami metodą nisko- lub wysokociśnieniową. 3 Rysy pionowe i skośne iniekować zawsze posuwając się od dołu ku górze. Zacząć od najniżej położonej końcówki iniekcyjnej i kontynuować wtłaczanie żywicy przez nią tak długo, aż iniekt zacznie wypływać z kolejnej wyżej położonej końcówki. W przypadku rys poziomych zacząć z dowolnego końca i posuwać się kolejno poprzez wszystkie końcówki iniekcyjne aż do przeciwległego końca rysy. Przejście do kolejnej końcówki winno nastąpić, gdy zacznie się z niej wydobywać żywica. 4 Ponieważ iniekt nie tylko dokładnie wypełnia światło rysy wraz z jej najwęższymi odgałęzieniami, ale penetruje także w porach przyległego podłoża, w ramach uwarunkowanego temperaturą czasu użycia produktu, należy po zakończeniu iniekcji wykonać na całej długości rysy iniekcję uzupełniającą. 5 Po utwardzeniu iniektu należy usunąć końcówki iniekcyjne. Odwierty po końcówkach iniekcyjnych można wypełnić zaprawą PCI Polyfix® 

PCI APOGEL F ŻYWICA INIEKCYJNA DO RYS W BETONIE EAN 4083200118597

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Dane techniczne

Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Skład żywica epoksydowa

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl