PCI APOFLEX W | żywica poliuretanowa do uszczelnień na ścianach | 5 kg





Opis
PCI APOFLEX W do posadzek to produkt do wykonywania chemoodpornej hydroizolacji typu średniego i ciężkiego pod okładzinami płytkowymi na podłożach mineralnych (posadzkach betonowych, jastrychach i tynkach cementowych), stali i aluminium, w pomieszczeniach mokrych, np. kuchniach zbiorowego żywienia i zbiornikach z wodą falującą. Do wykonywania hydroizolacji typu ciężkiego w odstojnikach i studzienkach kontrolnych na wysypiskach śmieci. Jest to 2-składnikowa, wodoszczelna, odporna na starzenie i warunki atmosferyczne, chemoodporna powłoka izolacyjna. Współpracuje z taśmą uszczelniającą. Jest elastyczna. Mostkuje rysy w podłożu o rozwartości co najmniej 0,75 mm w temperaturze -20°C. Wiąże bezskurczowo. Nie zawiera rozpuszczalników. Jest łatwa w użyciu – zapewnia wysoką wydajność i szybki postęp robót. Nie wymaga zatapiania tkanin wzmacniających.
Zużycie: ok. 1,3 kg/m2
Czas utwardzania:
- możliwość wchodzenia po ok. 12 godzinach,
- możliwość wykonania drugiej warstwy po ok. 12 godzinach – do 3 dni od wykonania pierwszej warstwy,
- możliwość układania płytek po ok. 12 godzinach od wykonania drugiej warstwy,
- możliwość pełnego obciążenia po ok. 6 dniach
Przygotowanie podłoża:
Podłoże powinno być równe, zwarte, nośne i czyste, tj. pozbawione wszelkich substancji zmniejszających przyczepność. Do wyrównywania posadzek cementowych zaleca się użycie masy poziomującej, do równania ścian oraz do punktowego równania posadzek można użyć mas szpachlowych. Wilgotność szczątkowa podłoży cementowych nie powinna przekraczać 4 % CM. Jako podłoża stalowe należy stosować odtłuszczone elementy ze stali nierdzewnej.
Przygotowanie zaprawy:
Dodać cały utwardzacz do składnika bazowego i przez min. 2 minuty intensywnie wymieszać (najlepiej spiralnym) mieszadłem zamontowanym w wiertarce wolnoobrotowej do uzyskania jednorodnej masy.
Wykonanie izolacji na ścianie:
Aplikacja produktu PCI Apoflex W odbywa się w sposób podobny do opisanego w przypadku posadzek z tą różnicą, że nakładanie obu warstw wykonuje się metodą szpachlowania i orientacyjne zużycie w pierwszej warstwie wynosi ok. 1,3 kg/m2
Wklejanie taśm i mankiet:
Przy używaniu produktu istnieje możliwość zatapiania taśm i manszet. Należy je wbudowywać w pierwszą warstwę uszczelnia, mniej więcej w połowie jego grubości. Wykonanie pierwszej warstwy należy rozpocząć od osadzenia taśm i manszet, a następnie powlec pozostałą powierzchnię.
Uwaga! Powłoka nie jest przeznaczona do uszczelniania zbiorników wody pitnej. Do wchodzenia na świeżo zaizolowane powierzchnie należy używać obuwia z miękką podeszwą. Hydroizolacja wykonana z Apoflex W nie jest odporna na parcie negatywne. W razie konieczności naprawy uszkodzonej powłoki, należy ją przed nałożeniem warstwy naprawczej przeszlifować i dokładnie odpylić.